Junioři v posledním zápase roku 2019 neobstáli a zakončují první polovinu sezony na šestém místě.

» Redakce (27.12.2019)

Junioři odehráli v posledním týdnu tři zápasy s pražskými celky. Nejdříve vyzvali na domácí půdě Black Angels, se kterými si díky dobré třetí třetině poradili 8:4. Ve středu následujícího týdne si hladce poradili s Tatranem Střešovice 10:3. Poslední zápas v sezoně odehráli v Praze proti hráčům Fbš Bohemians, kterým podlehli 6:1.
Florbal Ústí - BLACK ANGELS 8:4
branky:  2. Jan Peška, 14. Filip Vybíral, 14. Ondřej Kawulok, 29. Jan Dobosz, 53. Ondřej Kawulok, 54. Jan Dolejší, 57. Šimon Secký, 58. Dan Semerád - 3. Thomas Heřmanský, 5. Marek Nachtmann, 22. Thomas Heřmanský, 32. Marek Nachtmann

Vstup do zápasu byl z pohledu domácích velmi vlažný, i přesto se první z branky radovali ústečtí hráči. Obrana ztrácela mnoho míčků, díky tomu se hosté dostávali do protiútoků a nebezpečných situací, a proto se výsledek rychle převrátil na stranu hostí. Svěřenci Vladimíra Trčky se však nevzdali a díky dvěma slepeným brankám si první třetinu nakonec dokázali urvat na svoji stranu. Hned z úvodu druhé části bylo opět vyrovnáno. Oba týmy poté přidaly ještě jednu branku a do poslední části se šlo od nuly. Domácí stáhli sestavu na dvě lajny a poslední periodu ovládli 4:0.

Florbal Ústí - PSN Tatran Střešovice 10:3
branky: 5. Pavel Vítek, 13. Pavel Vítek, 29. Jan Sattler, 37. Pavel Vítek, 47. Jan Sattler, 50. Miroslav Fořt, 57. Jiří Dolejší, 58. Jan Peška, 59. Adam Závěrka, 60. Dan Semerád - 22. Jan Pojar, 46. Vojtěch Wojnar, 51. Michael Kočandrle

Ústí inkasovalo v prvním zápase kanára, a proto měli Tatranu co vracet. Již od začátku bylo jasné, že se bude jednat o kvalitní zápas. Oba týmy měli několik šancí k otevření brankového účtu, nakonec se to povedlo domácímu Pavlovi Vítkovi, který v zápase stihl zkompletovat hattrick. Domácí si vždy dokázali držet dostatečný náskok, který Tatran nedokázal stáhnout. V poslední části za stavu 6:3 zkusili hosté hru bez brankáře, čehož domácí využili a Tatranu nadělili další čtyři branky.

Fbš Bohemians - Florbal Ústí 1:6
branky: 26. Filip Folauf, 38. Michal Vojtíšek, 38. Jan Malič, 49. Michal Vojtíšek, 51. Jiří Kratina, 59. Jan Malič - 22. Jiří Dolejší

Junioři byli určitě po dvou důležitých skalpech dobře naladěni, což se potvrdilo v první třetině, kdy byli jasně lepším celkem. Bohužel se našim hráčům nepovedlo zužitkovat šance, které si vytvořili. Dvakrát zazvonila za domácím brankářem branková konstrukce a konkrétně břevno nastřelil v trestném střílení Dan Semerád. Možná frustrace z neproměněných šancí mohla stát za změnou výkonu ve zbytku zápasu. Ústí sice bylo jako první ve vedení, ale naposled. Jakub Fuchsig byl na konci druhé třetiny vyloučen na pět minut, čehož využili domácí dvěma brankami. Domácí si v poslední třetině připsali ještě tři úspěšné zásahy a mohl se radovat z důležitého vítězství.

autor: Dominik Hrabě