Ústí překazilo karlovarskou sérii výher a ve schoomatchi vítězí 7:6p

» Redakce (13.1.2020)

Netradičně v brzkých pátečních hodinách odehrálo domácí Ústí zápas s lídrem ligy s FB Hurrican Karlovy Vary. Zápas měl hned od začátku velké tempo, ale již od začátku byl na koni spíše domácí celek, který za vítězstvím pohánělo 587 diváků. Děti ze základních škol se postaraly o senzační atmosféru a hráči se jim odvděčili nejlepším možným způsobem a to výhrou nad lídrem ligy, který naše hráči porazil v prvním klání 8:2.
Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 7:6p
branky: 12. Jan Peška, 22. Dominik Beneš, 34. Jiří Dolejší, 34. Jan Peška, 35. Václav Vavruška, 47. Dan Semerád, 65. Dominik Beneš - 13. Jan Zavadil, 27. Jan Zavadil, 35. Jan Zavadil, 40. Daniel Nicklas, 45. Michal Klápa, 56. Michal Klápa; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:5; využití: 0:0; diváků: 587; zásahy brankářů: Marek Netopilík 20 - Daniel Váradi 14; po třetinách: 1:1, 4:3, 1:2, 1:0

Domácí hrající aktivně dopředu a zodpovědně dozadu si hned ze začátku zápasu připsali několik dobrých šancí, které mohly ohrozit blikající nulu na světelné tabuli. Ve třetí minutě neudržel nervy na úzdě karlovarský Jan Zavadil a krosčekem poslal k zemi ústeckého útočníka. Jak je však známo, Ústí přesilovku nezvládlo. Brankový účet otevřel střelou k zadní tyč Jan Peška. Vedení zůstalo na ústecké straně sotva minutu a už bylo opět vyrovnáno. Ani druhá hra v početní výhodě nezaznamenala úspěch, a proto se šlo do druhé třetiny za nerozhodného stavu.

Vedení vrátil na ústeckou stranu Dominik Beneš, když z jednoho kroku prostřelil blok a vymetl pavučinu v horní části branky. Ani poprvé, ani naposledy dokázali hosté dorovnat krok, Netopilík neměl proti střele Jana Zavadila žádnou šanci. Oba týmy dostali možnost na vstřelení branky v přesilové hře, ani jednomu týmu se to však nepovedlo. Žolík Jiří Dolejší vstřelil třetí branku domácích a Ústí bylo opět ve vedení. Poprvé se povedlo domácím odskočit o dvě branky a to díky druhé brance Jana Pešky který, jak je znám, vymetl horní roh z nemožného úhlu. Na konci druhého dějství se roztrhnul pytel s góly a na světelné tabuli svítilo ve čtyřicáté minutě skóre 5:4, protože tři sekundy před koncem dokázali karlovarští hráči vsítit kontaktní branku.

Vedení si domácí neudrželi příliš dlouho a už tři minuty po zahájení poslední části byl stav opět vyrovnaný. Dan Semerád konečně dokázal ukončit šňůru neúspěšných přesilovek a vrátil vedení opět na stranu domácích. Dominik Beneš si neodpustil zbytečné zdržení času a byl za to vyloučen. Karlovy Vary sice mají nejlepší přesilovou hru v lize, Ústí však jejich pětici vygumovalo a naopak největší šanci měl z úniku ústecký Vašek Vavruška. Nakonec dokázali hosté srovnat krok a dovedli utkání až do prodloužení.

Prodloužení se neslo v defenzivním stylu. Oba celky se více soustředily na obranu a přesnost přihrávek. Velkou šanci měl po ztrátě hostujícího obránce Dominik Beneš, ale o kousek netrefil branku. Karlovy Vary se rozhodly zahrát posledních čtyřicet sekund bez brankáře, což se stalo osudovým, protože Marek Netopilík vyrazil střelu Michala Klápy, Míra Fořt posunul na Dominika Beneše a ten střelou přes celé hřiště ukončil napínavé utkání.

autor: Dominik Hrabě