Ústečtí florbalisté na Milada Run 2019 předvedli skvělé výkony

» Redakce (2.6.2019)

Ústečtí florbalisté se poprvé zúčastnili běžeckého závodu Milada Run v rámci seriálu Milada Tour. Díky pozvání pořadatelů se soutěže zúčastnili zároveň ještě hokejisté, basketbalisté s Ladislavem Peckou a boxeři Lukáše Konečného, mimo jiné mistryně světa Fabiana Bytyqi.
Za Florbal Ústí závodili v týmové soutěži Pavel Vítek, Josef Novák, Václav Vavruška a Tomáš Sattler. Do celkového skóre se pak započítaly tři nejlepší časy. Na vlastní tričko se na závodu v běhu na 5 km objevily ještě naše juniorky Kateřina Šímová a Vendula Štolbová. Za sebe běžel také trenér dívek Michal Wildhaber.

Pro všechny kromě Michala Wildhabera to byl jeden z prvních vytrvalostních běhů a v konkurenci tradičních běžců se vůbec neztratili! „Určitě se mi to líbilo, bylo to skvělé zorganizované. Trenér nám o tom dal vědět a tak jsem se přihlásila, abych věděla, jak na tom jsem,“ prozradila Kateřina Šímová, která skončila v ženách absolutně na 11. místě a v kategorii žen do 18 let na skvělém 4. místě a to vše s časem 25:23.

Jen o vteřinu delší čas naměřili Vendule Štolbové, která po boku své spoluhráčky nakonec skončila na 12. místě, respektive 5. pozici. Jejich trenér Michal Wildhaber s časem 20:42 skončil na absolutním 13. místě a v kategorii mužů do 39 let pak na deváté příčce.

Florbal Ústí od vítězství dělily dva body
První zmiňovaní hráči našeho klubu soutěžili převážně v týmové soutěži, ve které poměřili svou kondici mezi boxery, hokejisty a basketbalisty. Nejlépe zaběhl Pavel Vítek, který ze všech zmiňovaných sportovců doběhl jako první s časem 18:36, za což si vysloužil 460 bodů. „Závod byl v celku dobře zorganizovaný, počasí nám přálo a díky tomu v našem běžeckém týmu panovala skvělá atmosféra, a to mi dodalo pozitivní energii. K tomuto závodu na 5 km mě přesvědčoval Vašek Vavruška tak jsem si řekl, že ho v tom nenechám,“ řekl ústecký Pavel Vítek a dobře udělal, v mužích absolutně totiž skončil pátý a v kategorii do 18 let dokonce zvítězil!

Následoval ho Josef Novák s časem 20:40 a 399 body. „Vytrvalostního závodu jsem se ještě nikdy nezúčastnil, tak jsem si řekl, že to zkusím. Osobně se mi to líbilo, s týmovým i osobním výsledkem jsem spokojený a celkově si myslím, že to byla povedená akce od pořadatelů Milada Run, jak organizačně tak i počtem zúčastněných,“ uvedl Josef Novák, který v cílové rovince přepnul na šestý rychlostní stupeň a v mini souboji s Michalem Wildhaberem zvítězil.

Poslední započtený čas byl Václava Vavrušky, který protnul pomyslnou cílovou pásku v čase 20:43 se ziskem 397 bodů. Tomáš Sattler doběhl jako čtvrtý se ztrátou pouhých dvou vteřin s časem 20:45.

Florbal Ústí tak obdržel 1256 bodů, ale i přesto, že ústečtí florbalisté doběhli jako jedni z prvních, vítězství v týmové soutěži zajistila boxerům Fabiana Bytyqi, která doběhla jako třetí mezi ženami a získala 480 bodů. Boxeři obdrželi celkově 1258 bodů a zvítězili tak o pouhé dva body! Na třetím místě skončili hokejisté s 1175 body a čtvrté místo patřilo basketbalistům Slunety s 1149 body.

Všem našim reprezentantům gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za reprezentaci klubu!

Autor: Martin Harmach