Posila Štěpán Čuda z Bohemians mluví o svém působení v dresu Florbalu Ústí


 
» Redakce (6.4.2019)
Foto: Jan Němeček

Štěpán Čuda odehrál za Florbal Ústí v letošní sezoně podstatně více utkání než jeho spoluhráč z Bohemians Daniel Cabejšek. V dresu ústeckého týmu nastoupil rovnou do 23 zápasů. V playoffs nastoupil do všech zápasů a v průměru odehrál na hřišti 16 minut za utkání.
Co tě vedlo k tomu hrát za Florbal Ústí?
Především to, že jsem se v Bohemce pravidelně nedostával do sestavy a prakticky vůbec jsem nehrál. Hostování tak bylo logické řešení. Vše se vyřešilo mezi Michalem Jedličkou a Markem Vojtou a já už jsem za nedlouho potom mohl nastoupit v Ústeckém dresu.

Jak ses sblížil s kluky v týmu, přijali tě rychle?
Parta je tady v Ústí skvělá, až taková rodinná, takže se zapadnutím do kolektivu nebyl problém. Pár kluků za nás dokonce hrálo loňské Prague Games, takže jsme nešli do úplně neznámého prostředí.

Jak náročné bylo skloubit školu/práci s dojížděním do Ústí a na zápasy?
Hodně. Nebudu říkat, že ne. Skloubit dvakrát týdně dojíždění vlakem na tréninky + víkendové zápasy a kvalitně studovat jde těžko dohromady, takže známky tím trochu trpěli. Takhle zpětně musím ale říct, že to za to určitě stálo!

 
Momentka Štěpána Čudy v utkání s Chomutovem
Co se podle tebe povedlo za tvého působení v Ústí?
Tak cílem byl postup do Superligy, což se nám bohužel nepovedlo, ale i přesto bych nehodnotil sezonu, jako zklamaní. S poměrně mladým týmem, který byl také značně osekaný kvůli zraněním, jsme došli až do semifinále, kde jsme s Brnem až na první zápas odehráli vyrovnanou sérii, za kterou se rozhodně nemusíme stydět.

Přemýšlel jsi o tom, že bys za Ústí hrál i v příští sezoně?
Momentálně nedokážu říct, kde budu příští rok hrát. Momentálně mě v nejbližších týdnech čeká maturita a následně i přijímačky na vysokou školu, takže veškeré věci kolem florbalu budu řešit až potom, ale samozřejmě tady ta možnost je. Samozřejmě pokud o mě bude zájem.

Jaké máš pocity z působení v Ústí, co tě překvapilo a v čem naopak vidíš rezervy?
Pro mě to byla především skvělá sezona. V Ústí všechno funguje, jak má. Jsou tu skvělí fanoušci, hráči tu mají výborné zázemí a dobře se tu pracuje s mládeží. Pokud to všechno vydrží, tak se zase brzo můžeme těšit na Superligu v Ústí, v což také pevně doufám.

Autor: Martin Harmach 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červenec 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Drahomíra
Zítra má svátek Čeněk

Včera slavil(a) narozeniny
Vrána Tomáš
Zítra slaví narozeniny
Lebdušková Linda
Rumlová Markéta
Za 2 dny slaví narozeniny
Macek Matěj
Priban David
Vörös Martin