Dan Semerád: Formu a nasazení z druhého zápasu si chceme přenést i do víkendu


 
» Redakce (7.3.2019)
Foto: Martin Flousek

Dan Semerád v základní části nasbíral celkem šestnáct bodů z 22 zápasů. Šestkrát se trefil do branky a desetkrát ke gólu dopomohl asistencí. Střeleckou aktivitu naplno odstartoval v prvních dvou utkáních čtvrtfinále proti Chomutovu, kdy v prvním zápase vstřelil dva góly a ve druhém čtvrtfinále se prosadil jednou. Samotné čtvrtfinále nabízí i bratrský souboj mezi ním a Vojtou Semerádem!
Máte za sebou první dva zápasy playoffs. Jak moc velká je to změna oproti základní části, popřípadě oproti vyřazovacím soubojům v juniorech?
Změna je to rapidní. Základní část je oproti playoffs procházka růžovým sadem. V základní části není takový tlak, v podstatě je to jen taková příprava na vyřazovací část. Hráč má čas vyzkoušet si ve hře něco nového a bavit se technickým florbalem. V druhé části sezóny jde spíše o fyzickou připravenost, ať už se to týká fyzičky a soubojů, tak se hodně hraje i na psychiku, jak jsme mohli vidět například v druhém utkání proti Chomutovu. Každé malé zaváhání může znamenat konec sezóny a spoustu zklamaných tváří, ať už z řad hráčů, tak i fanoušků. Playoffs juniorů v letošní sezóně zatím nemůžu soudit, soustředím se spíše na mužskou kategorii. Zápasy kluků ale samozřejmě bedlivě sleduji a držím jim palce. Doufám, že klukům budu moct ještě letos pomoct a zahrát si po jejich boku ve vyřazovacích bojích.

V obou zápasech jsi bodoval. Bere tě tým jako oporu, nebo spíše jako talentovaného benjamínka?
Já osobně doufám v tu oporu, jelikož by to znamenalo splnění jednoho z mých cílů pro tuto sezónu. Být jednou z opor týmu je veliká čest, zatím se s touto rolí ale jen statečně peru. Jsem moc rád, že máme v týmu tak zkušené matadory, od kterých si toho můžu hodně převzít a okoukat. Doufám, že to nebude tak dlouho trvat a pro někoho budu takovým vzorem i já.

Velmi diskutovaný je pomyslný bratrský souboj mezi tebou a Vojtou Semerádem. Myslíš na to během zápasu? Jak moc tě to ovlivňuje?
Upřímně jsem nad tím před sezónou často přemýšlel a představoval si, jaké to asi bude, až proti sobě nastoupíme. Maličko jsem se bál, abych se na to moc nesoustředil a neodvádělo mě to od zápasu. Naštěstí opak je pravdou, při zápase to vnímám opravdu minimálně a beru ho jako každého druhého. Rozhodně se nebojím, že bych ho šetřil jen proto, že je to můj bratr. Spíše naopak, vím, že na naše souboje se soustředí většina fanoušků, takže si opravdu dávám záležet a nic mu nenechávám zadarmo.

Poradil ti Vojta během série, či během sezony, ohledně tvojí hry, i když je to pro jeho tým vlastně kontraproduktivní?
Rozhodně, jsme sice pro letošní sezónu soupeři, ale jak už jsem psal tak tomu nepřičítám zase takovou váhu a myslím, že on také ne. Oba jsme v základní části sledovali zápasy toho druhého a víme, že co se florbalu týče, pro sebe chceme to nejlepší. Vojta florbal hraje už jedenáct let. Vím, že tomu rozumí a radu od něj vždycky ocením a snažím si ji vzít co nejvíce k srdci.

Jaká je nálada v kabině po prvním hracím víkendu?
Chomutov je velice silným soupeřem, takže se ztrátou jednoho bodu na venkovní půdě jsme tak nějak počítali. Sobotní zápas se nám opravdu nepovedl tak jak jsme chtěli, takže si myslím, že se všem ulevilo a hlavně si každý zlepšil náladu po druhém čtvrtfinálovém zápase a takovou formu a nasazení si chceme přenést i do dalšího zápasu, na který jsme už teď všichni nažhavení!

Můžeš nám již teď říci, jaký je váš týmový cíl v playoffs?
Určitě jít zápas od zápasu, soustředit se na každý další krůček. Myslím, že každý z nás si chce zahrát co nejvíce vyhrocených zápasů se skvělými fanoušky v zádech, protože to je to, na co se celou sezónu těšíme a připravujeme.

Autor: Pavel Klepetko 

15.5. Zavřená Sluneta
Od 21. do 26. 5. 2019 bude zavřená Sluneta...


 
««    »»
Květen 2019
12345
67891011 #PEKYDIKY: Sluneta
12
13141516171819
20212223242526
2728293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Filip
Zítra má svátek Valdemar

Dnes slaví narozeniny
Fuchsig Martin
Zítra slaví narozeniny
Bublová Dominika
Za 3 dny slaví narozeniny
Sklenář Ondřej