Junioři porazili Náchod 6:4 a 13:6 a postupují do dalšího kola playoffs KB ligy

» Redakce (5.3.2019)

Junioři sehráli o víkendu dva zápasy s Florbal Primátor Náchod, ti skončili v základní části skupiny B na posledním místě, zatímco naši junioři skončili ve skupině A na deváté pozici. Série tedy měla již od počátku daného favorita. V sobotu se hráči představili před domácím publikem, v neděli sehráli zápas od 17 hodin v Náchodě.
Florbal Ústí - Florbal Primátor Náchod 6:4
branky: 8. Jan Peška, 9. Pavel Vlček, 22. Jan Sattler, 42. Pavel Vítek, 54. Šimon Secký, 60. Ondřej Kawulok - 37. Tomáš Poupa, 40. František Donaj, 40. Tomáš Poupa, 58. Filip Pajkrt; rozhodčí: Jiří Jelínek - Petr Neumaier; vyloučení: 3:1; využití: 1:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 9 - Dominik Hanuš 22; po třetinách: 2:0, 1:3, 3:1

První třetina se odehrála v pomalejším tempu, žádný tým nechtěl udělat chybu. Skóre zápasu otevřel střelou od pravého mantinelu Jan Peška. Druhá a zároveň poslední brankua v první třetině padla z hole Pavla Vlčka, který dostal nabito od Ondřeje Kawuloka a přízemní střelou prostřelil brankáře hostujícího týmu.

Hned ze začátku druhé třetiny navýšil vedení Jan Sattler. Až ke konci třetiny se roztrhnul pytel s góly na straně hráčů z Náchoda, ti dokázali za tři minuty srovnat chod utkání a zápas začal opět od nuly. Třetí branka hostů padla osm sekund před koncem třetiny.

I přes studenou sprchu, kterou domácí hráčí dostali ke konci třetiny, tak to byli právě hráči Florbalu Ústí, kteří se po minutě hry dostali opět do vedení, Náchodu se už nepovedlo srovnat. Poslední branku zápasu vstřelil do prádné branky Ondřej Kawulok. Ústí vyhrálo 6:4.

Florbal Primátor Náchod - Florbal Ústí 6:13
branky: 16. František Donaj, 20. David Cejnar, 30. Marek Svoboda, 40. Filip Pajkrt, 46. Marek Svoboda, 56. Tomáš Poupa - 1. Jan Sattler, 7. Ondřej Kawulok, 10. Jan Sattler, 22. Ondřej Kawulok, 28. Ondřej Kawulok, 39. Ondřej Kawulok, 43. Jakub Fuchsig, 44. Adam Pucarević, 52. Jan Sattler, 52. Ondřej Kawulok, 54. Pavel Vítek, 54. Jan Peška, 58. Jan Sattler; rozhodčí: Radek Hrdlička - Filip Ryant; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Dominik Hanuš 19 - Tadeáš Dittrich 30; po třetinách: 2:3, 2:3, 2:7

Nedělní zápas začal stejně jako ten sobotní a to rychlou brankou ústeckých hráčů, konkrétně se prosadil Jan Sattler. Po brankách Ondřeje Kawuoka a Jana Sattlera byli naši junioři ve vedení 3:0. Náchod jako přes kopírák začal sázet góly až na konci třetiny, dorovnat skóre však nedokázal.

Druhou třetinu začali ústečtí hráči v početní výhodě, protože ke konci první periody byl za sekání vyloučen František Donaj. Přesilovou hru využil Ondřej Kawulok, kterému přihrál Pavel Vlček. Oba zmínění hráči se podíleli také na vstřelení páté branky a Ústí bylo ve vedení 5:2. Ondřej Kawulok mohl přidat svoji čtvrtou branku v zápase, ale neproměnil trestné střílení, to ho však mrzet nemuselo, jelikož vteřinu po skončení trestu Dominika Herziny přidal šestou branku pro Ústí.

Ze začátku třetí třetiny využil přesilovou hru Jakub Fuchsig. O minutu později navýšil vedení Adam Pucarevič. Náchod se snažil utkání dorovnat, ale na víc než na snížení stavu o tři branky se nezmohl. Za posledních deset minut zápasu dokázali ústečtí junioři nastřílet pět branek a jednu inkasovat, až tři branky padli do prázdné branky, na jedné se dokonce podílel asistencí ústecký brankář Tadeáš Dittrich. Zápas tedy skončil 6:13 z pohledu Náchoda.

“Dnes odlišný přístup než včera, který už se dal přirovnat k nasazení play-off. Jsem rád, že jsme se oklepali ze včerejší utrpěné výhry a dnes si odvážíme vítězství. Soupeř byl rovnocenným soupeřem. Včera nám přálo štěstí, dnes jsme se na něj nechtěli spoléhat a dojít si pro postupový bod. Děkuji soupeři za sérii,” takto okomentoval zápas Lukáš Pekárek.

Autor: Dominik Hrabě