Viktor Kopecký: Stále máme ve svých rukách TOP 4 a začínat play-off na Slunetě


 
» Redakce (4.2.2019)
Foto: Jan Němeček

Viktor Kopecký už je nesmazatelně spjatý s Florbalem Ústí. Od svého příchodu patří mezi nejlepší střelce Ústí. V letošní sezoně se s týmem na chvíli odloučil aby pomohl Bohemians v Superlize. Nyní mu však hostování skončilo a opět obléká dres Florbalu Ústí.
Ahoj Viktore, jak bys zhodnotil svou působnost na utkáních v superligových Bohemians?
Ahoj, se svými výkony jsem víceméně spokojený. Týmu se relativně dařilo a udělali jsme body v zápasech, které jsme měli udělat. Trochu mě mrzela jen ztráta bodů v Pardubicích. Mně osobně se podařilo nastřílet osm branek, z čehož mám radost a jsem rád, že jsem dostal šanci si i v letošní sezoně zahrát v Superlize.

Prohlubují se rozdíly mezi první ligou a superligou nebo se naopak zmenšují a v čem jsou největší rozdíly?
Těžko říct. Velké rozdíly mezi týmy jsou i v Superlize. Spodní část tabulky je srovnatelná se špičkou první ligy, ale zároveň tam jsou týmy, které jsou s výkonností úplně jinde. Největší rozdíly jsou v kvalitě jednotlivců a myslím, že i v přístupu a všeho kolem týmu.

Patříš mezi nejdůležitější hráče v týmu už od tvého příchodu před několika lety, jak se vyrovnáváš s tímto tlakem a případně je na tebe vyvíjen nějaký tlak?
Tak nějaký tlak na sebe mám. Vím, co se ode mě očekává, a snažím se týmu pomoci, jak to jenom jde. Letos se mi zatím celkem dařilo, bohužel teď budu mít kratší pauzu, ale věřím, že se dám do play-off do pořádku a budu ve formě.

Jak bys hodnotil dosavadní výkony mužstva?
Výkony týmu hodnotím lehce za očekáváním. Samozřejmě pod výsledky jsou podepsané všemožné absence a zranění, ale musíme vařit z ingrediencí, které máme, a v tom našem guláši zatím něco trochu chybí. Jsem si jistý, že v útoku se začnou prosazovat Dan Semerád a Venca Vavruška. Výkonnost na to mají, jen je třeba to začít prodávat ideálně v ten správný čas.

Na co je potřeba se připravit v posledních utkáních základní části?
Stále máme ve svých rukách boj o TOP 4 a začátek play-off na Slunetě. Potřebujeme každý bod, zároveň je potřeba se připravit na vyřazovací boje. Každý hráč by měl vyladit formu a celkově všechno připravit tak, abychom začátkem března byli schopní vyhrávat proti komukoliv z první ligy. Začne se znovu od nuly a to platí i pro všechny z nás. To co bylo, je největší ukazatel, ale nemusí nic znamenat.

O čem bude letošní play-off a kdo je podle tebe favoritem na postup do nejvyšší soutěže a kdo naopak spadne do první ligy?
Největší favoriti na postup jsou Hattrick Brno a Black Angels. Mají stálou výkonnost a největší kvalitu. Řekl bych, že ze Superligy spadne Znojmo nebo Bulldogs Brno. Pro nás bude play-off o tom odehrát co nejvíce dobrých zápasů. Nejsme v roli favorita. Půjdeme poctivě zápas od zápasu a uvidíme, nabereme zkušenosti a jsem si jistý, že ukážeme víc, než co jsme zatím předvedli. Těším se na to.

Autor: Martin Harmach 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2019
1234
567891011
121314 Muži A: SC Sluneta
151617 Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Soustředění: Velebudice
22 Soustředění: Velebudice
23 Soustředění: Velebudice
24 Soustředění: Velebudice
25
26 Muži A: SC Sluneta
2728 Muži A: ZŠ Dobiášova
293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
26.8.2019 20:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Ludvík
Zítra má svátek Bernard

Dnes slaví narozeniny
Fořt Miroslav
Žaloudek Matěj
Zítra slaví narozeniny
Ábelová Veronika
Vrzala Vilém
Za 2 dny slaví narozeniny
Šredl Patrik
Vlček Tomáš