Juniorky si poprvé v nejvyšší soutěži zahrály i předkolo playoffs


 
» Redakce (3.6.2019)
Foto: Jan Němeček

Ústecké juniorky se poprvé v historii zúčastnily nejvyšší české ligy pro juniorky. Byl to velký krok pro děvčata a na výsledcích ze začátku sezony to šlo znát. První výhra přišla až v devátém kole nad Libercem, kdy hráčky dokázaly vyhrát 6:5 po nájezdech.
Touto výhrou se začala měnit sezona z celkem špatné na celkem vydařenou. Juniorky nakonec skončili na osmé pozici se ziskem 34 bodů, což se dá vzhledem k začátku sezony brát za vydařené. Po základní části musely hráčky odehrát předkolo s devátým týmem soutěže Florbalovou akademií MB. Oba týmy si dokázaly obhájit domácí prostředí, a proto se sérii hnala až do třetího utkání, které se odehrálo na horké ústecké palubovce. Zápas ale našim hráčkám nevyšel a prohráli 2:6. Tímto jejich tažení v 1. lize juniorek skončilo.

Celkem tři brankářky se během sezony postavili do ústeckého brankoviště. Nejvyužívanější gólmankou byla Michaela Schořálková, která zasáhla do 18 zápasů. Její partnerkou byla Aneta Linhartová, ta zasáhla do devíti utkání. Jednou zaskakovala bývalá ústecká hráčka Kateřina Kočová, na hřišti strávila šest minut.

Nejlepší hráčkou byla trenéry zvolena Eliška Poláková, která za 25 zápasů nasbírala neuvěřitelných 59 bodů za 36 branek a 20 úspěšných přihrávek, tím se stala jak nejlepší střelkyní, tak nejlepší nahrávačkou. Za zmínku stojí i 43 bodů Kláry Mečířové, či 35 bodů Adély Kubíkové.

Komentář kapitánky juniorek Venduly Štolbové: „Sezonu hodnotím určitě pozitivně. Byl to náš první rok v nejvyšší lize juniorek, který jsme zvládly s holkami obstojně. V průběhu sezony jsme pochopily, že máme na víc, než jsme si ze začátku myslely. Poté byl náš cíl umístit se do 8. místa, což se podařilo. Chyběl tomu jen lepší závěr. Na play-off na nás zbyla neoblíbená Mladá Boleslav, se kterou jsme měly problém již v sezoně. I když nás po celou dobu trápila různá zranění a byli jsme nuceni vyhrávat v osmi. Byla to další sezona, která nás zas posunula o velký krok dopředu a potvrdila náš potenciál.“

Autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2019
1234
567891011
121314 Muži A: SC Sluneta
151617 Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Soustředění: Velebudice
22 Soustředění: Velebudice
23 Soustředění: Velebudice
24 Soustředění: Velebudice
25
26 Muži A: SC Sluneta
2728 Muži A: ZŠ Dobiášova
293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
26.8.2019 20:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Ludvík
Zítra má svátek Bernard

Dnes slaví narozeniny
Fořt Miroslav
Žaloudek Matěj
Zítra slaví narozeniny
Ábelová Veronika
Vrzala Vilém
Za 2 dny slaví narozeniny
Šredl Patrik
Vlček Tomáš