Ústí favorita soutěže udolalo! Hattrick Brno porazilo v prodloužení 6:5


 
» Redakce (28.10.2018)
Foto: Jan Němeček

Nostalgický souboj těchto dvou týmů, který se naposledy uskutečnil při ústeckém postupu do Superligy, se hrál v sobotu od 20:30 na Slunetě. Oba týmy disponovaly svými největšími oporami. Ústí dokonce přivedlo z pražského týmu FbŠ Bohemians tři posily: Jonáše Janatu, Štěpána Čudu a Lukáše Miščíka.
Florbal Ústí - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p
branky: 5. Josef Novák, 27. Radim Kühnel, 43. Viktor Kopecký, 48. Viktor Kopecký, 60. Vladimír Štorek, 63. Vladimír Štorek - 3. Luděk Ondráček, 14. Matěj Hronek, 22. Jan Grábl, 41. Matěj Hronek, 58. David Coufal; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 188; zásahy brankářů: Marek Netopilík 19 - Filip Kejík 23; po třetinách: 1:2, 1:1, 3:2, 1:0;

Hned ve druhé minutě měl možnost brněnský Luděk Ondráček dostat Jihomoravany do vedení, odpískaný nájezd ovšem neproměnil. Minutu nato si ale ten samý hráč spravil chuť a poslal Hattrick do vedení. Brzy poté našel Dan Semerád před brankou Josefa Nováka, který míček nakonec dosekal do brány. Chvíli před koncem se Brno dostalo opět do vedení. Za stavu 1:2 se šlo i do šaten.

Začátek druhé třetiny měl podobný scénář, jako začátek první, trestné střílení ovšem Jan Grábl proměnil a navýšil tak náskok Brna o dva góly. Následovala opět velice vyrovnaná hra. Pět minut po proměněném nájezdu vymetl růžek branky Radim Kühnel. Po druhé třetině se tak rozdíl skóre nezměnil. 2:3 pro Brno.

Následovalo třetí a zároveň nejvíce infarktové dějství. Do poloviny třetiny se oba týmy přetahovaly o vedení. Tři minuty před koncem se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, to ale z ničeho nic skóroval David Coufal a Ústí rázem mělo něco přes dvě minuty na to, aby vyrovnalo. To už do zápasu zasáhl i Mikuláš Krbec. Ústí v šesti soupeře tlačilo, rozhodující byl ale brejk po napadání jednoho z hráčů Brna. Ústí rychle přeneslo hru a volný Vladimír Štorek se symbolických třináct vteřin před koncem postaral o vyrovnání. Po buly se míček dostal na domácí polovinu a došlo k šokující situaci, když bývalý ústecký hráč Tomáš Brom trefil břevno v naprosto vyložené šanci před odkrytou brankou dvě vteřiny před koncem základní hrací doby.

V prodloužení získali míček Ústečtí a jako obvykle se šlo do čtyř. Ve třetí minutě prodloužení nádherně oklamal a i nádherně trefil vítězný gól domácím opět Vladimír Štorek a Ústí se mohlo radovat. „Pěkné utkání, které se fanouškům muselo líbit. Od druhé třetiny jsme dokázali víceméně stavět na situacích, které fungovaly, a vytvářeli jsme si dobré příležitosti. Stále musíme zmenšovat prostor ke zlepšení v kontrole hry a v určování tempa, protože pokud nám to šlo dnes, není moc pádných důvodů, proč by to nešlo konstantně. Děkuji soupeři za utkání a fanouškům za podporu,“ komentoval utkání hlavní trenér Marek Vojta.

Autor: Pavel Klepetko

Fotogalerie ze zápasu


 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červenec 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Drahomíra
Zítra má svátek Čeněk

Včera slavil(a) narozeniny
Vrána Tomáš
Zítra slaví narozeniny
Lebdušková Linda
Rumlová Markéta
Za 2 dny slaví narozeniny
Macek Matěj
Priban David
Vörös Martin