Muži zvládli první kolo a zvítězili nad Znojmem vysoko 8:2

» Redakce (10.9.2019)

V sobotu jsme byli svědky prvního domácího utkání v rámci 1. ligy mužů. Z daleka přijelo vyzvat svěřence Davida Derky exsuperligové Znojmo. Ústí si dokráčelo za vítězstvím dominantním výkonem před 310 diváky.
Florbal Ústí - TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:2
branky: 2. Martin Fuchsig, 10. Dominik Beneš, 13. Josef Novák, 15. Václav Vavruška, 16. Josef Novák, 28. Miroslav Fořt, 36. Dominik Beneš, 41. Adam Pucarević - 10. Lukáš Blizňák, 55. Tomáš Kucharič; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 310; zásahy brankářů: Marek Netopilík 14 - Jan Hándl 27; po třetinách: 5:1, 2:0, 1:1

Brankové hody odstartoval po přihrávce od Josefa Nováka Martin Fuchsig. První polovinu třetiny se hrála atraktivní hra, kdy Ústí drželo míček, Znojmo hrozilo z protiútoků. V deváté minutě dostali ústečtí mladíci možnost standardní situace a po nacvičeném signálu, na jehož konci stál Dominik Beneš, mohli zvedat ruce. Znojmo dokázalo po nepřehledné situaci snížit ústecké vedení, to ale Ústí nezastavilo a navýšilo vedení o další tři branky. Konkrétně skóroval dvakrát Josef Novák a jednou Václav Vavruška.

Druhá třetina začala stejně, jako první skončila, ústečtí hráči tlačili na znojemské. Kapitán hostů nejspíše tuto situaci nesnesl a poslal přes palubu Jiřího Horáka, za což si vysloužil dvouminutovou službu na trestné lavici. Deset sekund před koncem přesilové hry navýšil vedení Miroslav Fořt. Sedmou ústeckou branku a druhou svoji branku v zápase vsítil po samostatném úniku Dominik Beneš.

Třetí třetina se dá považovat jako jediná za vyrovnanou. Znojmo se dostávalo do šancí, které dokázal převážně vyřešit ústecký brankář Marek Netopilík. Vedení dokázal navýšit Adam Pucarević, který nastavil čepel do přihrávky Jiřího Horáka a radoval se z druhé branky v sezoně. Znojmo pouze kosmeticky upravilo skóre na 8:2.

Autor: Dominik Hrabě