Další body pro Ústí. Hráči smetli Torpedo Havířov 8:2

» Redakce (29.1.2019)

V neděli 27. ledna se na Slunetě odehrálo utkání 22. kola 1. ligy mužů mezi domácím Florbalem Ústí a loňským finalistou play-off 1. ligy mužů, Florbalem Exelsior Havířov. V utkání dominovali převážně hráči domácího celku a zaslouženě vyhráli 8:2.
Florbal Ústí - Florbal Exelsior Havířov 8:2
branky: 1. Dan Semerád, 5. Jakub Kolstrunk, 6. Viktor Kopecký, 9. Viktor Kopecký, 21. Viktor Kopecký, 33. Jonáš Janata, 36. Dan Semerád, 56. Vladimír Štorek - 42. Dominik Ošťádal, 57. Jakub Vilím; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 158; zásahy brankářů: Marek Netopilík 19 - Denis Jasiok ?; po třetinách: 4:0, 3:0, 1:2;

Ústí již od začátku zápasu na nic nečekalo a začalo sypat góly do havířovské branky. Prvním gólem se stala kontroverzní placírka Dana Semeráda, která ovšem byla rozhodčími posouzena jako neúmyslná. Následovaly dva góly navrátivšího střelce Viktora Kopeckého a jeden z florbalky Jakuba Kolstrunka. V polovině deváté minuty první třetiny tedy svítilo na tabuli skóre 4:0 pro Ústecké.

Pouhých dvacet jedna vteřin po začátku druhé třetiny pak trvalo Viktoru Kopeckému k tomu, aby ve svém návratu do dresu Florbalu Ústí, po hostování v Tipsport Superlize v barvách Bohemians, dal svůj třetí gól v zápase a zpečetil tak hattrick. Jonáš Janata poté krásným vytočením navýšil náskok Ústí. V následném oslabení poté proměnil brejkovou situaci Dan Semerád a Florbal Ústí tak měl po druhé třetině pohodlný náskok 7:0.

Ve třetí třetině se již zápas spíše dohrával. Florbal Ústí ji prohrál 1:2, rozhodující bylo ovšem celkové zápasové skóre, které činilo 8:2. „Byli jsme po většinu utkání úspěšní v obraně a blocích, když jsme k tomu dokázali přidat odvahu a tlak v zakončení, přehrávali jsme soupeře. Vítězství proti tak kvalitnímu soupeři si velmi ceníme. Děkuji fanouškům za podporu,“ okomentoval utkání trenér domácích Marek Vojta.

Autor: Pavel Klepetko