Ústečtí hráči zvládli obě domácí utkání a postupují do semifinále!


 
» Redakce (11.3.2019)
Foto: Jan Němeček

Čtvrtfinálová série mezi Florbal Ústí a Florbal Chomutov se za stavu 1-1 na zápasy přesunula na ústeckou palubovku. Zápasy se odehráli 9. a 10. března, obě klání nabízely hru ve vysokém tempu a nejen souboje na hřišti, ale také souboje kotlů. Ústí oba zápasy zvládlo a postupuje do semifinále 1. ligy mužů.
Florbal Ústí - Florbal Chomutov 9:7
branky: 5. Viktor Kopecký, 9. Viktor Kopecký, 17. Tomáš Sattler, 18. Viktor Kopecký, 30. Viktor Kopecký, 31. Václav Vavruška, 54. Jakub Kolstrunk, 57. Viktor Kopecký, 59. Josef Novák - 2. Tadeáš Melíšek, 4. Tadeáš Melíšek, 23. Tomáš Novotný, 36. Ondřej Halej, 55. Tadeáš Melíšek, 57. Jakub Štěrba, 60. Jakub Štěrba; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 338; zásahy brankářů: Marek Netopilík 21 - Milan Stránský 32; po třetinách: 4:2, 2:2, 3:3

Ústečtí florbalisté do třetího čtvrtfinále vstoupili za vyrovnaného stavu série 1-1, když ve druhém střetnutí na půdě Chomutova urvali vítězství 8:3. Před domácími diváky tudíž mohli rozhodnout o postupu do semifinále a díky vítězství ve třetím zápase 9:7 byli o krok blíže.
 

Zápas přesto začali lépe hosté, kdy se během prvních minut zápasu dostali do dvoubrankového vedení a otěže zápasu mohli mít ve svých rukách. Domácí mužstvo ale zřejmě využilo své zkušenosti z vyřazovacích soubojů z předešlých let a kompletně otočilo vývoj utkání. Hattrickem v první periodě se hned ukázal střelec Viktor Kopecký, jednu branku přidal obránce Tomáš Sattler. Po první třetině vedlo Ústí 4:2.

Hráčům Ústí se dařilo udržet si před soupeřem neustálý náskok a ač začal Chomutov ve třetí třetině kousat a dostal se na dostřel jediné branky, rychlou odpověď si připravil opět Viktor Kopecký. Utkání nakonec hráči dovedli do vítězného konce, když ještě dvě minuty před závěrečnou sirénou přidal devátou branku Josef Novák.

„Soupeř hrál opět velmi dobře a podržel ho brankář. Minimálně polovinu utkání byl lepší. Zvítězili jsme díky kvalitě v zakončení,“ komentoval zápas Marek Vojta.


Florbal Ústí - Florbal Chomutov 4:3
branky: 1. Jakub Kolstrunk, 4. Jonáš Janata, 29. David Stummer, 43. Jakub Krupica - 22. Jiří Šafařovský, 31. Vít Andrle, 42. Daniel Fokt; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 365; zásahy brankářů: Marek Netopilík 1, Tomáš Hlava 1, Marek Netopilík 18 - Milan Stránský 4, Lukáš Ščurko 12; po třetinách: 2:0, 1:2, 1:1;

 

Snový začátek do utkání zažili domácí hráči, když již v první minutě dokázal vsítit branku Jakub Kolstrunk. O dvě minuty později přidal další branku Jonáš Janata a domácí byli v laufu. Ke konci třetiny se do branky na chvíli podíval také Tomáš Hlava, který vychytal v trestném střílení bývalého ústeckého hráče Adama Stibora.

Druhá třetina nezačala tak skvěle jako ta první, když už v druhé minutě snížil skóre zápasu další ústecký odchovanec, Jiří Šafařovský. Ústečtí ale využili početní výhodu, konkrétně střela Davida Stummera byla tou osudovou a Ústí bylo opět ve vedení o dvě branky. Chomutov dokázal ještě snížit stav, do šaten se odcházelo za stavu 3:2.

