Jakub Kolstrunk přestupuje do pražské Sparty


 
» Hory (27.6.2019)
Foto: Jan Němeček

Jakub Kolstrunk mění působiště. Přijal novou výzvu v pražské Spartě. Celý rozhovor s Jakubem naleznete níže.
Ahoj Kubo, popiš nám jak jsi začal s florbalem?

S florbalem jsem začal v roce 2007 jako většina kluků na základní škole v rámci tělocviku nebo kroužku, který jsme na škole měli. Pak jsme dál hráli venku s kamarády u silnice a na různých hřištích venku, florbal mě bavil, a kamarád Štěpán Meszáros v tu dobu florbal hrával, vzal mě na trénink do USK Slávie a tam jsem začal hrát za elévy.

Jak bys hodnotil uplynulou sezonu z týmového a osobního hlediska?

Tak sezona pro nás byla hodně těžká kvůli zraněním, které nás postihly. Museli jsme odehrát spoustu zápasů s velkou částí juniorů z čehož nakonec vyplynulo 6. místo po základní části, což nebylo úplně ideální. V play-off jsme hráli celkem pěkný florbal, odehrála se atraktivní série s Chomutovem, pro nás úspěšná, ale na Hattrick Brno už jsme neměli kvalitu a ani síly. Z osobního hlediska pro mě celkem úspěšná sezona, chtěl jsem být maximálně připravený na play-off, což se mi celkem povedlo. V průběhu sezony samozřejmě forma kolísala, ale odehrál jsem všechna utkání, takže jsem rád, že mě nepostihlo žádné zranění.

Jaké máš plány na prázdniny ať už florbalové tak mimo florbal?

Tak určitě se bude odvíjet podle nějakého florbalového plánu, ale chtěl bych jet s kamarády na dovolenou někam k moři, trošku zregenerovat, ale zároveň se pořádně a kvalitně připravit na příští sezonu, aby nedošlo k nějakému zbytečnému zranění, jako mám já každý rok ve zvyku 😊

Ve florbalových kruzích se hovoří, že jsi přijal novou florbalovou výzvu, můžeš nám o ní něco říct?

Tak rozhodnul jsem se pro novou florbalovou výzvu v podobě pražské Sparty. Líbilo se mi hlavně nastavení celého klubu, který funguje jako celek a má podobnou filozofii jako Ústí.  Je tam spoustu mladých skvělých hráčů a já se budu snažit mezi nimi prosadit. Je to pro mě nová výzva a věřím, že se s ní vypořádám dobře a využiji svoje dovednosti a zkušenosti, které jsem nasbíral v Ústí.

Na co budeš nejvíce vzpomínat ve Florbale Ústí?

Tak hlavně na klub jako takový. Vychoval mě od elévů do A-týmu, potkal jsem tady penzum skvělých lidí od přípravky až po veterány, zážitků, vzpomínek, zápasů a momentů, je tolik, že by se to nevešlo ani do deseti článků, ale kdybych měl vybrat jeden top moment, tak to by byl asi postup s A-týmem do Superligy. Tímto bych chtěl i poděkovat klubu za příležitost, zkušenosti a zázemí, které mi nabídl a věřím, že bude dále pokračovat v kvalitní práci a rozvoji špičkových hráčů a lidí. Děkuji všem, kteří se mnou spolupracovali napříč kategoriemi a přeji Florbalu Ústí hodně štěstí.


Vyjádření manažera oddílu Davida Stummera: "Jakub nám samozřejmě bude citelně chybět jako hráč, trenér i jako osobnost ústeckého florbalu. Nicméně Jakub odmítl naší nabídku na setrvání v klubu, a nakonec se rozhodl vyslyšet volání pražské Sparty. Určitě je na místě Jakubovi popřát hodně štěstí do nového angažmá a zároveň poděkovat za jeho působení ve Florbalu Ústí, odkud se odrazil do juniorské reprezentace, a se kterou získal bronz na MSJ v roce 2015 a později se stal akademickým mistrem světa v roce 2018. Věřím, že působení v Superlize Jakubovi pomůže dosáhnout jeho sportovních cílů a v budoucnu ho opět uvidíme v ústeckém dresu". 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červenec 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Drahomíra
Zítra má svátek Čeněk

Včera slavil(a) narozeniny
Vrána Tomáš
Zítra slaví narozeniny
Lebdušková Linda
Rumlová Markéta
Za 2 dny slaví narozeniny
Macek Matěj
Priban David
Vörös Martin