CO 2. den: Výběr U21 se ve čtvrtfinále utká proti Startu98

» Redakce (9.8.2019)

Díky několika remízám ve skupině, ve které se Ústí nacházelo, bylo již před posledním zápasem jisté pro kluky první místo. Čekalo je ale brzy ráno ještě jedno utkání s týmem Stockholm City United.
Florbal Ústí - Stockholm City United 3:1
Skóre zápasu otevřel již brzy Jan Sattler, který po pěkné samostatné akci trefil horní růžek stockholmské branky. Stejně jako ostatní zápasy byla hra velice vyrovnaná. Stockholm celý zbytek půle tlačil a snažil se jít do šaten alespoň za vyrovnaného stavu. K míčku se ale dostal zlatý reprezentant Dominik Beneš, který chvíli před koncem prudkou střelou po zemi poslal Stockholmu dáreček do šatny.

Za stavu 2:0 se hra držela především na straně Ústí. Ústečtí se dlouho drželi především díky skvělému výkonu brankáře Tadeáše Dittricha. Ve čtvrté minutě druhé půle dokonce Ústí zvýšilo svůj náskok na tři branky zásluhou Jiřího Dolejšího. V polovině druhé části došlo na straně Ústí k vyloučení a toho Švédi využil. Smolně tečovaná střela od ústeckého obránce však znamenala pouze kosmetickou úpravu skóre. Florbal Ústí zakončil skupinu bez porážky a Stockholm porazil 3:1.

„Je to skvělý pocit skončit na prvním místě ve skupině. V posledním zápase se Stockholmem bylo určitě nejdůležitější udržet nervy na uzdě a neoplácet. Je třeba říct, že Stockholm nás držel déle na naši polovině, my jsme ovšem byli produktivnější a díky tomu jsme byli úspěšní,“ shrnul zápas brankář Florbalu Ústí Tadeáš Dittrich.

Ve skupině A kategorie U21 skončil první s devíti body švýcarský Willer. Dále v pořadí skončil druhý též švýcarský Chur Unihockey, třetí Florbal Chodov a poslední Black Angels. Ve skupině B poté první ACEMA Sparta Praha, druhý slovenský FBK Insport, třetí Start98 a poslední švýcarský Kloten Dietlikon Jets.

Florbal Ústí postupuje z prvního místa rovnou do čtvrtfinále, kde je čeká Start98. Zmíněné čtvrtfinále se bude hrát v sobotu od 13:20 na hale Jedenáctka VS.

Autor: Pavel Klepetko