Ústí si v sobotu spravilo chuť proti Petrovicím! Doma na Slunetě zvítězilo 10:5

» Redakce (23.1.2019)

Silně oslabená sestava Florbalu Ústí si prožila krizi v podobě dvou proher proti týmům ze spodku tabulky první ligy mužů. V sobotu odpoledne se florbalistům naskytla šance si zvýšit sebevědomí proti desátému týmu tabulky, Z.F.K. AQM Petrovicím.
Florbal Ústí - Z.F.K. AQM Petrovice 10:5
branky: 2. Radim Kühnel, 10. Jakub Kolstrunk, 12. Jakub Kolstrunk, 14. Jakub Kolstrunk, 17. Daniel Cabejšek, 21. Daniel Cabejšek, 32. Václav Vavruška, 34. Jiří Horák, 51. Jakub Kolstrunk, 57. Daniel Cabejšek - 9. Vojtěch Mrkva, 13. Lukáš Hrubý, 39. Radim Ivan, 41. Bohdan Kopelec, 49. Adam Zbořil; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 109; zásahy brankářů: Marek Netopilík 14 - Martin Janík 8, Roman Ciompa 13; po třetinách: 5:2, 3:1, 2:2;

Ústí se dostalo po necelých dvou minutách do rychlého vedení po přihrávce Jakuba Kolstrunka a pohotovém zakončení Radima Kühnela. Petrovice sice rychle vyrovnaly, na scénu ovšem opět přišel domácí Jakub Kolstrunk, který zkompletoval během necelých pěti minut hattrick. Po následném gólu posily z Bohemians, Daniela Cabejška, se šlo do šaten. 5:2 po první třetině pro Ústecké.

Půl minuty po začátku druhé třetiny se znovu prosadilo duo Cabejšek-Kolstrunk a navýšilo vedení Ústí. Do konce třetiny si už Florbal Ústí držel pohodlné vedení. V polovině druhé třetiny se ale Petrovice začaly přibližovat a snižovat rozdíl gólů. Severočeši si ovšem zápas pohlídali a zvítězili 10:5.

Hráčem zápasu se následně stal útočník Jakub Kolstrunk, který za utkání nastřádal čtyři góly a pět asistencí. Byl tedy u devíti z deseti všech ústeckých gólů. Trenér Florbalu Ústí k zápasu řekl toto:„Pro nás velmi důležité vítězství proti houževnatému soupeři, které jsme potřebovali. Na cestě k němu nám pomohly zodpovědné návraty a kreativita v útočném pásmu. Nicméně pět branek v naší síti je moc a hře v obraně teď budeme nadále věnovat značné úsilí v tréninku. Děkuji soupeři za utkání a fanouškům za podporu.“

Další domácí utkání se odehraje následující neděli, 27. ledna, od 14:00 na hale SC Sluneta. Soupeřem bude dobře známý tým Florbal Exelsior Havířov!

Autor: Pavel Klepetko