Druhé podkrušnohorské derby dopadlo lépe pro domácí Chomutov, který porazil Ústí 7:3.


 
» Redakce (11.2.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

Po prvním utkání, které skončilo vysokou výhrou Ústí 9:1, bylo mnoho fanoušků v očekávání podobného průběhu, opak se stal však pravdou. Chomutov se dostal jako první do vedení. Ústí se vždycky dostalo k vyrovnání, vedení se však ani jednou nedočkalo. Ústeckým bohužel opět nepomohly přesilovky, když nevyužili ani jednu ze čtyř. Navíc se zranila brankářská jednička Marek Netopilík, který musel v polovině zápasu přenechat místo v brance Honzovi Štěpánkovi.
HEROS Florbal Chomutov - Florbal Ústí 7:3
branky: 2. Vojtěch Semerád, 17. Tomáš Novotný, 24. Tomáš Novotný, 37. Tomáš Novotný, 39. Jiří Šafařovský, 45. Vojtěch Semerád, 45. Jakub Štěrba - 13. Tomáš Sattler, 31. Dan Semerád, 36. Dan Semerád; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:3; využití: 2:0; diváků: 415; zásahy brankářů: Jan Vlček 12 - Marek Netopilík 5, Jan Štěpánek 4; po třetinách: 2:1, 3:2, 2:0

Chomutov si hned v první minutě připsal branku, když prostřelil ústeckého brankáře bývalý ústecký hráč Vojtěch Semerád. Zápas pokračoval celkem opatrně z obou stran, všichni hráči si uvědomovali důležitost utkání, které mohlo rozhodnout o konečné příčce v tabulce. Nakonec se Ústí dočkalo vyrovnání díky střele Tomáše Sattlera. Když se pomalu dostávala ústecká hra do popředí, tak byla zastavena oslabením, které zapříčinil Vít Pavelka. Z přesilové hry navýšil Chomutov vedení na 2:1. Stejnou příležitost měli i naši hráči, z přesilové hry ale nevyrovnali.

Přesilová hra z konce první třetiny trvala ještě dlouhých devadesát sekund, avšak blok čtyř hráčů si všechny uličky pohlídal a nedovolil ústeckým hráčům vyrovnat. Dvě minuty si týmy zahrály klasicky 5 na 5 a šlo se opět do početní nerovnováhy, opět měli výhodu o jednoho hráče naši hráči. Druhá přesilová hra měla ještě horší zakončení než ta první. Chomutov vybojoval standartní situaci na ústecké polovině, ze které navýšil své vedení. V osmé minutě se situace ještě zhoršila, když si o střídání ze zdravotních důvodů řekl brankář Marek Netopilík a do kasy šel junior Honza Štěpánek. Pro ústecké hráče se ale nejspíše jednalo o potřebný impuls, když dvěma brankami srovnal stav utkání Dan Semerád. Bohužel Chomutov dokázal ještě dvakrát dostat balonek za ústeckého brankáře a skóre bylo opět nepříznivé.

Poslední dvacetiminutovka patřila už pouze domácím. Začátkem Chomutov opět přidal dvě branky a tím si zařídil dostatečně velký náskok. Ani další přesilová hra, ani hra v šesti nepřinesla žádné pozitivní zprávy pro Ústí.

Komentář k utkání od střelce dvou branek Dana Semeráda: “Začal bych tím že byl Chomutov tentokrát lepším týmem. My jsme se snažili dokázat, že jsme na tom lépe alespoň individualně a každý jsme zápas chtěli rozhodnout sami. To bohužel v týmovém sportu jako je florbal nejde. