Ženy mají za sebou prvoligové Déjà vu. Na úvod prohrály proti pražským týmům

» Redakce (26.9.2019)

Mnoho podobností s předešlou sezónou se dalo najít na úvodních dvou vystoupeních ústeckých florbalistek v 1. lize žen. Stejně jako vloni se jednalo o premiéru v lize, vloni v juniorské, letos v ženské.
Stejně jako vloni narazila děvčata na úvod na dva pražské týmy. Stejně jako vloni nezačal tým vůbec špatně a v prvních 30 minutách zatápěl herně i výsledkově jasnému favoritovi. Bohužel – stejně jako vloni z úvodního víkendu nepřistál na konto Ústeckých žádný bod do tabulky a ve dvou utkáních obdržely 22 branek.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Florbal Ústí 10:3
branky: 19. Kristýna Vejvodová, 29. Anna Kutnarová, 35. Nikola Bursová, 39. Aneta Nigrinová, 42. Nikola Bursová, 46. Aneta Nigrinová, 48. Kristýna Vejvodová, 53. Anna Kutnarová, 55. Aneta Nigrinová, 56. Anna Kutnarová - 18. Eliška Poláková, 20. Eliška Poláková, 58. Vendula Štolbová; rozhodčí: Daniel Fišer - Martin Pavlík; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková 13 - Nikola Nová 20; po třetinách: 1:2, 3:0, 6:1;

Úvodních 30 minut vzdorovaly ženy Florbalu Ústí obhájci prvenství z minulé sezóny. Ve značně obměněném kádru, s novými tvářemi a novým složením lajn vedly naše hráčky v polovině utkání 2:1. Na chvilku odskočily dokonce do dvougólového vedení, to jim ovšem sebrali rozhodčí, kteří po poradě branku odvolali pro postavení hráčky v brankovišti. Tento moment jakoby předznamenal další vývoj. Soupeř dokázal krátce poté vyrovnat, využít nekoncentrovanosti a převzal tak jednoznačně otěže utkání, které až do konce hrací doby nepustil ze svých rukou.

Prague Tigers Nehvizdy - Florbal Ústí 12:2
branky: 2. Martina Lamblová, 6. Eliška Dvořáková, 20. Mariia Zimina, 21. Martina Lamblová, 23. Martina Lamblová, 24. Mariia Zimina, 27. Martina Lamblová, 36. Eliška Dvořáková, 41. Mariia Zimina, 44. Eliška Dvořáková, 46. Mariia Zimina, 56. Martina Lamblová - 11. Vendula Štolbová, 54. Eliška Poláková; rozhodčí: Daniel Fišer - Lukáš Recht; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 30; zásahy brankářů: Martina Pilšáková 28 - Veronika Štěpánová 33; po třetinách: 3:1, 5:0, 4:1;

V neděli jsme vyrazili společně autobusem do Nehvizd, vesnice za Prahou, ve které vyrostla pěkná víceúčelová hala. Jako svou domácí arénu si ji vybraly další novicky v 1. lize. Tým, v jehož řadách působí nejedna hráčka s extraligovými zkušenostmi, ukazoval již od začátku své kvality. Na holích našich hráček chybělo často více klidu, díky čemuž nabídly soupeři většinu brankových příležitostí. Soupeř dokázal tyto příležitosti využít a dokráčel si tak v utkání pro pohodlné vítězství.

Ústecké hráčky tak mohly okusit kvalitu nové soutěže. Odkryly prostory pro zlepšení a další práci v tréninku a budou se snažit získat první body v nejbližších zápasech. Ty jsou na programu již příští víkend, kdy se ženy Florbalu Ústí poprvé představí na domácí palubovce Slunety a přivítají jediné dva týmy v soutěži z jihu Čech.

Autor: Michal Wildhaber