Ústí favorita soutěže udolalo! Hattrick Brno porazilo v prodloužení 6:5

» Redakce (28.10.2018)

Nostalgický souboj těchto dvou týmů, který se naposledy uskutečnil při ústeckém postupu do Superligy, se hrál v sobotu od 20:30 na Slunetě. Oba týmy disponovaly svými největšími oporami. Ústí dokonce přivedlo z pražského týmu FbŠ Bohemians tři posily: Jonáše Janatu, Štěpána Čudu a Lukáše Miščíka.
Florbal Ústí - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p
branky: 5. Josef Novák, 27. Radim Kühnel, 43. Viktor Kopecký, 48. Viktor Kopecký, 60. Vladimír Štorek, 63. Vladimír Štorek - 3. Luděk Ondráček, 14. Matěj Hronek, 22. Jan Grábl, 41. Matěj Hronek, 58. David Coufal; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 188; zásahy brankářů: Marek Netopilík 19 - Filip Kejík 23; po třetinách: 1:2, 1:1, 3:2, 1:0;

Hned ve druhé minutě měl možnost brněnský Luděk Ondráček dostat Jihomoravany do vedení, odpískaný nájezd ovšem neproměnil. Minutu nato si ale ten samý hráč spravil chuť a poslal Hattrick do vedení. Brzy poté našel Dan Semerád před brankou Josefa Nováka, který míček nakonec dosekal do brány. Chvíli před koncem se Brno dostalo opět do vedení. Za stavu 1:2 se šlo i do šaten.

Začátek druhé třetiny měl podobný scénář, jako začátek první, trestné střílení ovšem Jan Grábl proměnil a navýšil tak náskok Brna o dva góly. Následovala opět velice vyrovnaná hra. Pět minut po proměněném nájezdu vymetl růžek branky Radim Kühnel. Po druhé třetině se tak rozdíl skóre nezměnil. 2:3 pro Brno.

Následovalo třetí a zároveň nejvíce infarktové dějství. Do poloviny třetiny se oba týmy přetahovaly o vedení. Tři minuty před koncem se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, to ale z ničeho nic skóroval David Coufal a Ústí rázem mělo něco přes dvě minuty na to, aby vyrovnalo. To už do zápasu zasáhl i Mikuláš Krbec. Ústí v šesti soupeře tlačilo, rozhodující byl ale brejk po napadání jednoho z hráčů Brna. Ústí rychle přeneslo hru a volný Vladimír Štorek se symbolických třináct vteřin před koncem postaral o vyrovnání. Po buly se míček dostal na domácí polovinu a došlo k šokující situaci, když bývalý ústecký hráč Tomáš Brom trefil břevno v naprosto vyložené šanci před odkrytou brankou dvě vteřiny před koncem základní hrací doby.

V prodloužení získali míček Ústečtí a jako obvykle se šlo do čtyř. Ve třetí minutě prodloužení nádherně oklamal a i nádherně trefil vítězný gól domácím opět Vladimír Štorek a Ústí se mohlo radovat. „Pěkné utkání, které se fanouškům muselo líbit. Od druhé třetiny jsme dokázali víceméně stavět na situacích, které fungovaly, a vytvářeli jsme si dobré příležitosti. Stále musíme zmenšovat prostor ke zlepšení v kontrole hry a v určování tempa, protože pokud nám to šlo dnes, není moc pádných důvodů, proč by to nešlo konstantně. Děkuji soupeři za utkání a fanouškům za podporu,“ komentoval utkání hlavní trenér Marek Vojta.

Autor: Pavel Klepetko