Muži prohráli ve druhém kole proti Bulldogs Brno 5:7

» Redakce (25.9.2019)

Druhé domácí utkání muži prohráli. Vyzrál na ně exsuperligový tým Bulldogs Brno, jenž si ve druhé třetině připravil pohodlný náskok, na který už ústečtí hráči nedokázali zareagovat. Soupeř zvítězil 7:5.
Florbal Ústí - Bulldogs Brno 5:7
branky: 7. Josef Novák, 17. Tomáš Brom, 37. Radim Kühnel, 57. Michal Pešák, 59. Václav Vavruška - 15. Martin Žák, 17. Martin Grlický, 27. Josef Žižka, 29. Josef Žižka, 32. Adam Konečný, 53. Zdeněk Bajnar, 56. Matyáš Němec; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:0 + Ondřej Lorenc (BRN) 5; využití: 0:1; diváků: 189; zásahy brankářů: Marek Netopilík 12 - Kryštof Bartek 13; po třetinách: 2:2, 1:3, 2:2;

První třetinu držely oba týmy spolu krok. Proto také skončila nerozhodně 2:2. Účet zápasu otevřel Josef Novák v sedmé minutě a vedení o jeden gól se dařilo Florbalu Ústí udržet až do poloviny patnácté minuty. Vedení vrátil domácím Tomáš Brom, jenže soupeř si připravil odpověď pouhých dvacet vteřin po vstřeleném gólu.

Druhou třetinu ovládli Brňané. Třemi góly se dostali do tříbrankového vedení. Ústeckým se nedařilo prosadit v útočném pásmu a i přes střelecké pozice většina pokusů končila mimo nebo na hrudi brankáře hostů. Smůlu prolomil až Radim Kühnel, který střílenou přihrávkou zaskočil celou obranu Buldoků včetně jejich brankáře a snížil na 3:5.

Ve třetí třetině byl blízko ke zdramatizování zápasu Dominik Beneš, jenže nevyužil trestného střílení a naopak Brno znovu zaútočilo dvěma góly. Stav 3:7 se v 56. minutě zdál nereálný alespoň srovnat. Přesto Ústí dostalo šanci, když byl vyloučen na pět minut za hrubost Ondřej Lorenc.

Ústečtí florbalisté tak mohli hrát přesilovku 6 na 4, ve které se jim povedlo vstřelit dvě branky, vyrovnat ale už nedokázali. Brno zvítězilo na půdě Ústí 7:5.

Autor: Martin Harmach