Jiří Horák: Myslím si, že hrajeme pod naše možnosti


 
» Redakce (15.12.2018)
Foto: Jan Němeček

Ligová kola se opět pomalu roztáčí, muže čekají do konce roku ještě dvě utkání. K dění okolo týmu jsme si přizvali obránce a již florbalového matadora Jiřího Horáka.
Jak bys zhodnotil dosavadní průběh první ligy mužů?
Myslím si, že hrajeme pod naše možnosti. Obzvlášť s týmy ze spodních pater tabulky máme problém. Neumíme se psychicky připravit a podceníme soupeře, a pak nám chybí dostatečná kvalita s tím nepovedeným zápasem něco udělat. Nicméně aktuální třetí místo je podle mě poměrně úspěch, ale není to tím, že bychom my hráli dobře, ale že spíše ostatní týmy nejsou tak silný, jak by být měly.

Co se v týmu za tu dobu změnilo?
Bohužel se nám zranili tři juniorští reprezentanti, nejproduktivnější hráč Jakub Kolstrunk nastupuje za Bohemians, druhý nejlepší střelec jde na operaci. Momentálně nám odešla – troufnu si říci – jedna superligová formace. Což se bohužel v první lize, kde kvalita není taková, musí podepsat.

Jak moc vnímáš změnu: superliga vs první liga?
To je jiný sport. Jiný přístup k tréninkům začínaje a po kvalitní zápasy konče. Zvlášť je mi líto mladých pušek, pro ně by to bylo úplně něco jiného do budoucna, než první liga. V první lize si snadno zvyknete, že nemusíte moc makat a přesto to jde. To v superlize byste dřel na maximum a stejně by to nestačilo.

Stanovil sis na začátku osobní cíl? Jak se ti daří ho dosáhnout?
Z toho už jsem vyrostl, osobní cíle si nedávám. Naštěstí. Jinak bych byl asi dost pod dekou při pohledu na kanadské bodování (smích). Vím, že má role je už jiná, proto chci být týmu platný. To není tak úplně cíl, spíš nutnost abych každý den po práci ještě šel na trénink a měl motivaci pokračovat dál.

Ta samá otázka, ale v rámci týmu. Jaký je v letošní sezóně váš cíl?
Před sezonou si troufnu říci návrat do Superligy, v průběhu sezony na základě již zmíněných okolností jsme cíle trošku upravili, abychom si na sebe nedávali takový tlak. Nicméně asi od nás každý očekává boj o postup a já to nevidím jinak. Chci tam kvůli budoucnosti florbalu v Ústí.

Jaký zápas bys za uplynulou část sezóny vyzdvihl a který bys naopak smazal z dějin florbalu?
Vyzdvihl bych domácí zápas s Brnem. Otočili jsme zápas v power-play a vyhráli v prodloužení nad dosud neporaženým týmem, který je největším favoritem ligy. To jsme makali a i to nějak vypadalo. Nebyl jsem v Chomutově, ale slyšel jsem, že by se měl mazat asi tento zápas. Nicméně já osobně bych smazal zápasy v Budějovicích – výsledkově, a v Náchodě – předvedenou hrou.

Plánujete jako tým společně oslavit Vánoce, či Silvestra?
Ano po zápase s Havířovem 22. 12. máme vánoční besídku, při které noví hráči našeho týmu budou zpívat přede všemi. Na to se těším. Dárek si, doufám, nadělíme všichni společně ten den na hřišti.

Po reprezentační pauze se vrací ligový florbal, na co se nyní těšíš?
Ve florbale se těším na play-off. To mě vždy baví a doufám, že se jako tým ukážeme a postoupíme zpátky do Superligy, což by byl pro ústecký florbal jedině dobře.

Autor: Pavel Klepetko 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Ivan
Zítra má svátek Adriana

Včera slavil(a) narozeniny
Schneider Martin
Dnes slaví narozeniny
Arnold Michal
Findrová Malvína
Fořt Radim