Po základní části chceme skončit do třetího místa, říká trenér mužů Marek Vojta


 
» Redakce (14.12.2018)
Foto: Jan Němeček

Po reprezentační přestávce se vrací na scénu ligový florbal. Ústečtí florbalisté jsou zatím na třetím místě v tabulce první ligy, nutno však dodat, že Chomutov ztrácí jeden bod a má zápas k dobru. Florbal Ústí do konce roku čekají už jen dva zápasy, venku proti Kladnu a doma těsně před Vánoci proti Slovanu Havířov. K rozhovoru jsme si přizvali Marka Vojtu, trenéra mužů, aby zhodnotil současný stav v týmu a okomentoval i několik hráčských změn.
Marku, jak se zatím díváš na výsledky tvých svěřenců v první lize? Po třinácti odehraných zápasech je Ústí na třetím místě…
Výsledky bych rozdělil na tři části: konečný výsledek, herní a rozvojový výsledek. Začnu tím, který je vidět nejvíce a je to pro nás jediný diagnostický prostředek v závodě s názvem úspěch vs. neúspěch – končeným výsledkem. Z této perspektivy jsme na třetím místě, obdrželi jsme nejméně branek v soutěži, ale značný deficit máme ve střelecké produktivitě. Brno a Black Angels, kteří jsou nyní před námi, jsou na svých pozicích oprávněně, protože mají opravdu velmi kvalitní hráče. Spíše mě mrzí ta bodová ztráta, jenž vznikla se soupeři, na které jsme měli být lépe připraveni především emočně a mentálně.

Herní výsledek, jak vypadá naše hra v porovnání s hrou soupeře, bych hodnotil na šest bodů z deseti. Zlepšili jsme roli 2 – útočnou hru bez míčku, ale zatím to nedokážeme dostatečně prodat v každém zápase a často se vracíme ke starým návykům, kdy po přihrávce nebo bez míčku přestáváme aktivně tvořit herní situace nebo je tvoříme pouze u mantinelu. Na čem se snažíme nejvíce pracovat je určování tempa hry. Téměř celou minulou sezónu jsme absolvovali reagováním na hru soupeře a teď musíme tvořit hru, což je pro nás nezvyk, který se učíme překonávat.

Rozvojový výsledek, dokud nezačala ligová sezóna, byl skvělý. Hráli jsme zápasy proti špičkovým soupeřům z Česka i ciziny, naše hra rostla, zaměření na spolupráci a útočnou hru bez míčku nám výborně rozvíjelo útočné i obrané individuální dovednosti a očekávali jsme progres i v sezóně. A právě to očekávání nás v rozvoji a i v konečných výsledcích brzdilo. Šlo ale o očekávání jiného charakteru. Ta domněnka byla taková, že po vyrovnaných zápasech o udržení s velmi silnými soupeři ze superligy, budeme herně přehrávat soupeře. Plno hráčů očekávalo, že po pár zápasech ligy budou mít dvacet, třicet kanadských bodů. Ale poté přišla další zranění a absence dalších klíčových hráčů, přehrávání zlepšujících se soupeřů nepřicházelo a ani individuální cíle jsme si neplnili. Tyto důvody vedly k uměle vytvořené frustraci a chodili jsme do zápasů s nevhodným myšlenkovým nastavením i se špatně určenými cíli.

Nejspíš to vyzní jako velké množství práce, ale zvládneme to.

Před sezonou bylo cílem postoupit do Superligy, výsledky ani výkonnost týmu ale nepřesvědčili, že je tento cíl v tuto chvíli reálný. Přehodnotili jste to?
Momentálně nedokážeme mít konstantní výkony jako Brno a Black Angels. Pokud k tomu přidám velkou marodku, nedostatečnou osobní odpovědnost a že ne všechno, co děláme, je v souladu s postupem, tak v tomto rozpoložení na to nemáme. Ale vkládáme teď veškeré úsilí a pozornost, abychom tento stav měnili a pokud se naše připravenost setká se štěstím, může se to povést.  Momentálně před sebou máme výkonnostní cíl umístit se do 3. místa po základní části. To je cíl, na který se teď soustředíme. Vzhledem k plánovanému hostování Viktora Kopeckého a zraněním několika klíčových hráčů a juniorských reprezentantů je to pro náš mladý tým velká výzva. Oba tyto cíle se nemusí povést, ale musíme se o to s maximálním úsilím snažit.

Tým je značně oslabený a zranění hráči rostou pomalu exponenciálně. Jak se vypořádáváte s tímto faktem?
Je to náročné, a i proto jsme museli některé naše cíle přehodnotit. Zároveň je to velká příležitost pro naše mladé hráče získat větší porci minut na hřišti, než oni sami očekávali před sezónou. Zranění nejsou náhoda, pracujeme na tom, abychom zlepšovali péči o hráče a zároveň budovali větší odpovědnost u hráčů o své tělo.

