Muže čeká večerní florbalové pokušení proti Startu98 a Hattricku Brno!

» Redakce (24.10.2018)

Prvoligové Ústí po osmi odehraných zápasech okupuje pátou příčku, k tomu aby se posunulo výše v tabulce, potřebuje porazit ve čtvrtek pražský celek Start98 a v sobotu favorita letošního ročníku a první tým v tabulce Hattrick Brno. Jak se bude ústeckým dařit před domácími fanoušky? Ve čtvrtek od 20 hodin a v sobotu ve 20:30 začnou další boje v první lize mužů.
Pražskému celku z Kunratic Startu98 se v letošní sezoně zatím příliš nedaří. V tabulce je na desátém místě s pouze dvěma výhrami. Hráči ve žlutých dresech zvládli porazit Slovan Havířov 15:8 a České Budějovice 9:2. Proti papírově silnějším soupeřům se jim však moc nedařilo. Pro pohodlné tříbodové vítězství si šli havířovští florbalisté, Chomutov i Brno. Nejvíce bodů v týmu má zatím Filip Chmelíček, který přišel na hostování ze superligového Chodova. Na kontě má devět gólů a pět asistencí.

Ústečtí florbalisté budou muset odčinit prohru v regionálním derby s Chomutovem. Celých čtyřicet minut je trápila koncovka. Chomutov ale ve třetí třetině o tříbrankový náskok přišel a Ústí dokázalo ze zápasu získat alespoň bod v prodloužení. V paměti ale mají nemastný, neslaný výkon, o kterém vědí, že se již nesmí opakovat. Zápas se Startem98 začíná od 20 hodin na Slunetě.

O dva dny později v sobotu večer se Ústí střetne s největším favoritem letošního ročníku první ligy mužů. Hattrick Brno během léta posílilo svůj kádr a právem jsou na prvním místě tabulky bez jediné prohry. Statistikám vévodí hned několik bývalých hráčů superligového Bulldogs. Luděk Sládeček ovládá kanadské bodování celé první ligy s 36 body. Nejvíce gólů v týmu má na kontě další exsuperligový hráč David Coufal. Zápas proto Brnu startuje v sobotu večer od 20:30 na Slunetě.