Ústí bere z derby proti Chomutovu důležité tři body za výhru 9:7

» Redakce (11.2.2019)

9. 2. 2019 se na ústecké palubovce odehrálo jedno z nejdůležitějších utkání pro domácí Florbal Ústí, ti se tři kola před koncem základní části nacházeli na páté pozici se ztrátou dvou bodů na čtvrtý Chomutov. Na utkání si našlo čas skvělých 284 diváků, kteří hnali domácí hráče za vítězstvím.
Florbal Ústí - Florbal Chomutov 9:7
branky: 15. David Stummer, 17. Václav Vavruška, 18. Jakub Kolstrunk, 19. Mikuláš Krbec, 37. Jakub Kolstrunk, 44. Radim Kühnel, 45. Mikuláš Krbec, 52. David Stummer, 55. Dan Semerád - 8. Zbyněk Hlaváček, 12. Ondřej Halej, 27. Vojtěch Semerád, 32. Ondřej Kopp, 51. Jakub Štěrba, 58. Erich Kellermann, 58. Jiří Šafařovský; rozhodčí: Tomáš Sommer - Michal Taufmann; vyloučení: 4:4; využití: 3:2; diváků: 284; zásahy brankářů: Karel Čáp 25 - Milan Stránský 31; po třetinách: 4:2, 1:2, 4:3;

Začátek zápasu zachytili lépe hosté, což vyústilo také první brankou, kdy se k odraženému míčku dostal Zbyněk Hlaváček a otevřel skóre sobotního utkání. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat a ve dvanácté minutě to už bylo 0:2 z pohledu domácích. Obrat v první třetině odstartoval David Stummer, který využil přesilovou hru. Ústí přidalo ještě další tři branky a do šaten odcházeli týmy za skóre 4:2 pro ústecké hráče. Dvě z nich vstřelili dokonce ve vlastním oslabení!

Druhou třetinu opět chytili lépe chomutovští hráči a po vyloučení Jakuba Kolstrunka vsítil třetí branku hostů ústecký odchovanec Vojtěch Semerád. O šest minut později dorovnal Chomutov skóre a začínalo se opět od nuly. Pět minut před koncem druhé třetiny využil přesilovou hru Jakub Kolstrunk, změna skóre se do konce třetiny nekonala.

Třetí třetina se vyvedla lépe domácím, kdy v rozmezí jedné minuty dokázali vsítit dvě branky a dostali se do vedení 7:4, sedmou branku vstřelil Mikuláš Krbec z trestného střílení. Vyloučení Aleše Poloprutského dokázali hráči Chomutova využít, úsměv z tváře jim vzal o minutu později David Stummer, který dal osmou branku domácích. Ústečtí přidali ještě jednu branku a pět minut před koncem nevyužili trestné střílení. Chomutov ke konci třetiny kladl odpor, to ale na konečném výsledku nic nemění a Ústí zvítězilo 9:7.

“Dokázali jsme dnes uspět díky produktivitě, gólům v oslabení, přesilovce a nepříliš dlouhým pasážím hry, kdy jsme určovali tempo hry. V úvodu a závěru zápasu jsme nehráli důsledně a dostali v obou částech soupeře do hry. Chomutov hrál velmi dobře. Děkuji fanouškům za skvělou podporu,” takto okomentoval zápas domácí trenér Marek Vojta.

Florbal Ústí se dvě kola před koncem základní části nachází na čtvrté pozici se ziskem 46 bodů. Další utkání čeká ústecké hráče v sobotu 16. 2. 2019 na půdě druhého týmu soutěže, Black Angels.

Autor: Dominik Hrabě