Ústí vyrovnalo sérii s Chomutovem! Ve druhém zápase zvítězilo 3:8

» Redakce (4.3.2019)

V neděli večer se v Chomutově odehrálo i druhé utkání čtvrtfinále 1. ligy mužů. Ústí mělo ze soboty co vracet. V prvním zápase Ústí nezvládlo těžký začátek série a s Chomutovem prohrálo 5:3. Vyrovnání série se povedlo a Ústí zvítězilo 8:3. Stav série 1-1
Florbal Chomutov - Florbal Ústí 3:8
branky: 29. Vojtěch Semerád, 39. Zbyněk Hlaváček, 59. Tomáš Novotný - 6. Radek Kužel, 14. Jakub Krupica, 14. Dan Semerád, 23. Jakub Kolstrunk, 29. Viktor Kopecký, 39. Jakub Koník, 41. Jakub Kolstrunk, 60. Josef Novák; rozhodčí: Jan Knap - Martin Kněžík; vyloučení: 8:6; využití: 0:0; diváků: 345; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 29 - Marek Netopilík 32; po třetinách: 0:3, 2:3, 1:2;

Zápas pro Ústecké začal přesným opakem oproti prvnímu zápasu. Ústí si totiž vytvořilo během první třetiny pohodlný náskok, když se prosadili Radek Kužel a junioři Jakub Krupica a Dan Semerád. Po první třetině si tedy Florbal Ústí nesl do šaten vedení 3:0.

2 minuty po začátku druhé třetiny navýšil ústecké vedení Jakub Kolstrunk. Pár minut na to se ale poprvé prosadili i domácí, konkrétně jeden z bratrů hrající tuto sérii, Vojta Semerád, kterému se konečně povedlo rozvířit ústeckou síť. Ústí poté přidalo další dva góly z holí Jakuba Koníka a snipera Viktora Kopeckého. Chomutov se nakonec zmohl již jen ke snížení na 2:6.

Třetí třetina přinesla mnohem více vyloučení než čehokoliv jiného. Konkrétně na straně domácích čtyři a na straně hostů pět dvouminutových trestů. I přes tyto různé změny v počtu hráčů na hřišti si ale Florbal Ústí druhý zápas série pohlídal a sérii vrací do Ústí za stavu 1-1. „Dnes zasloužená výhra, ale gratulovat není k čemu. V zápase jsme mohli vidět spoustu pěkných akcí, ale i nepřesností. Nám se nedařili přesilovky, naopak proaktivita a kreativita byla lepší. Děkuji fanouškům,“ Okomentoval utkání trenér hostů Marek Vojta.

Čtvrtfinálová série 1. ligy mužů se tedy přesouvá do Ústí nad Labem, konkrétně na halu SC Sluneta. Utkání se odehrají v sobotu od 20:00 a v neděli od 17:00 na výše zmíněné hale, Sportcentrum Sluneta.

Autor: Pavel Klepetko