Ústečtí hráči zvládli obě domácí utkání a postupují do semifinále!

» Redakce (11.3.2019)

Čtvrtfinálová série mezi Florbal Ústí a Florbal Chomutov se za stavu 1-1 na zápasy přesunula na ústeckou palubovku. Zápasy se odehráli 9. a 10. března, obě klání nabízely hru ve vysokém tempu a nejen souboje na hřišti, ale také souboje kotlů. Ústí oba zápasy zvládlo a postupuje do semifinále 1. ligy mužů.
Florbal Ústí - Florbal Chomutov 9:7
branky: 5. Viktor Kopecký, 9. Viktor Kopecký, 17. Tomáš Sattler, 18. Viktor Kopecký, 30. Viktor Kopecký, 31. Václav Vavruška, 54. Jakub Kolstrunk, 57. Viktor Kopecký, 59. Josef Novák - 2. Tadeáš Melíšek, 4. Tadeáš Melíšek, 23. Tomáš Novotný, 36. Ondřej Halej, 55. Tadeáš Melíšek, 57. Jakub Štěrba, 60. Jakub Štěrba; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 338; zásahy brankářů: Marek Netopilík 21 - Milan Stránský 32; po třetinách: 4:2, 2:2, 3:3

Ústečtí florbalisté do třetího čtvrtfinále vstoupili za vyrovnaného stavu série 1-1, když ve druhém střetnutí na půdě Chomutova urvali vítězství 8:3. Před domácími diváky tudíž mohli rozhodnout o postupu do semifinále a díky vítězství ve třetím zápase 9:7 byli o krok blíže.

Zápas přesto začali lépe hosté, kdy se během prvních minut zápasu dostali do dvoubrankového vedení a otěže zápasu mohli mít ve svých rukách. Domácí mužstvo ale zřejmě využilo své zkušenosti z vyřazovacích soubojů z předešlých let a kompletně otočilo vývoj utkání. Hattrickem v první periodě se hned ukázal střelec Viktor Kopecký, jednu branku přidal obránce Tomáš Sattler. Po první třetině vedlo Ústí 4:2.

Hráčům Ústí se dařilo udržet si před soupeřem neustálý náskok a ač začal Chomutov ve třetí třetině kousat a dostal se na dostřel jediné branky, rychlou odpověď si připravil opět Viktor Kopecký. Utkání nakonec hráči dovedli do vítězného konce, když ještě dvě minuty před závěrečnou sirénou přidal devátou branku Josef Novák.

„Soupeř hrál opět velmi dobře a podržel ho brankář. Minimálně polovinu utkání byl lepší. Zvítězili jsme díky kvalitě v zakončení,“ komentoval zápas Marek Vojta.

Florbal Ústí - Florbal Chomutov 4:3
branky: 1. Jakub Kolstrunk, 4. Jonáš Janata, 29. David Stummer, 43. Jakub Krupica - 22. Jiří Šafařovský, 31. Vít Andrle, 42. Daniel Fokt; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 365; zásahy brankářů: Marek Netopilík 1, Tomáš Hlava 1, Marek Netopilík 18 - Milan Stránský 4, Lukáš Ščurko 12; po třetinách: 2:0, 1:2, 1:1;

Snový začátek do utkání zažili domácí hráči, když již v první minutě dokázal vsítit branku Jakub Kolstrunk. O dvě minuty později přidal další branku Jonáš Janata a domácí byli v laufu. Ke konci třetiny se do branky na chvíli podíval také Tomáš Hlava, který vychytal v trestném střílení bývalého ústeckého hráče Adama Stibora.

Druhá třetina nezačala tak skvěle jako ta první, když už v druhé minutě snížil skóre zápasu další ústecký odchovanec, Jiří Šafařovský. Ústečtí ale využili početní výhodu, konkrétně střela Davida Stummera byla tou osudovou a Ústí bylo opět ve vedení o dvě branky. Chomutov dokázal ještě snížit stav, do šaten se odcházelo za stavu 3:2.

Začátek poslední časti nabídl branku na každé straně, a proto se také Ústí stále drželo ve vedení o jednu branku. Do konce třetiny si dokázaly oba týmy vytvořit několik šancí, ale brankáři své týmy podrželi. Domácí dovedli utkání do úspěšného konce a mohou slavit postup do semifinále.

“K postupu nám pomohla síla ve všech třech lajnách a dobrá obranná práce v pásmu. Děkuji fanouškům za nesmírnou podporu,” takto se k zápasu a celé sérii vyjádřil domácí trenér Marek Vojta.

Florbal Ústí zvládl čtvrtfinálovou sérii 3-1 a postupuje do semifinále 1. ligy mužů. V něm se postaví proti hráčům z FBŠ Hummel Hattrick Brno, kteří skončili v základní části na druhém místě a svou čtvrtfinálovou sérii proti FBC Štíři Č. Budějovice zvládli 3-0.

Autor: Pavel Klepetko, Dominik Hrabě