PG 2. den: Junioři po prohře se Švýcary budou pokračovat v play-off B

» Redakce (12.7.2019)

Junioři dohráli v poledne poslední zápas skupiny, v němž si díky vítězství zajistili první pozici. Paradoxně schytali v prvním kole play-off jednoho z nejtěžších možných soupeřů Team Swiss U17, neboli švýcarskou reprezentaci.
Florbal Ústí - Nikinmaen CSKA 4:2
Prvním pátečním soupeřem byl finský celek Nikinmaen CSKA, jednalo se o přímý souboj o první místo, bohužel to tak bral pouze ústecký tým.

Již od první sekundy bylo jasné, jak se zápas bude vyvíjet. Finský soupeř se stáhl za vlastní polovinu a zabetonoval se. Naštěstí, i přes dvoumetrového brankáře, dokázal Vašek Vavruška rozvlnit síť. Dalších deset minut napohled neatraktivního zápasu se snažili naši hráči dobývat finský blok, ale neúspěšně.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, po vyhrané buly pro ústecké se Fini stáhli a opět čekali. Druhou branku přidal Ondřej Kawulok po crossové přihrávce od Dominika Beneše. Jako přes kopírák vstřelil svoji druhou branku Vašek Vavruška, když se napřáhl od půlky a udělal díru do sítě. I finský tým si našel cestu k prvnímu gólu a tím snížil na 3:1. Zápas se pak vyvíjel tím stylem, že si naši obránci přihrávali na naší půlce a Fini opět čekali na vlastní půlce, oba týmy do konce zápasu vstřelili po jedné brance, utkání tedy skončilo poměrem 4:2.

Florbal Ústí - Team Swiss U17 1:3
První pořádné prověření týmu přišlo dřív, než se očekávalo. I přes první místo ve skupině a zajištění si tím lepší výchozí pozici do play-off, narazilo Ústí na švýcarskou reprezentaci U17.

Začátek zápasu se Ústečanům nevydařil, po špatné rozehrávce se dostal švýcarský hráč do situace 1 na 1 proti brankáři a vyšel z ní úspěšně, již od třetí minuty museli ústečtí hráči dotahovat jednobrankové manko. V desáté minutě přišla výhoda v podobě přesilové hry, ve které si hráči vytvořili mnoho šancí, ale výborným výkonem je všechny smazal švýcarský brankář. Aby toho nebylo málo, tak se ve vlastním oslabení uvolnil švýcarský útočník, kterého zastavil nedovoleným zákrokem Dominik Beneš a bylo nařízeno trestné střílení, to se ale ústeckému brankáři Dominiku Hraběti podařilo chytit.

Ústí tlačilo i druhou polovinu zápasu, ale gólman hostů nepropustil ani sebevětší dělovku. Situace se o dost zkomplikovala, když se Švýcaři dostali po ústecké ztrátě ve vlastním pásmu do vedení 2:0. Chvilka naděje se zablýskla po brance nejproduktivnějšího hráče ústeckých Ondřeje Kawuloka, který konečně vyzrál nad švýcarským brankářem střelou do pravého horního rohu. Ústí to zkoušelo v šesti hráčích, ale recept na obranu a opět brankáře nenašlo. Deset sekund před koncem zpečetili Švýcaři svoji výhru gólem do prázdné branky.

Junioři vypadávají už po prvním kole play-off A a jejich naděje na zlato vyhasla. Turnaj pro ně zcela ale nekončí, mají možnost si zabojovat o cenné kovy v play-off B, ve kterém je čeká několik zápasů, první je čeká v pátek od 14:00 na hale v Kobylisích.

Autor: Dominik Hrabě