Do týmu přišli čtyři noví hráči z Bohemians. Z Ústí přestoupil k superligovému týmu jeden z nejviditelnějších hráčů Jakub Kolstrunk, jak se díváš na tento krok?
Jakub Kolstrunk ve volnu, kdy nehrajeme zápasy, má možnost hrát za Bohemians díky střídavým startům, které mohou mít hráči v období prvních tří roků v mužské kategorii. Tento model nešel využít u Viktora Kopeckého vzhledem k tomu, že v mužské kategorii hraje již pátou sezónu. Proto jsme museli zvolit klasické hostování, u kterého nebude moct nastupovat do konce ledna za náš tým. Od února bude Viktor nastupovat opět pouze za náš tým. Oba dva kroky jsme zvolili ve prospěch hráčů a na jejich žádost, aby měli dostatek zápasů, které je dokáží rozvíjet a byli tak připraveni ještě lépe na play-off i další část své kariéry.
Z Bohemians přišel na hostování Lukáš Miščík, Štěpán Čuda, Jonáš Janata a Dan Cabejšek má střídavé starty ve stejném režimu jako Jakub Kolstrunk. Všichni hráči se dobře adaptovali do týmu a s ohledem na naší marodku nám pomohli herně i se šířkou kádru.

Na nějaký čas se s týmem odloučí Viktor Kopecký a bude nastupovat za superligové Bohemians. Nebude to další velká ztráta kvalitního útočníka?
Viktor byl u poloviny našich vstřelených branek, takže oslabení bude velké. Je na ostatních hráčích, aby teď převzali větší roli ve tvoření hry, rozdílových situacích a brankových příležitostí.

Jaký měli režim hráči během reprezentační přestávky?
Chtěli jsme dát hráčům odpočinek od sebe navzájem, ale hráči měli individuální plán přípravy, který zahajoval období, kdy chceme věnovat větší pozornost kondiční přípravě. Je tedy dost možné, že do dvou zápasů v prosinci půjdeme v únavě, ale v play-off nás nečeká nic méně náročného, takže bychom to měli zvládnout.

Autor: Martin Harmach 

8.1. Reklamace oblečení
Informace k reklamacím vad oblečení a potisku...


 
««    »»
Leden 2019
12345 Muži B: SC SLUNETA
Junioři: SC Sluneta
Juniorky: Sluneta
6 Muži B: SC SLUNETA
Juniorky: SH Děkanka
789101112 Muži A: SH ZŠ Kunratice
Veteráni: UJEP
Mladší žáci: Kadaň
Mladší žáci: Liberec
Přípravka: Gymnázium Litoměřice
Juniorky: SC SLUNETA
13 Muži A: SC SLUNETA
Juniorky: SC SLUNETA
Starší žákyně: Městská SH Chomutov
141516171819 Muži A: SC SLUNETA
Muži B: SH Krupka
Dorost: MSH Plzeň III (Lokomotiva III)
Starší žáci A: Jatečka
Starší žáci B: MSH Krupka
Ženy: SH Česká Lípa
20 Muži B: SC SLUNETA
Muži C: SH SOUŠ ROUDNICE
Dorostenky: SH TJ Turnov
2122232425 Muži A: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
26 Junioři: SC Sluneta
Juniorky: SH ZŠ Dobiášova Liberec
27 Muži A: SC SLUNETA
Veteráni: SH Králův Dvůr
Junioři: SC Sluneta
Dorost: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Juniorky: Nová MSH Mladá Boleslav
28293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Z.F.K.Petrovice
SC SLUNETA
19.1.2019 17:00-19:30

Další týmy
Starší žáci A
19.1.: Jatečka
09:00-15:40

Starší žáci B
19.1.: MSH Krupka
09:00-13:00

Muži B
19.1.: SH Krupka
17:00-19:30

Dorost
19.1.: MSH Plzeň III (Lokomotiva III)
Ženy
19.1.: SH Česká Lípa
Muži B
20.1.: SC SLUNETA
17:00-19:30

Muži C
20.1.: SH SOUŠ ROUDNICE
Dorostenky
20.1.: SH TJ Turnov
Junioři
21.1.: SC Sluneta
19:30-21:30


  
Dnes má svátek Drahoslav
Zítra má svátek Vladislav

Zítra slaví narozeniny
Kubeš Jan
Za 2 dny slaví narozeniny
Šímová Kateřina
Za 3 dny slaví narozeniny
Trnovcová Karolína