UNYP CUP 2. den: Junioři podlehli v semifinále Tatranu Střešovice až v nájezdech


 
» Redakce (31.8.2019)
Foto: UNYP CUP / Flickr

Po vyhrané skupině čekalo Ústí čtvrtfinálové utkání s týmem FBC Plzeň, po vyhraném čtvrtfinále následoval zápas s Tatranem Střešovice, který došel až˛do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější pražský celek.
Florbal Ústí - FBC Plzeň 19:5
Čtvrtfinále se odehrávalo v ústeckých barvách, už v šesté minutě svítilo na světelné tabuli skóre 4:0 pro tým ze severu Čech. Po první třetině vedli svěřenci Vladimíra Trčky 10:0. Při pohodlném vedení přišlo polevení a taktické šetření sil do dalších zápasů. Zápas nakonec skončil rozdílem o čtrnáct branek. Nejproduktivnějším hráčem v zápase byl Vladimír Trčka s pěti body za tři branky a dvě asistence.

Florbal Ústí - Tatran Střešovice 1:2p
Semifinále mělo zcela odlišný průběh a přineslo atraktivní podívanou. Oba týmy hrály aktivní hru a snažily se vstřelit úvodní branku, což se ani jednomu z týmů v první třetině nepodařilo, protože oba brankáři předváděli fantastické výkony.

V druhé třetině si začaly oba týmy připravovat své akce, které se snažily zakončit směrem k brance, to ale obrany obou týmů nedopustily a pomocí bloků zachytávaly střely soupeře. Až v patnácté minutě druhé třetiny se rozvlnila síť, když Dominik Beneš vyslal projektil z poloviny hřiště, který brankář dokázal ještě zastavit, na dorážky od Miroslava Fořta byl však krátký. Po druhé třetině se mohli ústečtí hráči těšit z vedení 1:0.

Třetí třetina začala pro naše hráče nemile, když v signalizované výhodě dokázal Tatran srovnat stav utkání. Dvě minuty poté mohlo být ještě hůř, když bylo nařízeno trestné střílení pro pražský tým. K nájezdu se postavil český talent Filip Langer a do branky ústecký brankář Tadeáš Dittrich. V hale nastalo absolutní ticho, které vystřídalo nadšení ústeckých fanoušků, když se střela pražského forwarda otřela o pravou tyč a vyletěla mimo ohrožení branky. Celou třetinu se čekalo, kdo udělá osudovou chybu, což se ale nestalo a zápas skončil nerozhodně.

V nájezdové loterii se jednalo převážně o souboj nervů a gólmanů, až ve čtvrté sérii padla první branka, která byla též brankou rozhodující a Tatran mohl slavit postup do finále Unyp cupu.

K zápasu se vyjádřil ústecký útočník Dan Semerád: Zi„Po zkušenosti s prvním kolem play-off z minulých turnajů jsme nechtěli nic nechat náhodě. Do zápasu jsme šli naplno a první třetinu jsme soupeře takřka nepustili k balonu. Vytvořili jsme si dostatečný brankový náskok, abychom zápas mohli dohrát v klidu a pošetřili síly na semifinále. Ke konci zápasu jsme dostali pár zbytečných gólů, toho jsme se mohli vyvarovat. Semifinále byl naopak spíše taktický zápas, nikdo nechtěl udělat chybu, do poloviny utkání bylo skóre stále 0:0, čemuž hlavně přispěly skvělé výkony obou brankářů. Napínavý zápas až do konce, nájezdy už jsou o štěstí, toho jsme měli bohužel o trošku méně než soupeř.“

Junioři nemusí smutnit, v neděli totiž dostanou možnost reparátu v podobě zápasu o třetí místo s týmem 1. SC TEMPISH Vítkovice, zápas se odehraje v 13:30 na hale Podvinný Mlýn.

Autor: Dominik Hrabě 

29.1. Sekretariát
Sekretariát bude v únoru fungovat v omezeném režimu...


 
««    »»
Únor 2020
1 Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži C: SH Kadaň
Dorost B: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Jateční
Ženy A: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
2 Muži B: Kadaň
Mladší žáci: SH Chemik Lovosice
Ženy A: CHomutov
345678 Muži A: Městská SH Chomutov
Veteráni: SC SLUNETA Ústí n./L
Junioři: SC Sluneta
Starší žáci A: Ústí, Kadaň, Žatec, Semily, Louny, Liberec
9 Junioři: SC Sluneta
Ženy B: SC SLUNETA Ústí n./L
1011 Muži A: Kladno
12131415 Muži A: SC Sluneta
Muži B: Městská SH Teplice
Mladší žáci: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Gym. Jatečka
Ženy A: SC Sluneta
Dorostenky: Chomutov
16 Dorost: dle koše
Dorost B: SC SLUNETA Ústí n./L
Elévové: Vojanova Děčín
Ženy A: SH Krupka
1718192021 Junioři: Pardubice
22 Muži A: SH TJ Znojmo
Muži B: SH TJ Jiskra Nový Bor
Veteráni: SH města Benátky nad Jizerou
Starší žáci A: SH Krupka
23 Junioři: SH SOŠ Dopravní Ostrava
Ženy B: SH ZŠ Smržovka
Dorostenky: SH SŠT Most Velebudice
242526272829 Dorost B: Městská SH Louny
Elévové: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L

 
Muži A
 
VS
Znojmo  -  FbÚ
SH TJ Znojmo
22.2.2020 18:00-20:00

Další týmy
Junioři
21.2.: Pardubice
16:30-18:30

Starší žáci A
22.2.: SH Krupka
Veteráni
22.2.: SH města Benátky nad Jizerou
Muži B
22.2.: SH TJ Jiskra Nový Bor
16:30-18:30

Dorostenky
23.2.: SH SŠT Most Velebudice
Ženy B
23.2.: SH ZŠ Smržovka
Junioři
23.2.: SH SOŠ Dopravní Ostrava
11:00-13:00


  
Dnes má svátek Oldřich
Zítra má svátek Lenka

Dnes slaví narozeniny
Hrabánek Radek
Zítra slaví narozeniny
Novák Matyáš Gary
Za 2 dny slaví narozeniny
Bendlmajer Jan
Nepraš Matěj