Stavbařka ovládla Superfinále! SPŠ Zlín severočeši porazili 7:4!


 
» Redakce (20.4.2019)
Foto: Jan Němeček

Kluky z Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala jsme vám již představovali. Po vydařeném Národním finále - západ, kde po nervydrásajícím finále porazili gymnázium z Mladé Boleslavi čekal kluky poslední krok. Superfinále v Ostravě, kde se finále KB Challenge jako každý rok hraje jako předzápas před finálovými zápasy Tipsport Superligy a Extraligy žen.
Tým se od republikového kola nezměnil, až na realizační tým, ve kterém přibyl trenér Florbalu Ústí, Marek Vojta, který fungoval v týmu jako konzultant hlavního trenéra a učitele, Milana Brigadoie.

Finále v Ostravar aréně začalo lépe pro Stavbařku. Zlín začal od začátku s presem a zápas se dostal do rychlého tempa. Jako první udeřili kluci z ústeckého gymnázia, konkrétně to byl Dan Semerád, který unikl obraně a sám před gólmanem pohotově zakončil. Zlín v tu chvíli vytáhl ještě riskantnější forčeking a po chybně hlídané tyčce a nedůrazu před branku skóre srovnal. Stavbařka ovšem nepřestávala dominovat v držení míčku a chvíli na to se urval po pravém mantinelu Libor Hons, který využil chybného postavení brankáře a krásně mířenou střelou po zemi na vzdálenější tyčku vrátil Stavbařku do vedení. Ke konci třetiny došlo k velice interesantnímu momentu před brankou Zlína. Ondřej Kawulok trefil po krásné střele vzdálenější tyčku, balonek se odrazil na druhou stranu branky, trefil druhou tyčku a odrazil se ven z brány. Následovala dorážka z hole Pavla Klepetka, ta ovšem mířila kam jinam, než opět do tyče. Rozhodčí ovšem vyhodnotil střelu Ondřeje Kawuloka jako gól a těsně před přestávkou vedla Stavbařka 3:1.

Po vyhrané buly pro Severočechy se skóre opět navýšilo. Dan Semerád vyslal táhlou střelu na bránu, která ovšem trefila obránce ze Zlína. Střela se od jeho ramene odrazila do břevna a následně zpět do předbrankového prostoru. To už byl před brankou výborně důrazný Jakub Krupica, který zvýšil brankový rozdíl na 4:1. Zlín ale utkání nezabalil a následovaly 2 góly do ústecké sítě. Nejprve se rozhodila domácí zeď a Zlín šanci využil a skóroval. Poté si udělal jeden z hráčů hostů dobrý den z ústecké obrany a brankový rozdíl se náhle zkrátil na jednu branku. Od té doby ale skórovali jenom Ústečtí. Po nacvičeném signálu skóroval Jakub Landa a z vytočení trefil krásně spodní růžek branky Filip Matějka. V poslední minutě zápasu Ústí dokázalo svoji dominanci a 4 přihrávky z první znamenaly krásnou ťukačku. Na konci akce stál Jakub Krupica, který tak jen kosmeticky upravil skóre. Stavbařka:Zlín, 7:3.

“Jsem hrozně rád za všech 13 zvládnutých zápasů bez prohry od okresního kola až do Superfinále. Finálový zápas byl prvních pár minut velice vyrovnaný, Zlín pěkně cukal a zlobil. Což dokazuje situace z poloviny zápasu když se během minuty dostal na jednobrankový rozdíl. Naštěstí následně padaly góly pouze do zlínské branky. Chtěl bych poděkovat Markovi Vojtovi, který mi na střídačce pomáhal svými odbornými radami, protože kluky zná nejlíp, hned po mě! Klukům moc děkuju a přeji jim hezké prázdniny a co nejpříjemnější návrat do školního procesu.” řekl po zápase trenér a učitel kluků ze Stavbařky, Milan Brigadoi.

Poslední poděkování patří Tomáši Kawulokovi, který zasponzoroval tým novými dresy, ve kterých kluci na zápase hráli! Děkujeme Kawi! 

29.1. Sekretariát
Sekretariát bude v únoru fungovat v omezeném režimu...


 
««    »»
Únor 2020
1 Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži C: SH Kadaň
Dorost B: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Jateční
Ženy A: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
2 Muži B: Kadaň
Mladší žáci: SH Chemik Lovosice
Ženy A: CHomutov
345678 Muži A: Městská SH Chomutov
Veteráni: SC SLUNETA Ústí n./L
Junioři: SC Sluneta
Starší žáci A: Ústí, Kadaň, Žatec, Semily, Louny, Liberec
9 Junioři: SC Sluneta
Ženy B: SC SLUNETA Ústí n./L
1011 Muži A: Kladno
12131415 Muži A: SC Sluneta
Muži B: Městská SH Teplice
Mladší žáci: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Gym. Jatečka
Ženy A: SC Sluneta
Dorostenky: Chomutov
16 Dorost: dle koše
Dorost B: SC SLUNETA Ústí n./L
Elévové: Vojanova Děčín
Ženy A: SH Krupka
1718192021 Junioři: Pardubice
22 Muži A: SH TJ Znojmo
Muži B: SH TJ Jiskra Nový Bor
Veteráni: SH města Benátky nad Jizerou
Starší žáci A: SH Krupka
23 Junioři: SH SOŠ Dopravní Ostrava
Ženy B: SH ZŠ Smržovka
Dorostenky: SH SŠT Most Velebudice
242526272829 Dorost B: Městská SH Louny
Elévové: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L

 
Muži A
 
VS
Znojmo  -  FbÚ
SH TJ Znojmo
22.2.2020 18:00-20:00

Další týmy
Starší žáci A
22.2.: SH Krupka
Veteráni
22.2.: SH města Benátky nad Jizerou
Muži B
22.2.: SH TJ Jiskra Nový Bor
16:30-18:30

Dorostenky
23.2.: SH SŠT Most Velebudice
Ženy B
23.2.: SH ZŠ Smržovka
Junioři
23.2.: SH SOŠ Dopravní Ostrava
11:00-13:00


  
Dnes má svátek Petr
Zítra má svátek Svatopluk

Včera slavil(a) narozeniny
Novák Matyáš Gary
Dnes slaví narozeniny
Bendlmajer Jan
Nepraš Matěj
Za 2 dny slaví narozeniny
Kopta Petr
Štorek Vladimír ml.