Dominik Beneš pojede na květnové Mistrovství světa juniorů do Halifaxu


 
» Redakce (30.4.2019)
Foto: Martin Flousek / Český florbal

Dnes jsme si k rozhovoru pozvali ústeckého snipera, Dominika Beneše. Beny se poslední sezonu potácel se zraněním kolene, které utrpěl na letním turnaji známém jako Prague Games. Po operaci, která byla provedena v září roku 2018, následovala šestiměsíční rekonvalescence, v březnu začal trénovat s holí a dnes se již v plné parádě připravuje na následující Mistrovství světa juniorů.
Ahoj Dominiku, nedávno byla zveřejněna nominace na MSJ v Halifaxu, ve které jsi ty, jak se na mistrovství těšíš?
Zdravím, hodně moc se těším. Dal jsem do toho opravdu vše, abych se tam dostal a povedlo se to, takže jsem moc rád.

Ty jsi byl, dá se říct až překvapivě, nominován. Očekával jsi nominaci, vzhledem k dlouhodobému zranění?
Ano, překvapený jsem trochu byl, jelikož jsem neodehrál ani jeden zápas, ale myslím, že na to jsem připravený.

Jak probíhá tvá příprava?
Připravuji se úplně stejně jako předtím s Mandym a Davidem Mertou, plus jsem měl s Márou Vojtou a Mírou Fořtem hodně individuálních tréninku v hale.

Dalším překvapením je post, na kterém budeš nastupovat. Jsi rozený útočník, který je zvyklý dávat branky, na MSJ ale nastoupíš jako obránce. Je to pro tebe velká změna, a co vlastně za takovou změnou stoji?
Změna to určitě je, ale není to nic nezvladatelného, čeho bych se měl bát, už jsem dost tréninků odehrál na beku, takže si myslím, že to bude v pohodě. Popravdě ani moc nevím, co za tím je a nějak to neřeším, je to rozhodnutí trenérů a já ho musím respektovat.

 
Jak zvládáš psychický nátlak z venčí, kdy se otevřeně mluví o tom, že sis nominaci nezasloužil, protože jsi celou sezónu promarodil s kolenem, bereš to jako možnost ukázat lidem, že se mílí?
Po pravdě tohle vůbec neřeším, ať si lidi myslí, co chtějí. Já se koukám spíš jenom na tu podporu z venčí, ta je pro mě důležitější než názory lidí, kteří o tom nic neví. Samozřejmě, že budu chtít ukázat, co ve mě je, a že ta roční pauza mi naopak přidala, než ubrala.

Co od MSJ očekáváš a jaké si dáváš cíle?
Očekávám skvělé zápasy se skvělými hráči. Chtěl bych patřit do TOP 5 obránců MSJ. A samozřejmě bych chtěl vyhrát zlato jako každý v týmu.

Za národní tým jsi již nastupoval v EFT, s kluky se již znáš, vídal jsi se s nimi i mimo mezinárodní akce a jaká panuje v kabině nálada?
Minulou sezonu jsme se potkávali na hřišti často, tuhle sezonu překvapivě ne, ale s hodně hráči jsem byl v kontaktu, a i nálada v kabině je skvělá.

Díky Beny za rozhovor a přejeme hodně štěstí v národních barvách!
Rádo se stalo, děkuji!

Beny za poslední sezonu, jak už bylo řečeno, neodehrál ani jeden zápas, kvůli zranění. Místo v národním týmu si zasloužil už v sezoně 2017/18, kdy se poprvé v českém dresu představil 2. 11. 2017 na EFT v Kirchbergu. V této sezoně zaznamenal v národním dresu osm bodů, za pět branek a tři asistence. V Ústeckém dresu nasbíral v nejvyšší juniorské soutěži 123 bodů, za 64 branek a 59 úspěšných přihrávek, čímž se zařadil mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Ve stejné sezoně se ještě dokázal dostat s dorosteneckým týmem do finále MČR, kde dorostenci prohráli v prodloužení s pražským týmem Tatran Střešovice.

Autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2019
1234
567891011
121314 Muži A: SC Sluneta
151617 Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Soustředění: Velebudice
22 Soustředění: Velebudice
23 Soustředění: Velebudice
24 Soustředění: Velebudice
25
26 Muži A: SC Sluneta
2728 Muži A: ZŠ Dobiášova
293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
26.8.2019 20:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Ludvík
Zítra má svátek Bernard

Dnes slaví narozeniny
Fořt Miroslav
Žaloudek Matěj
Zítra slaví narozeniny
Ábelová Veronika
Vrzala Vilém
Za 2 dny slaví narozeniny
Šredl Patrik
Vlček Tomáš