Muži sahali v Brně po bodech. V dramatické bitvě ale zvítězil Hattrick těsně 5:4

» Redakce (3.2.2019)

Florbal Ústí vedl po první třetině o dva góly 3:1, pak se ozvalo i Brno a rázem bylo vše jinak. Soupeř nakonec vyhrál těsně 5:4. Utkání nedohrál kvůli zranění z konce druhé třetiny Viktor Kopecký.
FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Ústí 5:4
branky: 10. David Medek, 22. Matěj Hronek, 27. Tomáš Brom, 36. Luděk Ondráček, 45. Lukáš Jalový - 7. Daniel Cabejšek, 9. Mikuláš Krbec, 17. Jonáš Janata, 59. Daniel Cabejšek; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Filip Kejík 20 - Marek Netopilík 21; po třetinách: 1:3, 3:0, 1:1;

Početných 54 diváků sledovalo souboj mezi Florbalem Ústí a domácím Hattrickem Brno. Na střídačce Ústí se mimořádně do role trenéra pasoval Martin Pražan, který tak zaskočil za Marka Vojtu, jenž toho času pobýval s juniorskou reprezentací v Polsku.

V první třetině se dostalo Ústí do pohodlného dvoubrankového náskoku 3:1. Tři góly vstřelili posily Daniel Cabejšek, Mikuláš Krbec a Jonáš Janata. To bylo z ústecké strany až do konce třetí třetiny vše. Brnu se podařilo vyrovnat ještě před polovinou zápasu a z trestného střílení otočil skóre Luděk Ondráček, lídr statistik první ligy.

Hořkou pilulku v utkání musel spolknout navrátivší Viktor Kopecký z hostování v FbŠ Bohemians. Na konci druhé třetiny na něj nešťastně spadl brněnský útočník a ústecký střelec utkání nedohrál. Soupeř z přesilové hry ve třetí třetině navýšil skóre na 5:3. Snížení se podařilo Danielu Cabejškovi na konci zápasu, ale vyrovnat se ústeckým florbalistům již nepodařilo.

„Náročný zápas s ještě náročnějším soupeřem, chytli jsme skvěle první třetinu, ale začátek druhé třetiny byl pro nás v zápase asi stěžejní. Nedokázali jsme v obraně navázat na dobrou první třetinu. Dalším klíčovým momentem byly neproměněné přesilovky z naší strany a naopak obdržené ze strany Brna,“ uvedl mimo jiné Martin Pražan po zápase s Brnem.

Florbal Ústí tak minimálně do derby s Chomutovem zůstane na páté pozici. Střetnutí s Chomutovem začíná v sobotu 9. února od 17:00 na Slunetě!

Autor: Martin Harmach