Junioři podlehli Liberci 0-2 na zápasy a sestupují do vyřazovací části „B“

» Redakce (14.3.2019)

9.3. v Liberci a 10.3. na domácí palubovce odehráli naši junioři dva zápasy s FBC Liberec, ani jeden však nedokázali vyhrát, a proto jejich cesta v A-playoffs končí. Nutno podotknou, žę oba zápasy odehráli ve značně oslabené sestavě, kdy nedělní zápas museli odehrát v jedenácti hráčích. Sezóna pro ně ale zdaleka nekončí.
FBC Liberec - Florbal Ústí 10:5
branky: 2. Jakub Jaroš, 17. Vladimír Trčka, 18. Vladimír Trčka, 32. Jakub Mádlo, 32. Tomáš Ballaty, 34. Vojtěch Wiener, 40. Vladimír Trčka, 42. Jakub Mádlo, 50. Vladimír Trčka, 58. Vladimír Trčka - 7. Jakub Fuchsig, 26. Ondřej Kawulok, 45. Jan Peška, 52. Jakub Fuchsig, 59. Vojtěch Kunc; rozhodčí: Lukáš Grundler - Karel Kotyza; vyloučení: 3:4; využití: 0:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Jan Král 27 - Tadeáš Dittrich 27, Jan Štěpánek 5; po třetinách: 3:1, 4:1, 3:3;

Liberec se dostal už ve druhé minutě do vedení, když Jakub Jaroš propálil Tadeáše Dittricha. Vyrovnat chod utkání dokázal Jakub Fuchsig. Liberec do konce třetiny přidal další dvě branky, obě vstřelil Vladimír Trčka.

Snížit náskok dokázal Ondřej Kawulok z trestného střílení, bohužel pro naše hráče se jednalo o poslední branku v druhé třetině, kterou prohráli 4:1. Do šaten se tedy odcházelo za nepříznivého stavu 7:2.

Ze začátku poslední části opět udeřil Liberec, poté sice přišla menší vzpruha v podobě dvou branek ústeckých. Devátá branka domácího Liberce donutila Ústí vystřídat brankáře, do brány nastoupil Jan Štěpánek. Kosmeticky upravil skóre v poslední minutě Vojtěch Kunc, což ale na vysoké prohře 10:5 nic nezměnilo.

Florbal Ústí - FBC Liberec 4:5
branky: 3. Filip Vybíral, 15. Filip Vybíral, 52. Jan Peška, 60. Jan Peška - 22. Šimon Stránský, 23. Vojtěch Janeček, 25. Vladimír Trčka, 45. Vojtěch Blažek, 55. Lukáš Lhota; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 20 - Ondřej Volejník 18; po třetinách: 2:0, 0:3, 2:2;

Druhý zápas začal zcela jinak, na začátku zápasu se dokázal prosadit ústecký zadák Filip Vybíral, který přidal i druhou branku a to v přesilové hře. Liberec hrál sice více na míčku, ale přes pevnou obranu domácích se nedostal.

Začátek druhé třetiny se dá označit za noční můru pro domácí. Již ve druhé minutě bylo skóre srovnané a v páté minutě po brance Vladimíra Trčky byl Liberec poprvé ve vedení. Ústí většinu třetiny tahalo za kratší konec pomyslného provazu, když už se hráči dostali do šance, tak ji nevyužili.

Třetí třetina se ze začátku podobala té druhé, když se po chybě v rozehrávce dostal Liberec do vedení o dvě branky. Jan Peška střelou nad nohu rozvlnil síť za hostujícím brankářem a dostal svůj tým opět do hry. Liberec na odpověď nečekal dlouho a střelou na bližší tyč opět navýšil vedení. Ve hře bez brankáře vstřelilo Ústí ještě jednu branku, na víc se ale nezmohlo.

„Velice pěkná a vyrovnaná série. Včera jsme z Libereckého gólmana udělali Dominika Haška a dnes jsme bohužel pokračovali v neproměňování šancí, které nás stálo sérii. Ve značně oslabené sestavě jsme ovšem předvedli parádní výkony a nasazení. Bohužel pro nás soupeř nemilosrdně trestal naše individuální chyby. Gratuluji soupeři a díky klukům za výkon,” takto shrnul utkání domácí trenér Lukáš Pekárek.

Junioři vypadli z A-playoffs v osmifinále. Florbalky na hřebík ale věšet nemusí, jelikož se nejedná o vyřazení, ale pouze o spadnutí do B-playoffs, odkud stále vede cesta k medailové pozici a do kterého spadne každý prohraný tým z A-playoffs. Příští víkend odehraje Ústí sérii s FBC EMER SHOP Hradec Králové.

Autor: Dominik Hrabě