Začátek poslední časti nabídl branku na každé straně, a proto se také Ústí stále drželo ve vedení o jednu branku. Do konce třetiny si dokázaly oba týmy vytvořit několik šancí, ale brankáři své týmy podrželi. Domácí dovedli utkání do úspěšného konce a mohou slavit postup do semifinále.

“K postupu nám pomohla síla ve všech třech lajnách a dobrá obranná práce v pásmu. Děkuji fanouškům za nesmírnou podporu,” takto se k zápasu a celé sérii vyjádřil domácí trenér Marek Vojta.

Florbal Ústí zvládl čtvrtfinálovou sérii 3-1 a postupuje do semifinále 1. ligy mužů. V něm se postaví proti hráčům z FBŠ Hummel Hattrick Brno, kteří skončili v základní části na druhém místě a svou čtvrtfinálovou sérii proti FBC Štíři Č. Budějovice zvládli 3-0.

Autor: Pavel Klepetko, Dominik Hrabě

Fotogalerie


 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Březen 2019
12 Muži A: MSH Chomutov
Muži B: Jiskra Domažlice
Junioři: SC Sluneta
Mladší žáci: SH Přívozní Lovosice
Mladší žáci: Jatečka
Juniorky: SC Sluneta
3 Muži A: MSH Chomutov
Muži B: ZČU Plzeň
Junioři: SH TJ Náchod
Juniorky: Nová MSH Mladá Boleslav
Starší žákyně: SH SŠT Most Velebudice
45678 Juniorky: SC Sluneta
9 Muži A: SC Sluneta
Veteráni: SC SLUNETA
Junioři: ZŠ Dobiášova
Starší žáci A: SH Kadaň
Dorostenky: SH Kadaň
10 Muži A: SC Sluneta
Muži C: SH gym a ZŠ Jirkov
Junioři: SC Sluneta
Elévové: SH Krupka
1112131415 Junioři: SH Předměřice n. L.
16 Muži A: Brno
Muži C: SH SOUŠ ROUDNICE
Junioři: SC Sluneta
Dorost B: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: SH při Městském gymnáziu a ZŠ Jirkov
Přípravka: Gymnázium Litoměřice
17 Muži A: Brno
Dorost: HMS Karlovy Vary
Mladší žáci: Česká Lípa
Starší žákyně: SH Kadaň
181920212223 Muži A: SC Sluneta
Veteráni: Nová MSH Mladá Boleslav
Starší žáci A: Hala míčových sportů Liberec
Starší žáci B: Jatečka
Elévové: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
Ženy: SH ZŠ Smržovka
Dorostenky: Hala míčových sportů Liberec
24 Muži A: SC Sluneta
Starší žákyně: Městská SH Chomutov
252627282930 Muži C: Městská SH Louny
Dorost B: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
Mladší žáci: Krupka, Teplice, Litvínov, OA Žatec, Smržovka, Kadaň
Mladší žáci: Krupka, Teplice, Litvínov, OA Žatec, Smržovka, Kadaň
Přípravka: Gymnázium Ústí n./L.
31

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Hattrick
SC Sluneta
23.3.2019 17:00-19:00
 
VS
FbÚ  -  Hattrick
SC Sluneta
24.3.2019 17:00-19:00

Další týmy
Starší žáci A
23.3.: Hala míčových sportů Liberec
09:00-15:00

Starší žáci B
23.3.: Jatečka
09:00-13:40

Veteráni
23.3.: Nová MSH Mladá Boleslav
Ženy
23.3.: SH ZŠ Smržovka
Dorostenky
23.3.: Hala míčových sportů Liberec
Elévové
23.3.: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
Starší žákyně
24.3.: Městská SH Chomutov

  
Dnes má svátek Josef
Zítra má svátek Světlana

Dnes slaví narozeniny
Koháková Eliška
Linhartová Aneta
Špírková Lucie
Zítra slaví narozeniny
Peška Jan
Pošíval Josef