Ústí překazilo karlovarskou sérii výher a ve schoomatchi vítězí 7:6p


 
» Redakce (13.1.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

Netradičně v brzkých pátečních hodinách odehrálo domácí Ústí zápas s lídrem ligy s FB Hurrican Karlovy Vary. Zápas měl hned od začátku velké tempo, ale již od začátku byl na koni spíše domácí celek, který za vítězstvím pohánělo 587 diváků. Děti ze základních škol se postaraly o senzační atmosféru a hráči se jim odvděčili nejlepším možným způsobem a to výhrou nad lídrem ligy, který naše hráči porazil v prvním klání 8:2.
Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 7:6p
branky: 12. Jan Peška, 22. Dominik Beneš, 34. Jiří Dolejší, 34. Jan Peška, 35. Václav Vavruška, 47. Dan Semerád, 65. Dominik Beneš - 13. Jan Zavadil, 27. Jan Zavadil, 35. Jan Zavadil, 40. Daniel Nicklas, 45. Michal Klápa, 56. Michal Klápa; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:5; využití: 0:0; diváků: 587; zásahy brankářů: Marek Netopilík 20 - Daniel Váradi 14; po třetinách: 1:1, 4:3, 1:2, 1:0

Domácí hrající aktivně dopředu a zodpovědně dozadu si hned ze začátku zápasu připsali několik dobrých šancí, které mohly ohrozit blikající nulu na světelné tabuli. Ve třetí minutě neudržel nervy na úzdě karlovarský Jan Zavadil a krosčekem poslal k zemi ústeckého útočníka. Jak je však známo, Ústí přesilovku nezvládlo. Brankový účet otevřel střelou k zadní tyč Jan Peška. Vedení zůstalo na ústecké straně sotva minutu a už bylo opět vyrovnáno. Ani druhá hra v početní výhodě nezaznamenala úspěch, a proto se šlo do druhé třetiny za nerozhodného stavu.

Vedení vrátil na ústeckou stranu Dominik Beneš, když z jednoho kroku prostřelil blok a vymetl pavučinu v horní části branky. Ani poprvé, ani naposledy dokázali hosté dorovnat krok, Netopilík neměl proti střele Jana Zavadila žádnou šanci. Oba týmy dostali možnost na vstřelení branky v přesilové hře, ani jednomu týmu se to však nepovedlo. Žolík Jiří Dolejší vstřelil třetí branku domácích a Ústí bylo opět ve vedení. Poprvé se povedlo domácím odskočit o dvě branky a to díky druhé brance Jana Pešky který, jak je znám, vymetl horní roh z nemožného úhlu. Na konci druhého dějství se roztrhnul pytel s góly a na světelné tabuli svítilo ve čtyřicáté minutě skóre 5:4, protože tři sekundy před koncem dokázali karlovarští hráči vsítit kontaktní branku.

Vedení si domácí neudrželi příliš dlouho a už tři minuty po zahájení poslední části byl stav opět vyrovnaný. Dan Semerád konečně dokázal ukončit šňůru neúspěšných přesilovek a vrátil vedení opět na stranu domácích. Dominik Beneš si neodpustil zbytečné zdržení času a byl za to vyloučen. Karlovy Vary sice mají nejlepší přesilovou hru v lize, Ústí však jejich pětici vygumovalo a naopak největší šanci měl z úniku ústecký Vašek Vavruška. Nakonec dokázali hosté srovnat krok a dovedli utkání až do prodloužení.

Prodloužení se neslo v defenzivním stylu. Oba celky se více soustředily na obranu a přesnost přihrávek. Velkou šanci měl po ztrátě hostujícího obránce Dominik Beneš, ale o kousek netrefil branku. Karlovy Vary se rozhodly zahrát posledních čtyřicet sekund bez brankáře, což se stalo osudovým, protože Marek Netopilík vyrazil střelu Michala Klápy, Míra Fořt posunul na Dominika Beneše a ten střelou přes celé hřiště ukončil napínavé utkání.

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Leden 2020
1234 Muži A: Petrovice
Veteráni: Unihoc Aréna Praha
5
678910 Muži A: SC SLUNETA Ústí n./L
11 Mladší žáci: SH SportLife centrum Rumburk
Mladší žáci: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Ženy B: SH Česká Lípa
12
1314151617 Junioři: SC Sluneta
18 Muži A: SH Most
Muži B: SH Krupka
Muži C: SH Most
Dorost: SH Čakovice
Dorost B: Městská SH Teplice
Elévové: SH Krupka
Ženy A: SH TJ Spartak Soběslav
Dorostenky: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
19 Muži B: Teplice
Ženy A: SH Týn nad Vltavou
20 Junioři: SC Sluneta
212223 Junioři: SH ZŠ Dobiášova Liberec
24 Muži A: Praha
25 Dorost: SH Čakovice
Starší žáci A: Hala míčových sportů Liberec
Starší žáci B: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy B: SH Chemik Lovosice
Starší žákyně: SH Březenecká Chomutov
Elévky: SH Březenecká Chomutov
26 Junioři: Nová MSH Mladá Boleslav
Přípravka: SH Dubí 2 Rudolfka
2728293031

 
Muži A
 
VS
Chomutov  -  FbÚ
Městská SH Chomutov
8.2.2020 16:00-18:00

Další týmy
Dorost B
1.2.: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci
1.2.: Jateční
Muži C
1.2.: SH Kadaň
Muži B
1.2.: SC SLUNETA Ústí n./L
17:00-19:30

Ženy A
1.2.: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
16:30-18:30

Mladší žáci
2.2.: SH Chemik Lovosice
Muži B
2.2.: Kadaň
Ženy A
2.2.: CHomutov
16:00-18:00


  
Dnes má svátek Zdislava
Zítra má svátek Robin

Včera slavil(a) narozeniny
Plíšková Kateřina
Dnes slaví narozeniny
Vlach Aleš
Zítra slaví narozeniny
Huber Theodor
Za 2 dny slaví narozeniny
Fuchsig Jakub
Za 3 dny slaví narozeniny
Ševela Radek