Muži prohráli i třetí semifinále a končí jim sezona

» Redakce (25.3.2019)

V sobotu odpoledne se v Ústí hrál třetí zápas semifinálové série první ligy mužů, kdy přijel na sever Čech tým FBŠ Hummel Hattrick Brno. Soupeř měl po dvou jasných vítězstvích na brněnské palubovce dva mečboly.
Florbal Ústí - FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:6
branky: 16. Václav Vavruška - 10. Luděk Ondráček, 32. David Coufal, 49. Marek Fuchs, 55. David Coufal, 58. Marek Fuchs, 59. Jan Grábl; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 332; zásahy brankářů: Marek Netopilík 21 - Filip Kejík 18; po třetinách: 1:1, 0:1, 0:4;

Hned od začátku se hrálo v obrovském tempu. Brno ze začátku dlouho drželo míček, poté se ale hra zdála velice vyrovnaná. V osmé minutě byl vyloučen Radim Kühnel a toho Brno využilo. V přesilovce skóroval Luděk Ondráček. Hra pokračovala a Ústí tlačilo. Necelých pět minut před koncem se prosadilo juniorské duo, konkrétně Jakub Krupica nahrál Václavu Vavruškovi, který se prosmýkl mezi dvěma brněnskými hráči a pohotově vyrovnal. Po první třetině tak bylo skóre vyrovnané 1:1.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy opatrně. Bylo jasné, že v tomto zápase ve hře 5 na 5 moc gólů nepadne. V polovině třetiny vrátil do vedení Brno David Coufal, který střílel po povedeném brejku hostů. Těsně před koncem třetiny došlo před domácí brankou k situaci, kdy jeden z Ústeckých obránců vykopl na poslední chvíli míček z branky Ústí. Ocitl se ovšem v malém brankovišti, což rozhodčí správně posoudili jako trestné střílení ve prospěch Brna. Luděk Ondráček ovšem za silného pískotu domácích fanoušků branku neproměnil a tak třetina skončila 1:2 pro Brňany.

Ústí ve třetí třetině tlačilo. Snažilo se vyrovnat a sérii prodloužit. V polovině třetiny ale Brno přidalo další branku. Florbal Ústí rapidně zvýšil tempo. V očích Ústeckých byla vidět frustrace z neproměňování šancí. Pět minut před koncem se opět prosadilo Brno. Ústí na to reagovalo time-outem a hrou v šesti. Tento risk se ale domácím nevyplatil a Brno se do ústecké prázdné branky trefilo ještě dvakrát. Série s Brnem tedy skončila opačně než před dvěma lety, kdy Ústí postoupilo do Superligy. Nezbývá nám tak než pogratulovat soupeři a popřát mu štěstí v dalších vyřazovacích bojích.

„Soupeř zaslouženě postupuje. My jsme byli vyrovnaným soupeřem pouze dva zápasy, ale v obou případech jsme neměli kvalitu v zakončení. Děkuji skvělým fanouškům za podporu v celé sezóně a soupeři gratuluji,“ řekl k zápasu trenér domácích Marek Vojta.

Autor: Pavel Klepetko