Jedním z cílů byl herní růst hráčů v KB lize, což se povedlo, přemítá Lukáš Pekárek


 
» Redakce (10.4.2019)
Foto: Jan Němeček

Lukáš Pekárek letos ve spolupráci s Lukášem Täuberem a Markem Vojtou trénoval poprvé juniory v nejvyšší juniorské soutěži KB lize. Hráči nakonec skončili ve čtvrtfinále playoffs-B, tedy části soutěže o možnost skončit na třetím místě. Přečtěte si souhrn od Lukáše Pekárka.
Lukáši, jak bys zhodnotil letošní sezonu juniorů v nejvyšší soutěži KB lize?
Letošní sezona byla pro mě dosti náročná, neboť jsem se ještě vedle juniorů staral o mladší žáky, a tak snad až na čtyři dny ze všech víkendů jsem někde pendloval, takže po logistické stránce to byla doslova jízda.

Co se týká působení juniorů, tak jsme se letos celou sezonu potýkali s početním problémem hráčů. Hráčů juniorského věku máme minimum a ti nejlepší samozřejmě cestovali s áčkem, takže kostru týmu tvořil převážně dorostenecký tým. Nicméně na to, že nejvyšší juniorskou soutěž hráli dorostenci, tak určitě herně ani výsledkově nezaostávali. Během sezony jsme si samozřejmě prošli i krizí, ale za mě jsme jí dokázali přejít a postavit se k tomu čelem.

ZimgP776ZJako týmový úspěch během sezony bych určitě vyzdvihl dvě vítězství nad Chodovem, vyloupení Tatranu ve Střešovicích a prohraný zápas na Bohemce 8:10. S Bohemians mělo utkání neskutečné tempo hry, kdy oba týmy jely až přes čáru. V playoffs se mi hodně líbila série s Libercem, protože kluci se téměř znají od mala a od mala proti sobě nastupují. Tahle série pro mě měla největší náboj. V playoffs jsme sice z áčkového pavouka vypadli, ale i v tom béčkovém jsme odehráli těžká utkání, která měla smysl po stránce herního růstu.

Jací hráči v letošní sezóně nejvíce vyrostli?
Zde bych byl asi za blbouna, kdybych chtěl hodnotit všechny hráče a jejich přístup, to ať si každý hráč zhodnotí sám. Byli zde kluci, od kterých jsem to lídrovství čekal, ať už bodové či psychické, ale přece jen bych vyzdvihl jednotlivce, který na mě asi udělal největší dojem po herním růstu a to Šimona Seckého.

Když jsem ho viděl hrát v září a když jsem ho viděl hrát ke konci sezony, tak na něm byl ten progres znát asi nejvíc. Z kluka, který na mě působil v září, že si přišel jen tak pinknout na plácek za panelák, vyrostl herně super hráč. Kluci se všichni neskutečně zlepšili za celou sezonu, ale Sejdu jsem měl za floutka, jenže mě dokázal svými výkony přesvědčit, že jsem se v něm zmýlil.

Byl splněn letošní cíl sezony v kategorii juniorů?
Na začátku sezony, kdy se hrály rozřazovací kola o to, kdo bude hrát ve výkonnostně lepší skupině a kdo v B skupině, tak cíl byl jednoznačný – postoupit do A skupiny, abychom hráli těžší a kvalitnější utkání s tím nejlepším, co juniorská soutěž nabízí. Cíl se nám podařilo splnit. Jako další cíl byl herní růst mladých hráčů ve vypjatých a vyrovnaných utkáních, ve kterých nikdo nikomu nedaroval nic zadarmo, což se myslím podařilo.

Výsledkově jsme samozřejmě pomýšleli výše, ale jako neúspěch bych to úplně nehodnotil. Myslím, že tým ve složení v jakém byl, tak udělal vše proto, aby se pokračovalo. Výsledkově se nezadařilo, ale život jde dál. Pořád je to jen hra a zábava, za kterou nikdo z hráčů nebere finanční odměny a měli by se florbalem především bavit.

Autor: Martin Harmach 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Duben 2019
123456 Veteráni: MSH Mladá Boleslav
Starší žáci A: Jatečka
Ženy: SH Český Dub
7 Starší žáci B: SH Strupčice
8910111213 Elévové: Chomutov
14
15161718192021
222324252627 Veteráni: ČPP Aréna Ostrava
Mladší žáci: Jatečka
Mladší žáci: ZŠ Dobiášova
Elévové: Městská SH Teplice
Starší žákyně: SH Roudnice nad Labem
28 Veteráni: ČPP Aréna Ostrava
2930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Mladší žáci
27.4.: ZŠ Dobiášova
09:00-13:00

Mladší žáci
27.4.: Jatečka
09:00-13:40

Starší žákyně
27.4.: SH Roudnice nad Labem
Elévové
27.4.: Městská SH Teplice
Veteráni
27.4.-28.4.: ČPP Aréna Ostrava
Přípravka
28.4.: SH Česká Lípa
09:00-13:00


  
Dnes má svátek Vojtěch
Zítra má svátek Jiří

Včera slavil(a) narozeniny
Leszko Šimon
Dnes slaví narozeniny
Miščík Lukáš
Za 2 dny slaví narozeniny
Klepetko Pavel
Za 3 dny slaví narozeniny
Kužel Radek
Nepraš Vojtěch