Juniorská sezona skončila již v brzkém počátku vyřazovacích bojů


 
» Redakce (27.5.2019)
Foto: Jan Němeček

Juniorům začala sezona již v brzkém září, konkrétně 8. 9. 2018, kdy zvítězili nad týmem Chomutova vysokým poměrem 9:3 a tím odstartovali cestu za postupem do A-skupiny, do které s bilancí šest výher a čtyři prohry postoupili ze třetího místa tabulky. Postupně se v ní utkali s týmy Black Angels, FBC Liberec, FBC Plzeň, FBŠ Slavia Plzeň a FBŠ Bohemians.
Vstup do A-skupiny se hráčům nevydařil a první vítězství přišlo až v sedmém zápase proti FBŠ Hummel Brno. Od tohoto zápasu se juniorům začalo více dařit a vyhráli dalších šest utkání z následujících jedenácti. Ve skupině se nakonec umístili na devátém místě.

V playoffs nejdříve junioři narazili na Florbal Primátor Náchod, který porazili v sérii 2-0, v osmifinále narazili hráči na severního rivala z Liberce, se kterým prohráli 0-2 na zápasy. Dvojutkání v sérii o setrvání v playoffs zvládli hráči poměrem 2-0 nad Hradcem Králové, poslední sérii sehráli hráči s celkem FBC Ostrava, se kterým, i přes posílení týmu o opory z mužů, padli v konečném TIE-BREAKU a tím pro ně sezona skončila.

I když se sezona příliš nevydařila, tak ústečtí junioři obrali o body několik týmů, které okupovaly přední příčky tabulky. Například hráči z Chodova na naše borce nenašli recept ani jednou a ze dvou zápasů si neodvezli po prohrách 4:5 a 6:9 jediný bod. Ústí se podařilo obrat o body i celkového vítěze playoffs Tatran Střešovice, který na jejich palubovce porazili poměrem 8:5.

Brankáři se v průběhu sezony střídali
Ústeckou svatyni chránila dvojice Tadeáš Dittrich a Dominik Hrabě. Tadeáš Dittrich v základní části nastoupil do 13 zápasů, ze kterých čtyřikrát vyšel úspěšně. V playoffs odchytal šest utkání a čtyři z nich skončili vítězně pro ústeké hráče, v prvním zápase poslední série nebyl přítomen kvuli předkolu MČR dorostu. Dominik Hrabě nastoupil v základní části do 15 utkání a 9 z nich skončilo úspěšně pro ústecký tým. V playoffs z důvodu zranění vynechal první tři kola, nastoupil do poslední série s Ostravou, kde ze tří zápasů vychytal vítězně jeden. Zároveň byl zvolen trenéry za nejužitečnějšího hráče sezony. Jako třetí figuroval v týmu Jan Štěpánek, který se také na palubovce objevil v jednom zápase, ten ale těsně prohrál 6:7.

Nejlepším střelcem a zároveň nahrávačem týmu se stal Ondřej Kawulok, který za 31 zápasů vsítil 38 branek a přidal 32 asistencí. Dalším produktivním hráčem je Jan Peška, jenž v 32 utkáních vstřelil 34 branek a na dalších 26 přihrál.

Vyjádření k sezoně kapitána ústeckých juniorů Pavla Vlčka: „Zhodnocení této sezony bych chtěl rozdělit na dvě části, kladou a zápornou. Nejprve začnu negativní. Na začátku nás zasáhly zranění, což nám úplně nehrálo do karet, protože se z juniorů čerpají hráči do Áčka, a tak nám chybělo dost lidí. Z toho důvodu jsme hráli, nebo trénovali každou chvilku s jinými spoluhráči a nemohli se pořádně sehrát. To vše se ale v půlce sezony usměrnilo, my jsme využili tu možnost se ukázat v menším počtu hráčů a nasbírat nějaké zkušenosti, což je právě ta kladná část. Těším se na příští rok a tentokrát už snad v plné síle.“

Autor: Dominik Hrabě 

16.9. Zavřený sekretariát
Od 16.9. do 20. 9. 2019 bude zavřený sekretariát z důvodu nemoci


 
««    »»
Září 2019
1
234567 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
8
910111213 Junioři: SH Jindřichův Hradec
14 Dorost: SC SLUNETA Ústí n./L
15
161718 Junioři: SC SLUNETA Ústí n./L
192021 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Veteráni: SH Chemik Lovosice
Junioři: SH Milevsko
Starší žáci A: Teplice
Ženy A: Praha
22 Junioři: SC SLUNETA Ústí n./L
Ženy A: Praha
Dorostenky: SH Kadaň
2324252627 Muži A: MSH Havířov
28 Muži A: ¨MSH Havířov
Muži C: SH Most
Dorost: SC SLUNETA Ústí n./L
Dorost B: SH Krupka
Mladší žáci: Gymnázium Ústí n./L.
Mladší žáci: SH SŠT Most Velebudice
Ženy B: SH Český Dub
29 Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Junioři: SC SLUNETA Ústí n./L
30 Junioři: SH Jižní Město

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Bulldogs Brno
SC SLUNETA Ústí n./L
21.9.2019 18:30-20:30

Další týmy
Veteráni
21.9.: SH Chemik Lovosice
Muži B
21.9.: SC SLUNETA Ústí n./L
13:00-15:30

Ženy A
21.9.: Praha
Junioři
21.9.: SH Milevsko
18:00-20:30

Starší žáci A
21.9.: Teplice
Dorostenky
22.9.: SH Kadaň
Ženy A
22.9.: Praha
Junioři
22.9.: SC SLUNETA Ústí n./L
17:00-19:30


  
Dnes má svátek Zita
Zítra má svátek Oleg

Včera slavil(a) narozeniny
Nergl Leoš
Tym Antonín
Werner Ondřej
Zítra slaví narozeniny
Hrabě Dominik
Za 2 dny slaví narozeniny
Hanžlová Karolína
Pražák Vojtěch