Ústí si podmanilo mosteckou sportovní halu, ve výjezdním utkání porazilo Gullivers Brno 9:2

» Redakce (21.1.2020)

Domácí se s neznámou halou vypořádali na jedničku. Hned od začátku diktovali tempo, z čehož pramenily branky v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Až do padesáté minuty si držel domácí brankář nulu, když se Gullivers poprvé prosadili. Ústí bylo ale v každé třetině lepším týmem, a proto si za vysokou výhru zapisují tři body.
Florbal Ústí - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 9:2
branky: 7. Vít Pavelka, 14. Miroslav Fořt, 15. Ondřej Kawulok, 31. Dominik Beneš, 32. Dominik Beneš, 53. Ondřej Kawulok, 57. Martin Fuchsig, 59. Jan Peška, 60. Dan Semerád - 51. Martin Ulman, 58. David Novák; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 38; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 17 - Daniel Chrást 18; po třetinách: 3:0, 2:0, 4:2

Začátek zápasu patřil domácím, když se hned v šesté minutě dostal do zakončení od mantinelu Vítek Pavelka a míček umístil přesně k tyči. Střelec první branky byl o tři minuty později vyloučen za sekání. Gullivers se ke kombinaci nedostali a stříleli pouze od mantinelu, se střelami si poradil brankář Dominik Hrabě, který zažíval svoji premiéru (autor článku pozn. redakce). Vedení navýšil ústecký kapitán Miroslav fořt, který si krásně stáhnul míček pod sebe a zavěsil pod víko. Domácí více a více utahovali smyčku kolem brněnských hráčů, z čehož si nakonec odnesli ještě jednu branku.

Brno navýšilo v druhé třetině tempo a též se dostalo do velkých šancí, ve kterých ale střelecky vyhořelo. Bulldog Vašek Vavruška si vybojoval nájezd a sám se k němu bez ostychu postavil. Brankáře si položil, ale v koncovce si nedokázal míček na čepeli uklidnit a branku backhandem přestřelil. Skóre nakonec změnil dvěmi brankami Dominik Beneš, nejdříve od mantinelu, poté ze středu. Ke konci třetiny se nechal střelec dvou branek vyloučit za blokování hole. Brno ale nezvládlo ani druhou přesilovou hru.

Poslední část byla florbalově nejatraktivnější, což potvrzuje poměr střel 9:9. Po deseti minutách, ve kterých se oba týmy dostaly do dobrých příležitostí, si nakonec připsalo první branku Brno. Na první branků hostů dokázali domácí dvakrát odpovědět a vedli již 7:1. Zápas se chýlil ke konci a Brno přidalo druhou branku, vzápětí si vzalo timeout. Brno zkusilo hru v šesti, kterou ale potrestali domácí Jan Peška a poté Dan Semerád. Ústí zvítězilo 9:2.

pozápasové vyjádření trenéra domácího Davida Derky: "Chtěl bych moc poděkovat všem pořadatelům a divakům, kteří za námi dorazili. Mrzí mě, že dnešní hru nemohlo vidět více diváků, protože bylo na co se koukat. Parádní práce, ale jedeme dál. Soupeři přeji šťastnou cestu a hodně štěstí do zbývající části sezony."

autor: Dominik Hrabě