Chomutov v prvním čtvrtfinále zvítězil 5:3 a otevřel účet série ve svůj prospěch

» Redakce (3.3.2019)

V sobotu odpoledne Florbal Ústí zahájilo playoffs, ve kterém se střetli s nedalekým Florbalem Chomutov. Florbal Ústí se po základní části nacházel na 6. místě tabulky. Při vybírání soupeřů si je zvolil Florbal Chomutov, který se umístil na místě třetím. Série tedy začala v Chomutově.
Florbal Chomutov - Florbal Ústí 5:3
branky: 15. Jakub Štěrba, 16. Jakub Štěrba, 34. Jiří Šafařovský, 42. Tomáš Novotný, 59. Daniel Fokt - 19. Dan Semerád, 21. Vít Pavelka, 42. Dan Semerád; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 4 + Adam Stibor (CHM) OS:1; využití: 0:0; diváků: 380; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 21 - Marek Netopilík 23; po třetinách: 2:1, 1:1, 2:1;

V první třetině se nejdříve oběma týmům nedařilo dát gól. To platilo až do 14. a 15. minuty, kdy Chomutov dal dva rychlé góly. Dvě minuty před koncem třetiny snížil ústecký Dan Semerád, do šaten si ale stejně domácí nesli jednobrankový náskok.

Osm vteřin po začátku druhé třetiny se prosadil hráč Ústí – Vít Pavelka a zařídil tak Chomutovu pořádně chladnou sprchu. Chomutov ale stále tlačil na ústeckou svatyni, což nakonec zúročili dva bývalí ústečtí hráči, konkrétně Adam Stibor přihrál Jiřímu Šafařovskému a ten vrátil Chomutov do vedení.

Brzy po začátku třetí třetiny se opět prosadil Dan Semerád, který vyrovnal na 3:3. 41 vteřin na to se ale bohužel domácí dostali opět do vedení. Ústí se celý zbytek třetiny snažilo vyrovnat, hra v šesti ovšem znamenala pouze přidaný gól do sítě Florbalu Ústí. První zápas série čtvrtfinále 1. ligy mužů tak skončil příznivěji pro Chomutov.

Autor: Pavel Klepetko