Junioři mají z víkendu ze zápasů proti Vítkovicím a Ostravě tři body

» Redakce (30.1.2019)

Poslední víkend sehráli naši junioři dvojzápas s týmy z druhé strany republiky. Sobotní klání se netradičně odehrávalo na hale v Teplicích, to ale domácí nevyvedlo z míry a proti silným Vítkovicím si připsali tři body za výhru 8:4. V neděli se junioři již tradičně na Slunetě utkali s Ostravou, domácí však byli v okleštěné sestavě a prohráli 1:6.
Florbal Ústí - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:4
branky: 6. Jan Peška, 12. Jan Peška, 25. Filip Vybíral, 40. Dan Semerád, 41. Ondřej Kawulok, 51. Jan Sattler, 58. Ondřej Kawulok, 60. Adam Pucarević - 11. Lukáš Herblich, 22. Jakub Neděla, 54. Lukáš Herblich, 55. Rostislav Gattnar; rozhodčí: Lukáš Grundler - Karel Kotyza; vyloučení: 3:2 + Rostislav Gattnar 5; využití: 2:1; diváků: 29; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 26 - Štěpán Zerzoň 11; po třetinách: 2:1, 2:1, 4:2

Hned ze začátku měli hosté navrch, vytvářeli na domácí tlak, ti naopak chybovali ve vlastní rozehře. Všechny střely ale skončily buď v blocích nebo na dobře chytajícím Hraběti. Skóre zápasu otevřel střelou do levého horního rohu Peška, Vítkovice po chybě v obraně srovnaly. Vyrovnané skóre ale nevydrželo dlouho, když o minutu později opět skóroval Peška.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako první, což vyústilo v rychlé srovnání z hole Neděli. Vybíral ale využil první domácí přesilovku a dostal svůj tým opět do vedení, přesilovou hru naopak Vítkovice o deset minut později nevyužily. Minutu před koncem periody navýšil vedení Semerád.

Ve třetí třetině začali domácí hrát s klidem na hokejce, a proto se také dostali do vedení o čtyři branky, konkrétně díky brankám Kawuloka a Sattlera. Vítkovice využily přesilovku a o minutu později přidaly druhou branku ve třetině a opět stáhly vedení domácích o dvě branky. V padesáté páté minutě byl vyloučen hráč hostí za hru vysokou holí na pět minut a domácím už stačilo pouze udržet vedení do konce utkání, navíc přidali další dvě branky a mohli slavit třetí výhru z posledních pěti zápasů.

“Konečný výsledek byl pro nás, herní výsledek po 40 minut pro soupeře. K výhře nám nejvíce pomohl skvělý výkon brankáře a síla v zakončení. Děkuji fanouškům za podporu,” řekl po utkání trenér domácích Marek Vojta

Po výhře se domácí dostali před Vítkovice na desátou příčku s počtem sedmnácti bodů a ztráceli na sedmou Ostravu tři body.

Florbal Ústí - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 1:6
branky: 29. Martin Fuchsig - 2. Jakub Mikulok, 6. Patrik Pícha, 20. Patrik Pícha, 36. Patrik Pícha, 57. Jakub Mikulok, 58. Patrik Pícha; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 13 - Petr Maláč 19; po třetinách: 0:3, 1:1, 0:2

První třetina nezačala pro domácí dobře, když už v druhé minutě inkasovali po střele Mikuloka mezi nohy Hraběte. I přes snažení ústeckých juniorů dorovnat stav utkání, to byli právě oni, kteří inkasovali druhou branku zápasu. Do čtrnácté Minuty byli domácí vyrovnaným soupeřem pro Ostravu, poté se ale hosté usadili až do konce třetiny na domácí polovině, čehož využili a patnáct sekund před koncem navýšili vedení na 0:3.

Ve druhé části dokázali domácí navázat na výkon ze začátku utkání a přineslo to svoje ovoce, když střelou z první skóroval Fuchsig. Oba týmy měly pak pár šancí skórovat, žádná ale nezapadla mezi tři tyče. Až ve třicáté šesté minutě využil dobré přihrávky Pícha a navýšil vedení hostů o tři branky.

Poslední třetinu začínali domácí v početní výhodě. Přesilovou hru sice nevyužili, ale v zápětí dostali druhou šanci, tu také nevyužili. Šance, které si vytvořili, je ale nabudily k výkonu do konce utkání. Hostujícím ale výborně zachytal brankář a hřebík do rakve domácích zasadil ke konci utkání po úniku Mikulok. Domácí o minutu později ještě inkasovali branku ve hře bez brankáře.

“Soupeř vyhrál díky větší individuální kvalitě. My jsme se drželi v zápase z důvodu slušně obrany středu a dobrým brejkům.” Takto okomentoval utkání trenér domácích Marek Vojta.

Momentálně se naši junioři nachází na jedenácté pozici se ztrátou jednoho bodu na deváté Vítkovice. V pátek 1. února 2019 se naposledy v základní části představí junioři na domácí palubovce, jejich soupeřem bude tým z Pardubic, kteří jsou o bod před Ústím s rezervou dvou zápasů.

Autor: Dominik Hrabě