Jiří Horák: Kombinovat práci, florbal a osobní život je náročné, jistě to každý pracující zná.


 
» Redakce (3.2.2020)

Jiří Horák se pro hru s děravým míček rozhodl v osmi letech, konkrétně v roce 1998. Během 22 let, které strávil na hřišti, prostřídal čtyři kluby. Třikrát si zahrál nejvyšší českou soutěž a jednou si vyzkoušel zahraničí, nezvolil však severské země, ale sousední Německo. Kvůli osobnímu životu a zraněním, která ho v poslední sezoně omezovala, se rozhodl ukončit hráčskou kariéru.
Ahoj Jirko, začátkem nového roku ses rozhodl pro ukončení aktivní hráčské kariéry, co tě k tomu vedlo?
Ahoj všem. Ano je to tak. Řekněme, že již to nosím v hlavě delší dobu a není to nic impulzivního. Kombinovat práci, florbal a osobní život je těžké. Přicházet o volné víkendy atd, jistě to každý pracující zná. Navíc se už i ozývalo tělo a častější svalová zranění mi bralo hodně sil se vždy přinutit vrátit v nějaké formě. Navíc to vůči klukům nebylo moc fér. Před sezonou mě zvolili kapitánem a já byl často zraněný, moc jsem toho s nimi neodehrál a kvalita výkonu už také nebyla na úrovni, kterou jsem od sebe očekával.

Od nové sezony zastupuješ pozici PR manažera. Je to jeden z důvodů tvého ukončení? Jaké máš jako PR manažer vyhlídky?
Nebudu lhát, pracovat pro florbal 7 dní v týdnu od rána takřka do večera a ještě přitom 4x týdně trénovat a o víkendu hrát. Začalo mi to hodně lézt na mozek a na Slunetě jsem byl opravdu pořád nebo nějakým způsobem pracoval i večer a pořád myslel jen na florbal, což nedělalo dobrotu. Každopádně, to byl jen jeden z důvodů, který mě spíše postrčil k tomu, co jsem doopravdy už delší dobu chtěl.  Marketing mě baví, vymýšlím různé „blbosti“, což je kreativní práce. Vyhlídky mám dobré, rád vymýšlím různá videa nebo různé zajímavé aktivity pro hráče či pro fanoušky.

Během své bohaté kariéry sis zahrál jak domácí nejvyšší soutěž, tak nejvyšší německou ligu. Jaké zkušenosti jsi ze hry v zahraničí získal?
Je pravda, že jsem si ji vyzkoušel 2 sezony. Byla to určitě zajímavá zkušenost. Než florbalová, tak spíše lidská. Poznat Němce jak myslí či pracují, bylo zajímavé. Na zápasy tam chodilo poměrně dost lidí a my ta měli „českou“ lajnu takže to bylo super. Tam jsem se z útočníka stal obráncem.

Jelikož jsi toho ve florbale spoustu prožil, na co nejraději vzpomínáš?
Za těch 22 let toho je opravdu spousty, ale mám takové 3 velké vzpomínky. První je, že jsem si zahrál 3 extraligové sezony (Liberec 09/10, Litvínov 14/15 a Ústí 17/18) za 3 různé týmy a v každém z nich jeden TV zápas. Co si budeme nalhávat, být v TV byl super pocit. Ale jsem rád, že za nějakých 9-10 let jsem se držel na úrovni, že jsem mohl extraligu hrát. Sice ne v TOP klubech, ale i tak jsem za to velmi rád. Druhá vzpomínka je turnaj v Lotyšsku, na který se mi moc nechtělo, ale zahrát si proti nejlepšímu týmu na světě SC Classic, kde bylo asi 13 mistrů světa a byl tam jeden hráč Juha Kivilehto, na kterého jsem koukal jako dítě a teď jsem ho bránil….To bylo skvělé. A třetí je asi ta vůbec nejlepší a to byl postup s Florbalem Ústí do Superligy! Ta parta co byla, ta oslava co byla, takhle šťastný jsem se ve sportu asi nikdy necítil. Plná Sluneta, poté diváci naskákali na hřiště. Na tohle nikdy nezapomenu!

Nepřemýšlel jsi nad předáváním zkušeností jakožto trenér?
Přemýšlel, ale zde narážím na to, že bych opět byl 3x týdně po práci na hale a moc bych si nepomohl. Nicméně se mi líbila pozice Davida Derky, když byl asistent Marka Vojty v Superlize a to, že Déra vedl čistě jen obranu týmu a hodně nám tím pomohl. Taková pozice by se mi asi i líbila, ale zase bych přišel o víkendy  

Do zápasu jsi často nastupoval s šátkem na hlavě, mělo to nějaký určitý význam?
No ani ne, ve 14 jsem si to vzal někde na dovolené jako ochranu proti úžehu a nějak mi to zůstalo. Nicméně postupem času to přinášelo praktické využití. Nebylo vidět mé vysoké čelo a navíc to perfektně saje pot. A hodně lidí si mě díky tomu pamatovalo.  

Díky Hory a přejeme hodně pracovních úspěchů!
Já díky za vše a určitě se ještě uvidíme!  Florbal mi dal spoustu kamarádů a nezapomenutelných zážitků, které teď uvidím z druhé strany mimo hřiště

autor: Dominik Hrabě 

29.1. Sekretariát
Sekretariát bude v únoru fungovat v omezeném režimu...


 
««    »»
Únor 2020
1 Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži C: SH Kadaň
Dorost B: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Jateční
Ženy A: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
2 Muži B: Kadaň
Mladší žáci: SH Chemik Lovosice
Ženy A: CHomutov
345678 Muži A: Městská SH Chomutov
Veteráni: SC SLUNETA Ústí n./L
Junioři: SC Sluneta
Starší žáci A: Ústí, Kadaň, Žatec, Semily, Louny, Liberec
9 Junioři: SC Sluneta
Ženy B: SC SLUNETA Ústí n./L
1011 Muži A: Kladno
12131415 Muži A: SC Sluneta
Muži B: Městská SH Teplice
Mladší žáci: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Gym. Jatečka
Ženy A: SC Sluneta
Dorostenky: Chomutov
16 Dorost: dle koše
Dorost B: SC SLUNETA Ústí n./L
Elévové: Vojanova Děčín
Ženy A: SH Krupka
1718192021 Junioři: Pardubice
22 Muži A: SH TJ Znojmo
Muži B: SH TJ Jiskra Nový Bor
Veteráni: SH města Benátky nad Jizerou
Starší žáci A: SH Krupka
23 Junioři: SH SOŠ Dopravní Ostrava
Ženy B: SH ZŠ Smržovka
Dorostenky: SH SŠT Most Velebudice
242526272829 Dorost B: Městská SH Louny
Elévové: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L

 
Muži A
 
VS
Znojmo  -  FbÚ
SH TJ Znojmo
22.2.2020 18:00-20:00

Další týmy
Starší žáci A
22.2.: SH Krupka
Veteráni
22.2.: SH města Benátky nad Jizerou
Muži B
22.2.: SH TJ Jiskra Nový Bor
16:30-18:30

Dorostenky
23.2.: SH SŠT Most Velebudice
Ženy B
23.2.: SH ZŠ Smržovka
Junioři
23.2.: SH SOŠ Dopravní Ostrava
11:00-13:00


  
Dnes má svátek Petr
Zítra má svátek Svatopluk

Včera slavil(a) narozeniny
Novák Matyáš Gary
Dnes slaví narozeniny
Bendlmajer Jan
Nepraš Matěj
Za 2 dny slaví narozeniny
Kopta Petr
Štorek Vladimír ml.