UNYP CUP 2. den: Junioři podlehli v semifinále Tatranu Střešovice až v nájezdech


 
» Redakce (31.8.2019)
Foto: UNYP CUP / Flickr

Po vyhrané skupině čekalo Ústí čtvrtfinálové utkání s týmem FBC Plzeň, po vyhraném čtvrtfinále následoval zápas s Tatranem Střešovice, který došel až˛do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější pražský celek.
Florbal Ústí - FBC Plzeň 19:5
Čtvrtfinále se odehrávalo v ústeckých barvách, už v šesté minutě svítilo na světelné tabuli skóre 4:0 pro tým ze severu Čech. Po první třetině vedli svěřenci Vladimíra Trčky 10:0. Při pohodlném vedení přišlo polevení a taktické šetření sil do dalších zápasů. Zápas nakonec skončil rozdílem o čtrnáct branek. Nejproduktivnějším hráčem v zápase byl Vladimír Trčka s pěti body za tři branky a dvě asistence.

Florbal Ústí - Tatran Střešovice 1:2p
Semifinále mělo zcela odlišný průběh a přineslo atraktivní podívanou. Oba týmy hrály aktivní hru a snažily se vstřelit úvodní branku, což se ani jednomu z týmů v první třetině nepodařilo, protože oba brankáři předváděli fantastické výkony.

V druhé třetině si začaly oba týmy připravovat své akce, které se snažily zakončit směrem k brance, to ale obrany obou týmů nedopustily a pomocí bloků zachytávaly střely soupeře. Až v patnácté minutě druhé třetiny se rozvlnila síť, když Dominik Beneš vyslal projektil z poloviny hřiště, který brankář dokázal ještě zastavit, na dorážky od Miroslava Fořta byl však krátký. Po druhé třetině se mohli ústečtí hráči těšit z vedení 1:0.

Třetí třetina začala pro naše hráče nemile, když v signalizované výhodě dokázal Tatran srovnat stav utkání. Dvě minuty poté mohlo být ještě hůř, když bylo nařízeno trestné střílení pro pražský tým. K nájezdu se postavil český talent Filip Langer a do branky ústecký brankář Tadeáš Dittrich. V hale nastalo absolutní ticho, které vystřídalo nadšení ústeckých fanoušků, když se střela pražského forwarda otřela o pravou tyč a vyletěla mimo ohrožení branky. Celou třetinu se čekalo, kdo udělá osudovou chybu, což se ale nestalo a zápas skončil nerozhodně.

V nájezdové loterii se jednalo převážně o souboj nervů a gólmanů, až ve čtvrté sérii padla první branka, která byla též brankou rozhodující a Tatran mohl slavit postup do finále Unyp cupu.

K zápasu se vyjádřil ústecký útočník Dan Semerád: Zi„Po zkušenosti s prvním kolem play-off z minulých turnajů jsme nechtěli nic nechat náhodě. Do zápasu jsme šli naplno a první třetinu jsme soupeře takřka nepustili k balonu. Vytvořili jsme si dostatečný brankový náskok, abychom zápas mohli dohrát v klidu a pošetřili síly na semifinále. Ke konci zápasu jsme dostali pár zbytečných gólů, toho jsme se mohli vyvarovat. Semifinále byl naopak spíše taktický zápas, nikdo nechtěl udělat chybu, do poloviny utkání bylo skóre stále 0:0, čemuž hlavně přispěly skvělé výkony obou brankářů. Napínavý zápas až do konce, nájezdy už jsou o štěstí, toho jsme měli bohužel o trošku méně než soupeř.“

Junioři nemusí smutnit, v neděli totiž dostanou možnost reparátu v podobě zápasu o třetí místo s týmem 1. SC TEMPISH Vítkovice, zápas se odehraje v 13:30 na hale Podvinný Mlýn.

Autor: Dominik Hrabě 

16.9. Zavřený sekretariát
Od 16.9. do 20. 9. 2019 bude zavřený sekretariát z důvodu nemoci


 
««    »»
Září 2019
1
234567 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
8
910111213 Junioři: SH Jindřichův Hradec
14 Dorost: SC SLUNETA Ústí n./L
15
161718 Junioři: SC SLUNETA Ústí n./L
192021 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Veteráni: SH Chemik Lovosice
Junioři: SH Milevsko
Starší žáci A: Teplice
Ženy A: Praha
22 Junioři: SC SLUNETA Ústí n./L
Ženy A: Praha
Dorostenky: SH Kadaň
2324252627 Muži A: MSH Havířov
28 Muži A: ¨MSH Havířov
Muži C: SH Most
Dorost: SC SLUNETA Ústí n./L
Dorost B: SH Krupka
Mladší žáci: Gymnázium Ústí n./L.
Mladší žáci: SH SŠT Most Velebudice
Ženy B: SH Český Dub
29 Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Junioři: SC SLUNETA Ústí n./L
30 Junioři: SH Jižní Město

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Bulldogs Brno
SC SLUNETA Ústí n./L
21.9.2019 18:30-20:30
 
VS
Florbal Havířov  -  FbÚ
MSH Havířov
27.9.2019 19:00-21:00

Další týmy
Veteráni
21.9.: SH Chemik Lovosice
Muži B
21.9.: SC SLUNETA Ústí n./L
13:00-15:30

Ženy A
21.9.: Praha
Junioři
21.9.: SH Milevsko
18:00-20:30

Starší žáci A
21.9.: Teplice
Dorostenky
22.9.: SH Kadaň
Ženy A
22.9.: Praha
Junioři
22.9.: SC SLUNETA Ústí n./L
17:00-19:30


  
Dnes má svátek Oleg
Zítra má svátek Matouš

Dnes slaví narozeniny
Hrabě Dominik
Zítra slaví narozeniny
Hanžlová Karolína
Pražák Vojtěch
Za 3 dny slaví narozeniny
Zeman Matěj