Ústí prohrálo první duel v Havířově 3:7

» Redakce (30.9.2019)

V pátečních večerních hodinách odehrálo Ústí první ze dvou zápasů v Havířově, konkrétně s FLORBAL EXELSIOR HAVÍŘOV. Zápas se přeléval první třetinu ze strany na stranu, poté si Havířov zajistil dostatečný náskok, aby zápas vyhrál. Ústí prohrálo 3:7.
Florbal Exelsior Havířov - Florbal Ústí 7:3
branky: 12. Dominik Křístek, 15. Adam Feber, 17. Tomáš Kozlík, 24. Adam Feber, 29. Adam Feber, 43. Adam Feber, 45. Dominik Křístek - 10. Dan Semerád, 15. Václav Vavruška, 54. Radek Kužel; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Denis Jasiok 14 - Marek Netopilík 11, Lukáš Topš 5; po třetinách: 3:2, 2:0, 2:1;

Hned ve čtvrté minutě dostal Vladimír Štorek příležitost trestného střílení, které nedokázal vyřešit gólově. První třetina byla jako na horské dráze. Vedení si nejdříve přivlastnili ústečtí hráči po brance Dana Semeráda, Havířov odpověděl dvěma brankami za pět minut. Naposledy vyrovnaný stav jsme mohli vidět za stavu 2:2 po brance Vaška Vavrušky. Domácí tým vstřelil před sirénou ještě jednu branku a odcházel do šaten s jednogólovým náskokem.

Ze začátku druhé třetiny byl vyloučen Tomáš Sattler, což dokázal Havířov v přesilové hře využít a odskočil Ústí o dvě branky. O minutu později mohlo Ústí odpovědět ve vlastní přesilové hře, to se ale nepovedlo. Naopak Havířov již v plném počtu navýšil své vedení. Následovalo po faulu na každé straně, skóre zůstalo ale neměnné.

Ústečtí hráči museli zabrat, aby zatím nepovedený zápas zvrátili na svoji stranu. Začátek třetiny ale naznačil, jakým směrem se poženou tři body, protože již čtyři minuty po začátku třetiny se brankový rozdíl zvětšil na pět branek. Ústeckou druhou a třetí branku dělilo dlouhých čtyřicet minut, což se stalo rozhodujícím faktorem. Havířov vyhrál zápas 7:3.

Ústí ztratilo druhý zápas v řadě. Šanci na reparát mají hned v sobotu 28. 9. proti konkurenčnímu TJ SLOVAN Havířov, který se bez bodu nachází na posledním místě v tabulce.

Autor: Dominik Hrabě