Juniorská sezona skončila již v brzkém počátku vyřazovacích bojů


 
» Redakce (27.5.2019)
Foto: Jan Němeček

Juniorům začala sezona již v brzkém září, konkrétně 8. 9. 2018, kdy zvítězili nad týmem Chomutova vysokým poměrem 9:3 a tím odstartovali cestu za postupem do A-skupiny, do které s bilancí šest výher a čtyři prohry postoupili ze třetího místa tabulky. Postupně se v ní utkali s týmy Black Angels, FBC Liberec, FBC Plzeň, FBŠ Slavia Plzeň a FBŠ Bohemians.
Vstup do A-skupiny se hráčům nevydařil a první vítězství přišlo až v sedmém zápase proti FBŠ Hummel Brno. Od tohoto zápasu se juniorům začalo více dařit a vyhráli dalších šest utkání z následujících jedenácti. Ve skupině se nakonec umístili na devátém místě.

V playoffs nejdříve junioři narazili na Florbal Primátor Náchod, který porazili v sérii 2-0, v osmifinále narazili hráči na severního rivala z Liberce, se kterým prohráli 0-2 na zápasy. Dvojutkání v sérii o setrvání v playoffs zvládli hráči poměrem 2-0 nad Hradcem Králové, poslední sérii sehráli hráči s celkem FBC Ostrava, se kterým, i přes posílení týmu o opory z mužů, padli v konečném TIE-BREAKU a tím pro ně sezona skončila.

I když se sezona příliš nevydařila, tak ústečtí junioři obrali o body několik týmů, které okupovaly přední příčky tabulky. Například hráči z Chodova na naše borce nenašli recept ani jednou a ze dvou zápasů si neodvezli po prohrách 4:5 a 6:9 jediný bod. Ústí se podařilo obrat o body i celkového vítěze playoffs Tatran Střešovice, který na jejich palubovce porazili poměrem 8:5.

Brankáři se v průběhu sezony střídali
Ústeckou svatyni chránila dvojice Tadeáš Dittrich a Dominik Hrabě. Tadeáš Dittrich v základní části nastoupil do 13 zápasů, ze kterých čtyřikrát vyšel úspěšně. V playoffs odchytal šest utkání a čtyři z nich skončili vítězně pro ústeké hráče, v prvním zápase poslední série nebyl přítomen kvuli předkolu MČR dorostu. Dominik Hrabě nastoupil v základní části do 15 utkání a 9 z nich skončilo úspěšně pro ústecký tým. V playoffs z důvodu zranění vynechal první tři kola, nastoupil do poslední série s Ostravou, kde ze tří zápasů vychytal vítězně jeden. Zároveň byl zvolen trenéry za nejužitečnějšího hráče sezony. Jako třetí figuroval v týmu Jan Štěpánek, který se také na palubovce objevil v jednom zápase, ten ale těsně prohrál 6:7.

Nejlepším střelcem a zároveň nahrávačem týmu se stal Ondřej Kawulok, který za 31 zápasů vsítil 38 branek a přidal 32 asistencí. Dalším produktivním hráčem je Jan Peška, jenž v 32 utkáních vstřelil 34 branek a na dalších 26 přihrál.

Vyjádření k sezoně kapitána ústeckých juniorů Pavla Vlčka: „Zhodnocení této sezony bych chtěl rozdělit na dvě části, kladou a zápornou. Nejprve začnu negativní. Na začátku nás zasáhly zranění, což nám úplně nehrálo do karet, protože se z juniorů čerpají hráči do Áčka, a tak nám chybělo dost lidí. Z toho důvodu jsme hráli, nebo trénovali každou chvilku s jinými spoluhráči a nemohli se pořádně sehrát. To vše se ale v půlce sezony usměrnilo, my jsme využili tu možnost se ukázat v menším počtu hráčů a nasbírat nějaké zkušenosti, což je právě ta kladná část. Těším se na příští rok a tentokrát už snad v plné síle.“

Autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Ivan
Zítra má svátek Adriana

Včera slavil(a) narozeniny
Schneider Martin
Dnes slaví narozeniny
Arnold Michal
Findrová Malvína
Fořt Radim