Na slovíčko s hlavním pořadatelem Radimem Fořtem


 
» Redakce (8.3.2019)
Foto: Jan Němeček

Radim Fořt již druhou sezónu pořádá zápasy mužů a juniorů. Když je potřeba, vloží se i do pořádání ostatních kategorií. Ve Florbalu Ústí hraje jeho syn Miroslav Fořt, který ale tuto sezónu musí vynechat z důvodu dlouhodobého zranění. Radima jsme si přizvali k rozhovoru, aby nám o sobě a pořádání něco povyprávěl.
Radime, jak si se vlastně dostal k florbalu?
K florbalu jsem se dostal díky synovi. Po jeho přihlášení do tehdejšího oddílu USK Slavie a absolvování první sezóny v roli zaujatého rodiče jsem byl osloven Vláďou Štorkem a Lukášem Pekárkem, jestli bych se nechtěl podílet na výchově dalších hráčů. Rozhodnutí nebylo složité a hned na začátku nové sezóny jsem již absolvoval první soustředění.

Kdy a jakou kategorii jsi během svého působení trénoval?
Začal jsem v sezóně 2011/2012 u elévů. Následně jsem s ročníky 01 ,02, 03 postupoval přes mladší žáky, starší žáky B až k dorostu. Největších úspěchů jsem dosáhli hned v úvodní sezóně elévů. Finálová účast na prestižním Tatran cupu a následně finále na Hummel cupu v Brně. Obě finále jsme prohráli na nájezdy. Teď si tak vzpomínám, proč ty nájezdy vlastně nemám rád (smích). Později jsem pokračoval většinou u B týmů daných kategorií, ale i to byla výzva. Udržet super partu a snaha ty šikovnější posunout do A-týmu.

Viktorka nebo Slavie?
První kontakt s florbalem byl na hale na Doběticích u FBC Victoria Ústí nad Labem, kde jsme se byli podívat na průběh tréninku a zeptat se, jestli můžeme syna přihlásit.Tam nás nevzali, takže ÚSK Slavie byla jasná volba.

Co momentálně děláš pro současný ústecký florbalový klub?
Nyní působím v roli hlavního pořadatele zápasů mužského A-týmu, juniorů a v případě volného času i dalších kategorií. Z důvodu vleklých zraněních a s ohledem na kariéru mého syna, je to jedna z mála možností, jak klubu pomoci. Chtěl bych tímto využít možnosti a poděkovat všem, co se na pořádání zápasů všech kategorií doposud podíleli. Zároveň bych chtěl apelovat hlavně na mladé členy a požádat je o větší loajalitu klubu a větší ochotu se na pořádání podílet.

V ústeckém kraji se nově hraje i neregistrovaná liga, jakou s ní máš ty spojitost? Hrál jsi ji, popřípadě byl jsi u jejího založení?
S partou v práci a pár kamarády jsme založili tým Hand Job, se kterým hrajeme ligu ULF od prvního ročníku. Pravidelně jsme bojovali o příčky nejvyšší a v pár ročnících se to i povedlo.
Liga ULF hraná v Ústí nad Labem je skvělou příležitostí pro hráče, kteří nemohou nebo nechtějí hrát registrované soutěže. Je obdivuhodné, že se najdou lidé, kteří věnují svůj volný čas, aby si jiní mohli zasportovat. Ať už to byl Michal Wildhaber s Danem Pribanem, kteří stáli u zrodu, tak nyní sestry Vojtíškovy, které to po nich převzaly a dělají to skvěle. Má spojitost je spíše sporadická. Občasná rada s pořádáním, občasné cateringové služby a podobně.

Přivedl jsi k florbalu i Míru? Jsi i momentálně jeho „kouč“, jak moc se snažíš zasahovat do jeho kariéry?
Jak už jsem zmínil, k florbalu spíše přivedl Míra mě. Díky jeho rychlému výkonnostnímu postupu se však naše společné hráčsko-trenérské cesty brzy rozešly. Neřekl bych, že do jeho kariéry „zasahuji“. Spíše je občas potřeba ho nasměrovat zpět na cestu, kterou si on vybral. Nyní v jeho cestě působím spíše v roli psychické podpory, taxikáře, sponzora a vděčného fanouška. Doufám, že se dá on i ostatní kluci – kteří laborují s více či méně vážnými zraněními – brzy zdravotně do pořádku a budou moct po boku spoluhráčů posunout náš klub zpět do nejvyšší soutěže.

Autor: Pavel Klepetko 

15.5. Zavřená Sluneta
Od 21. do 26. 5. 2019 bude zavřená Sluneta...


 
««    »»
Květen 2019
12345
67891011 #PEKYDIKY: Sluneta
12
13141516171819
20212223242526
2728293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Filip
Zítra má svátek Valdemar

Dnes slaví narozeniny
Fuchsig Martin
Zítra slaví narozeniny
Bublová Dominika
Za 3 dny slaví narozeniny
Sklenář Ondřej