Stoprocentní přesilové hry stály za úspěšným výjezdem do Kunratic, Ústí porazilo Start98 9:4.

» Redakce (27.1.2020)

V pátek se vydali ústečtí muži do hlavního města Prahy, aby se v Kunraticích utkali s šestým týmem tabulky FAT PIPE Start98 - Kunratice. V první třetině se hrálo otevřené utkání. Druhou třetinu však naprosto ovládli hosté z Ústí a díky čtyřem brankám, z toho dvě padly z přesilové hry, si Ústí vytvořilo dostatečný náskok, který Start už nestihl dohnat. Hráčem zápasu byl zvolen Miroslav Fořt, který zaznamenal branku a 2 asistence.
FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - Florbal Ústí 4:9
branky: 19. Daniel Maxa, 51. Daniel Eremiáš, 54. David Jirásek, 58. Daniel Eremiáš - 5. Jiří Dolejší, 8. Dominik Beneš, 24. Dominik Beneš, 28. Ondřej Kawulok, 30. Tomáš Brom, 31. Václav Vavruška, 48. Dominik Beneš, 55. Jan Peška, 60. Miroslav Fořt; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 75; zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 27 - Tadeáš Dittrich 26; po třetinách: 1:2, 0:4, 3:3

Zápas začal rychlou brankou Jirky Dolejšího, kterého našel Pepa Novák a Ústí bylo rychle ve vedení. Dominik Beneš potvrdil roli střelce a s míčkem ve vzduchu si poradil na jedničku a umístil ho za záda domácího brankáře. Start se snažil o snížení ústeckého vedení, ale ústecký brankář šance domácích zastavil. Minutu před koncem však utekli ústecké obraně dva hráči, kteří protiútok 2 na 1 vyřešili úspěšně.

V druhé třetině se stalo něco naprosto nečekaného. Ústí se ocitlo v prvních pěti minutách dvakrát v početní výhodě a oba pokusy skončily brankou, ano čtete správně!. O první se postaral Dominik Beneš, druhou branku vstřelil Ondřej Kawulok. Poprvé od 5. listopadu se představil v útoku Tomáš Brom, který se léčil se zraněním kolene. Dnes už však běhá jako laň, což ukázal i v tomto utkání, kde přidal pátou ústeckou branku. Třicet sekund po jeho počínání se prosadil i Vašek Vavruška, čímž dostal svůj tým do vedení o pět branek. Převahu v druhé třetině potvrdil i poměr střel 5:16 pro Ústí.

Poslední část nabídla celkem šest branek. Ústecké vedení nejdřív navýšil Dominik beneš, který si připsal již šestý hattrick v sezoně. Pražský celek sice přidal dvě rychlé branky, z toho byla jedna v přesilové hře, to ale nenarušilo ústeckou koncentrovanost do zápasu a ústečtí hráči odpověděli též rozvlněním sítě. Oba týmy ještě stihly přidat jednu branku a tím uzavřely brankový účet, který se zastavil na skóre 4:9.

Komentář k zápasu nám poskytl navrátilec do sestavy Lukáš Tauber: “Do zápasu jsme vstoupili s velkou chutí a touhou dále vítězit. Nenechali jsme se zastrašit soupeřovým napadáním od první minuty a sebevědomě jsme se tlačili do zakončení. Kvalitní hrou s míčkem jsme po celý zápas nepustili soupeře do výraznějšího tlaku. Důležité bylo, že jsme se bavili florbalem a s radostí jsme si došli pro další vítězství.”

autor: Dominik Hrabě