Tři body pro Florbal Ústí z derby proti Litvínovu! SK Bivoj porazil 6:8

» Redakce (27.1.2019)

V pátek večer se v Litvínově hrálo utkání 21. kola 1. florbalové ligy mužů, ve kterém si Ústí potřebovalo zajistit cenné body, aby bylo stále na odstřel k vrcholu tabulky. Potřebovali k tomu výhru proti jim velmi známému soupeři, kterým byl tým SK Bivoj Litvínov.
SK BIVOJ LITVÍNOV - Florbal Ústí 6:8
branky: 18. Ondřej Tichý, 33. Tomáš Skalitz, 39. Ondřej Tichý, 45. Lukáš Pudil, 49. Michal Skuhrovec, 58. Michael Pitek - 2. Jakub Kolstrunk, 9. Viktor Kopecký, 20. Jakub Koník, 31. Mikuláš Krbec, 34. Viktor Kopecký, 44. Viktor Kopecký, 59. Vít Pavelka, 60. Viktor Kopecký; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 5:1; využití: 1:1; diváků: 106; zásahy brankářů: Lukáš Chyna ? - Karel Čáp ?; po třetinách: 1:3, 2:2, 3:3;

Ústí si zajistilo vedení již po devadesáti dvou vteřinách, když skóroval Jakub Kolstrunk. V polovině třetiny se roztrhl pytel s přesilovkami. Konkrétně s třemi ve prospěch a jednou v neprospěch Ústí. Oba týmy si během toho připsaly jeden gól na svoje konta. Těsně před koncem třetiny pak skóroval ústecký Jakub Koník a do šaten šlo Ústí s dvoubrankovým vedením.

Florbal Ústí se protloukal zápasem stále s konstantním rozdílem jedné až dvou branek, rozhodující byly ovšem poslední tři minuty zápasu. Dvě a pů minuty před koncem vyrovnal skóre z trestného střílení litvínovský hráč Michael Pitek a náhle se tak celá hala připravovala na prodloužení. Přesně jedna minuta ovšem dělila další dvě přidané branky Ústí, které znamenaly konečné vítězství hostů 6:8.

„Ceníme si výhry proti nepříjemnému soupeři, který ve třetí třetině a v úvodu utkání měl vetší tlak do zakončení a tím se dostal do hry. Naopak my jsme v této dovednosti polevili. Rozhodující branka padla díky našemu pohybu a ochotě dělat rozdílové situace. Děkuji fanouškům za podporu,“ řekl k utkání trenér Marek Vojta.

Autor: Pavel Klepetko