Petrovice nedaly Ústí nic zadarmo, nakonec si ústečtí hráči odvezli tři body.


 
» Redakce (8.1.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

První zápas v novém roce odehráli ústečtí hráči v dalekých Petrovicích u Karviné. Po pěti hodinách strávených na cestě šla vidět na ústeckých hráčích určitá únava či nekoncentrovanost, která se přenesla do výkonu v první třetině. Ústí nakonec spasil Pepa Novák, který dokázal čtyřikrát rozvlnit síť.
Z.F.K. AQM Petrovice - Florbal Ústí 5:6
branky: 9. Richard Klimek, 18. Ondřej Gabzdyl, 46. Dominik Chvastek, 58. Daniel Flašar, 60. Petr Skácel - 19. Dan Semerád, 21. Josef Novák, 22. Josef Novák, 32. Josef Novák, 55. Jiří Dolejší, 60. Josef Novák; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 6:2; využití: 0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Martin Janík 32 - Marek Netopilík 17; po třetinách: 2:1, 0:3, 3:2

Zápas začal z ústeckých holí nervózně. Hned v první minutě musel zasahovat Marek Netopilík proti osamocenému petrovickému hráči. Navíc se hned ve druhé minutě nechal vyloučit Tomáš Sattler, domácí ale početní výhodu nevyužili. Po špatné přihrávce Dana Semráda se dostali domácí do přečíslení 2 na 1, které proměnili a tím otevřeli brankový účet. I když dostalo Ústí možnost přesilové hry, tak se k dorovnání nedostali. Domácí se sice dostali do dvoubrankového vedení, to ale dokázal snížit o třicet sekund později Dan Semerád.

Začátek druhé části byl jako z pohádky. Pepča Novák si o přestávce srovnal mířidla a dvakrát během dvou minut prostřelil domácího brankáře. Ústecká hra se celkově zlepšila, k dokonalosti ale měla daleko. Co má k dokonalosti taky hodně daleko je ústecká přesilovka, protože ani v následující příležitosti si nevytvořili žádné markantní šance. Alespoň ve hře 5 na 5 si ústečtí přilepšili, když Pepa Novák završil hattrick. Oba týmy si ještě vytvořili slušné šance, žádnou ale ani jeden tým nevyužil.

Ve třetí minutě poslední periody přišla třetí přesilová hra, potřetí však zůstala nevyužita. Aby toho nebylo málo, tak Petrovice dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Jiří Dolejší trochu se štěstím vrátil dvoubrankové vedení na ústeckou stranu. Ústí dostalo další dvě možnosti ve hře 5 na 4, bohužel branku nepřidali, naopak jednu inkasovali. Konec utkání měl opravdové grády. Petrovice dokázali přidat čtvrtou branku. Dvě a půl minuty před koncem byli Tomáš Sattler a domácí Petr Horák vyloučeni za hrubost, a proto se domácí pustili do hry bez brankáře, v přesile však neuspěli. Za posledních dvacet sekund mohli diváci vidět dvě branky, naštěstí do každé branky prošel balonek jedenkrát, a proto si naši hráči odváží z Petrovic tři body.

Pozápasové vyjádření ústeckého trenéra Davida Derky: “Jsem velice rád, že jsme tento dlouhý výlet přetavili v tři body, i když jsme si udělali problémy sami, tak jsme to dokázali zvládnout. Bohužel nás nezklamala naše bezva disciplína a to je přesilová hra. Děkujeme divákům a soupeři a těším se na domácí fanoušky příští pátek.”


autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Leden 2020
1234 Muži A: Petrovice
Veteráni: Unihoc Aréna Praha
5
678910 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
11 Mladší žáci: SH SportLife centrum Rumburk
Mladší žáci: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Ženy B: SH Česká Lípa
12
1314151617 Junioři: SC Sluneta
18 Muži A: SH Most
Muži B: SH Krupka
Muži C: SH Most
Dorost: SH Čakovice
Dorost B: Městská SH Teplice
Elévové: SH Krupka
Ženy A: SH TJ Spartak Soběslav
Dorostenky: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
19 Muži B: Teplice
Ženy A: SH Týn nad Vltavou
20 Junioři: SC Sluneta
212223 Junioři: SH ZŠ Dobiášova Liberec
24 Muži A: Praha
25 Dorost: SH Čakovice
Starší žáci A: Hala míčových sportů Liberec
Starší žáci B: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy B: SH Chemik Lovosice
Starší žákyně: SH Březenecká Chomutov
Elévky: SH Březenecká Chomutov
26 Junioři: Nová MSH Mladá Boleslav
Přípravka: SH Dubí 2 Rudolfka
2728293031

 
Muži A
 
VS
Chomutov  -  FbÚ
Městská SH Chomutov
8.2.2020 16:00-18:00

Další týmy
Dorost B
1.2.: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci
1.2.: Jateční
Muži C
1.2.: SH Kadaň
Muži B
1.2.: SC SLUNETA Ústí n./L
17:00-19:30

Ženy A
1.2.: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
16:30-18:30

Mladší žáci
2.2.: SH Chemik Lovosice
Muži B
2.2.: Kadaň
Ženy A
2.2.: CHomutov
16:00-18:00


  
Dnes má svátek Zdislava
Zítra má svátek Robin

Včera slavil(a) narozeniny
Plíšková Kateřina
Dnes slaví narozeniny
Vlach Aleš
Zítra slaví narozeniny
Huber Theodor
Za 2 dny slaví narozeniny
Fuchsig Jakub
Za 3 dny slaví narozeniny
Ševela Radek