PG 4. den: Junioři ovládli play-off B na Prague Games 2019

» Redakce (15.7.2019)

Juniorské tažení v play-off B pokračovalo semifinálovým utkáním proti známému soupeři FBŠ SLAVIA Plzeň. Zápas se ústeckým hráčům, i přes výpadek v druhé části, podařilo vyhrát. V 18:30 odehráli finále se švédským soupeřem Team Hovshaga.
Florbal Ústí - FBŠ SLAVIA Plzeň 4:1
Ústí šlo do vedení již ve třetí minutě, kdy využil Dominik Beneš nepozornost obránců a přihrál Ondřeji Kawulokovi, který nekompromisně zakončil. Vladimír Trčka dostal v šesté minutě možnost jet nájezd, ten ale nedokázal proměnit. První brankou na turnaji se prezentoval i Šimon Secký, který zařídil ústeckému týmu vedení o dvě branky. I přes nápor našich hráčů žádná další branka nepadla

Druhá polovina začala stejně jako první, když se Ústí mohlo ve třetí minutě radovat ze třetí branky v podání Pavla Vítka. Poté začal plzeňský nápor, několik šancí skončilo na ústeckém brankáři či na obráncích, jedna střela ale prošla za brankovou čáru. Ústečané přečkali i oslabení po vyloučení Ondřeje Kawuloka. Poslední hřebík do rakve zatloukl Vašek Vavruška. Junioři vyhrávají semifinále a postupují do finále, kde je čeká Team Hovshaga.

Florbal Ústí - Team Hovshaga 5:2
Florbalově velice atraktivní finále, které mělo florbalovou hodnotu stejnou, ne-li vyšší, než finále play-off A.

Zápas nabíral na obrátkách již od prvních minut, ani na jednom z týmů nebyla vidět únava. Oba týmy dostaly ze začátku utkání výhodu přesilové hry, Švédové byli v početní výhodě úspěšnější a zaslouženě se dostali do vedení. Byli to ale Ústečané, kteří díky brankám Vaška Vavrušky a Dominika Beneše vyhráli třetinu 2:1.

Ze začátku druhé poloviny se dostal do úniku Vašek Vavruška a technickým posunutím míčku pod nohou mohl slavit svoji druhou branku v zápase. Na druhé straně se blýskl i ústecký brankář Tadeáš Dittrich, když vychytal situaci 2 na 1. Švédi snížili ústecké vedení pouze na tři minuty, protože se po skvělé, až fenomenální přihrávce od Ondřeje Kawuloka prosadil Vladimír Trčka. Výsledek pouze upravil trefou do prázdné brány opět Vladimír Trčka a Ústí mohlo slavit vítězství ve finále.

Autor: Dominik Hrabě