Junioři porazili již potřetí Chodov, druhý den podlehli Spartě 1:3

» Redakce (29.10.2019)

Junioři si již potřetí v sezoně vyšlápli na Chodov, poté ale ztratili první body v sezoně proti Spartě, kterou vedl bývalý kouč ústeckých hráčů, Marek Vojta. Sezona se každopádně pro juniory vyvíjí slušně. Z prvních devíti utkání, z toho šest v kvalifikační skupině, si připsali ústecké naděje osm výher.
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Florbal Ústí 3:5
branky: 6. Tomáš Josefovič, 31. Matěj Netrefa, 40. Matěj Netrefa - 17. Jiří Dolejší, 20. Jan Dolejší, 26. Pavel Vítek, 59. Vladimír Trčka, 60. Filip Vybíral; rozhodčí: Oliver Hofmann - Toni Schnelle; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Karel Hodík 25 - Jan Štěpánek 38; po třetinách: 1:2, 2:1, 0:2

Ústí se kvůli zraněním a zápasu mužského A-týmu vydalo do hlavního města bez několika opor. Prvních deset minut se hráči hledali, byla to také jediná fáze hry, ve které ústečtí hráči prohrávali.

Po brankách bratrů Dolejších a Pavla Vítka se dostalo Ústí na začátku druhé třetině do vedení o dvě branky. Vedení však do poslední části neudrželi, a proto se začalo opět od nuly.

Byla to taktická bitva, ve které mohlo rozhodnout sebemenší zaváhání a to přišlo těsně před koncem v podobě faulu. Příležitost přesilové hry využil Vladimír Trčka. Pátou a poslední branku vstřelil přes celé hřiště do prázdné branky Filip Vybíral.

ACEMA Sparta Praha UNYP - Florbal Ústí 3:1
branky: 26. Jakub Ucháč, 40. Adam Kocián, 44. Adam Kocián - 33. Dominik Beneš; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 37; zásahy brankářů: Roman Nový 32 - Tadeáš Dittrich 20; po třetinách: 0:0, 2:1, 1:0

Dobrý zápas s hořkým koncem, takhle by se dal popsat nedělní zápas mezi Ústím a Spartou. Vše začalo vyrovnanou první třetinou, ve které i přes vytvořené šance nedokázal nikdo rozvlnit síť.

Do vedení se po šťastné brance dostala Sparta. Ústí o třicet sekund později dostalo možnost přesilové hry, ve které se maximálně zmohlo na orazítkování tyče, což zdobilo hráče po celý zápas. Nakonec se i naši hráči dočkali branky, jíž autorem byl Dominik Beneš. Deset sekund před koncem si vzala Sparta vedení zpět.

Už na začátku periody se Sparta dostala do dvoubrankového vedení. Ústecký tlak se několikanásobně zvýšil. Všechny střely, které vyslali ústečtí hráči, skončily na brankové konstrukci nebo v náruči sparťanského brankáře. Ani ve hře v šesti se štěstí nepřiklonilo na ústeckou stranu, a tím skončila ústecká výherní série.

K prvnímu prohranému utkání se vyjádřil trenér Vladimír Trčka: „Dnes bohužel nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Soupeře jsme přehráli, přestříleli, a vyhráli 5:0 na trefené brankové konstrukce. Navíc jsme nechali vyniknout domácího gólmana. Své borce musím za výkon pochválit až na mizérii v naší koncovce. Domácím děkujeme za zápas.“

Autor: Dominik Hrabě