PG 1. den: Junioři zvítězili v obou kláních proti Zug United a FBC Bučis Team


 
» Redakce (11.7.2019)
Foto: Jan Němeček / Ilustrační foto

Ústečtí junioři odcestovali do hlavního města Prahy, kde se zůčastní šestnáctého ročníku, celosvětově známého turnaje, Prague Games. Ve skupině jim budou čelit celky Zug United B18, FBC Bučis Team a finský Nikinmaen CSKA.
Florbal Ústí - Zug United B18 6:1
Jako první prověřil svěřence Vladimíra Trčky švýcarský tým Zug United. Očekávala se velká bitva, jenže ústečtí hráči již od začátku prokázali svoji kvalitu a zápas bez problémů zvládli

Již ve třetí minutě otevřel brankový účet střelou do levého horního rohu kapitán juniorů Miroslav Fořt. Netrvalo to ani minutu a do branky Švýcarů spadla další střela, konkrétně to byla střela nováčka v ústeckém dresu Vladimíra Trčky, který po přihrávce Filipa Vybírala zametl míček do prázdné branky. Po pětiminutové odmlce se opět prosadili naši hráči, nejdříve rozvlnil síť skrytou střelou Ondřej Kawulok, poté jeho spoluhráč Dan Semerád. Poslední branku v poločase přidal Jakub Krupica, který si to dvakrát ťuknul s Pavlem Vítkem a uklidil míček k tyči.

Začátek třetiny patřil Švýcarům, kteří dokázali první brankou v zápase snížit dosavadní stav. Tempo ústeckých polevilo, ale švýcaři si při svých střelách vylámali zuby na ochránci svatyně Tadeáši Dittrichovi. Na konečných 6:1 pouze upravil skvělou individuální akcí a jeho druhou brankou v zápase Vladimír Trčka.

Florbal Ústí - FBC Bučis Team 8:0
Úvod do druhého zápasu nebyl tak přesvědčivý jako v prvním utkání. Naštěstí pro naše hráče nedokázal Bučis své šance využít a to i díky dobým zákrokům ústeckého brankáře Tadeáše Dittricha. V šesté minutě ukončil bezbrankovou situaci Dan Semerád, jeho počínání zopakoval důrazem na hraně brankoviště Adam Pucarevič. Po konci první půle tedy svítilo na světelné tabuly skore 2:0.

Druhá polovina vypadala z naší strany úplně jinak, ústečtí hráči hráli aktivněji a Bučis k ničemu nepustili. Po několika šancích se konečně mohli naši hráči zaradovat i v druhé polovině a to po střele Ondřeje Kawuloka. Od třetí branky se spustila kanonáda, nejdříve se prosadil Jakub Krupica, následoval ho druhou brankou v zápase Ondřej Kawulok. Ze vzduchu přidal šestou branku Dominik Herzina a o dvacet sekund později navýšil vedení Vladimír Trčka. Jako poslední branku dne můžeme zapsat projektil Václava Vavrušky, kterého nezastavilo ani sedm hráčů, kteří mu stáli v trajektorii střely. Zápas nakonec skončil 8:0 z pohledu Ústí.

K úvodním zápasům se vyjádřil kapitán celku Míra Fořt: “Na PG jsme jeli s tím naučit se nový herní systém a musím zatím říct, že se nám v tom daří. První zápas proti Zugu jsme je k ničemu nepustili a směrem dopředu jsme proměňovali šance, takže první zápas se nám vyvedl. Druhý zápas pro nás nezačal moc dobře. Klasické uspokojení s výsledkem a díky dobrému chytajícímu Tádovi jsme naštěstí vedli 2:0 po první polovině. Druhá se nám opět vydařila. Začali jsme plnit pokyny do obrany a góly poté přišly samy a vyhráli jsme v suchém triku 8:0. Takže první den hodnotím kladně a jdeme si za tím, pro co jsme si sem přijeli!”

Junioři vyhráli oba úvodní zápasy a s šesti body se zatím nachází na první pozici, o kterou se přímo porvou ve čtvrtek od 12:20 na hale Vršovice s finským týmem Nikinmaen CSKA.

Autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Říjen 2019
12345 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži B: Louny
Veteráni: SH ZŠ R. Frimla Trutnov
Starší žáci B: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L
6 Starší žáci A: Gymnázium Ústí n./L.
Přípravka: Městská SH Teplice
Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L
Dorostenky: SH ZŠ Dobiášova Liberec
789101112 Muži B: Krupka
Muži C: SH Kadaň
Dorost B: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Srupčice
Mladší žáci: Liberec
Ženy A: Česká Lípa
13 Muži A: SH České Budějovice
141516171819 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži B: SH Krupka
Dorost: SH Kadaň
Ženy B: SH Krupka
Dorostenky: Chomutov
20 Muži B: Chomutov
Junioři: SC Sluneta
Starší žáci B: SH Krupka
Elévové: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
212223242526 Muži A: VUT CESA Brno 1
Veteráni: Unihoc Aréna Praha
Junioři: Jedenáctka VS
Starší žáci A: Česká Lípa
Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L
27 Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L
Starší žákyně: SH SŠT Most Velebudice
Elévky: SH SŠT Most Velebudice
28 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
293031

 
Muži A
 
VS
Gullivers Brno  -  FbÚ
VUT CESA Brno 1
26.10.2019 18:30-20:30

Další týmy
Starší žáci A
26.10.: Česká Lípa
Veteráni
26.10.: Unihoc Aréna Praha
Ženy A
26.10.: SC SLUNETA Ústí n./L
13:00-15:30

Junioři
26.10.: Jedenáctka VS
17:00-19:00

Elévky
27.10.: SH SŠT Most Velebudice
Starší žákyně
27.10.: SH SŠT Most Velebudice
Ženy A
27.10.: SC SLUNETA Ústí n./L
14:00-16:30


  
Dnes má svátek Vendelín
Zítra má svátek Brigita

Včera slavil(a) narozeniny
Kawulok Ondřej
Dnes slaví narozeniny
Pečenka David
Ptáček Vojtěch
Zítra slaví narozeniny
Krejza Jan
Za 2 dny slaví narozeniny
Černý Viktor
Za 3 dny slaví narozeniny
Štěpánek Jan st.