CO 1. den: Florbal Ústí postupuje díky dvěma vítězstvím rovnou do čtvrtfinále

» Redakce (8.8.2019)

Ve čtvrtek začal v Praze největší florbalový turnaj světa Czech Open. Florbal Ústí se letos přihlásil do kategorie U21. Ve skupině se střetli prozatím se soupeřem ze Švýcarska – Zug United a pražským celkem Tatran Střešovice. V pátek zakončí základní část proti švédskému týmu Stockholm City United.
Florbal Ústí - Zug United 2:1
Ze začátku zápasu byla vidět velká vyrovnanost obou týmů. Byla ovšem znát lehká převaha ze strany Zugu. Marek Netopilík, který strážil ústeckou bránu, si vedl skvěle a během první půle Severočechy několikrát podržel. Půl minuty před koncem ale došlo k brejkové situaci ze strany Švýcarů, která byla proměněna a do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Ve druhé půli se Ústí oklepalo a začalo velmi tlačit, což zúročil ve třetí minutě z dorážky Jiří Dolejší a chvíli na to i Pavel Vlček z nulového úhlu. Zug se nevzdával a dotahoval, Ústí ale se skvělým gólmanem utkání udrželo a připsalo si první výhru ve skupině.

„Nejdůležitější bylo, že jsme zklidnili hru. Hráli jsme od druhé třetiny takzvaný ‚dospělý florbal‘ a to nám dost pomohlo k otočení výsledku,” okomentoval utkání střelec rozhodujícího gólu, Pavel Vlček.

Tatran PSN Střešovice - Florbal Ústí 2:3
Odpoledne se Florbal Ústí postavil svému druhému soupeři ve skupině, a to Tatranu Střešovice. Stejně jako ranní zápas se Švýcary se zdála hra od začátku velmi vyrovnaná. Jako první ale tentokrát udeřili Ústečtí, když dorážel těsně před brankou Ondřej Kawulok. Za tohoto stavu se šlo i do šaten. Ve druhé polovině čekala Ústí studená sprcha, když Tatran po čtrnácti vteřinách vyrovnal.

Až do poloviny druhé půle se opět hra uklidnila, ve třinácté minutě ovšem Ústečtí skvěle vyškolili obranu Tatranu a čerstvá posila ústeckých florbalistů Vladimír Trčka vrátila Florbal Ústí zpět do vedení. Tatran začal velmi tlačit a ke konci se uchýlil i k power-play, kterou využil 41 vteřin před koncem a srovnal tak skóre.

Zdálo se, že je hotovo, ale při poslední akci se Ústí dostalo do brejkové situace a Jiří Dolejší vteřinu před koncem zajistil Ústí výhru. „V zápase bylo rozhodující to, že jsme si vážili míčku. Oproti prvnímu zápasu jsme tolik nezmatkovali a nehráli ‚nahoru-dolů‘. Rozhodující bylo, že Tatran se uspokojil s remízou a na posledních pár vteřin vypnul. Toho jsme využili a zápas jsme dokázali vyhrát,” řekl k zápasu střelec posledního gólu Jiří Dolejší.

Poslední zápas ve skupině čeká Florbal Ústí zítra od 8:10 ráno na hale ČVUT proti švédskému Stockholmu.

Autor: Pavel Klepetko