Cíl byl splněn v první polovině základní části, hodnotí sezonu juniorek Michal Wildhaber


 
» Redakce (23.4.2019)
Foto: Jan Němeček

Trenér juniorek Michal Wildhaber hodnotí uplynulou sezonu našich hráček v nejvyšší soutěži. Pod jeho vedením se dostaly až do předkola playoffs, kde ale nakonec padly proti jim neoblíbeným soupeřkám z Mladé Boleslavi. Přečtěte si souhrn slovy Michala.
Michale, jak bys zhodnotil letošní sezonu juniorek v nejvyšší soutěži?
Právě končící sezona nám přinesla mnohé. Letní soustředění nás díky práci šéftrenéra Marka Vojty posunulo mílovými kroky dopředu. Přípravný turnaj v Praze UNYP Cup, který na soustředění navazoval, otestoval v praxi nově nabyté dovednosti. Ty vyústily v první dílčí úspěch v podobě turnajového titulu.

Dílčí úspěchy v lize přicházely záhy střídány dílčími neúspěchy. Co bylo důležité, přestože na body do tabulky jsme si museli počkat, výkony na hřišti byly povzbudivé. Holky postupně přivykly na zápasové tempo, vyšší technickou i taktickou vyspělost soupeřek a s těmito zkušenostmi začaly získávat první body.

Brzy jsme tak musely přehodnotit náš předsezónní cíl – hrát vyrovnaná utkání. Herně jsme se totiž postupně dokázaly soupeřkám vyrovnat (výjimkou byly Vítkovice, Chodov a Tigers) a do popředí zájmu tak přišly i výsledky, body a tabulkové postavení, jelikož pouze na dobrý pocit se stále hrát nedá. Výsledkem společné snahy bylo konečné 8. místo po základní části, během níž holky dokázaly přehrát a porazit i výše postavené celky.

Do nadstavbové části nám výběr soupeřů přiřkl ne zcela oblíbeného soupeře – FA Mladou Boleslav. S tou se nám v této sezoně výsledkově sice nedařilo a tento trend jsme nezlomili ani v nadstavbě, do budoucna je to ale soupeř, kterého můžeme pravidelně porážet, když zapracujeme na dílčích herních dovednostech.

 
Michal Wildhaber na střídačce
Jaké hráčky v letošní sezoně nejvíce vyrostly?
V průběhu sezony postupně rostly všechny holky. Co nás často brzdilo v ještě větším růstu, byl velmi úzký kádr, který v případě absencí znamenal vždy velké nepříjemnosti. Z mého pohledu nejtěžší ztrátou bylo zranění Káti Šímové. Tým si sice nakonec poradil i s touto ztrátou, zranění ale na několik měsíců zabrzdilo velmi dobře nastartovaný růst samotné hráčky. Vzhledem k jejímu přístupu se ale o její další rozvoj neobávám a předpovídám, že o ní ještě hodně uslyšíme.

Velký progres ukazovala během sezony Klárka Mečířová, která po boku Elišky Polákové a Adély Kubíkové vytvořila obávané komando pro všechny ligové týmy. Podobně mile potěšila Eliška Vrzalová. Svým posunem do zadních řad rozhodně nepřestala být nebezpečnou hráčkou v útočné fázi, svou rychlostí a šikovností vymazávala při bránění většinu soupeřek. Navíc ale předváděla i výbornou tvůrčí schopnost okořeněnou o drzost a technickou vyspělost.

o Novém roce potom na své poměry velký progres předvedly i Natka Neumanová s Andy Kročákovou, které po boku zkušené Vendy Štolbové dostaly prostor i na drobné chyby, který dokázaly využít tím nejlepším způsobem, a to předvedenou odvahou a minimalizací chyb. Nerad bych ale opomněl kteroukoliv hráčku, se kterou jsem v uplynulé sezoně spolupracoval, všechny holky pracovaly usilovně a praly se statečně se všemi výzvami, které jim přicházely do cesty.

Byl splněn letošní cíl sezony v kategorii juniorek?
Jak jsem uvedl výše, cíl byl splněn již v první polovině základní části. Teď bude důležité sezonu zhodnotit společně a dohodnout se na dalších postupných metách, kterých budeme chtít dosáhnout. Tady by se určitě slušelo zmínit, že celá dívčí, resp. ženská složka prodělala v posledních třech sezonách ohromný progres.

Florbal Ústí začíná být opět vnímán také díky výsledkům něžnější a krásnější části své členské základny. Ta již není pouze o 15, 20 dívkách. Čítá již šest desítek hráček od těch nejmenších elévek až po ženy, které navíc v letošní sezoně dokázaly přesvědčivě zvítězit ve své soutěži. Celá ženská složka má ohromný potenciál pro svůj další rozvoj a růst. Za to se sluší poděkovat samotným holkám, všem mým kolegům a kolegyním, kteří se prací s hráčkami všeho věku zabývají, stejně jako rodičům, bez jejichž podpory bychom se také neobešli.


V čem vidíš rezervy, na kterých se bude muset pracovat během letní přípravy?
Máme několik témat, která bude určitě potřeba otevřít. Největší rezervy ale paradoxně máme v realizačním týmu, který je velmi úzký, a ve spolupráci s vedením oddílu budeme muset intenzivně pracovat na jeho rozšíření.

Ze sportovního hlediska bude hlavní fokus v první fázi zaměřen na kondiční připravenost a s ní související návaznosti jako je strečink, rehabilitace a životospráva. Následně se budeme muset věnovat jak dílčím individuálním, tak týmovým herním a taktickým dovednostem. Naštěstí máme stále na čem pracovat.

Autor: Martin Harmach 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2019
1234
567891011
121314 Muži A: SC Sluneta
151617 Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Soustředění: Velebudice
22 Soustředění: Velebudice
23 Soustředění: Velebudice
24 Soustředění: Velebudice
25
26 Muži A: SC Sluneta
2728 Muži A: ZŠ Dobiášova
293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
26.8.2019 20:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Ludvík
Zítra má svátek Bernard

Dnes slaví narozeniny
Fořt Miroslav
Žaloudek Matěj
Zítra slaví narozeniny
Ábelová Veronika
Vrzala Vilém
Za 2 dny slaví narozeniny
Šredl Patrik
Vlček Tomáš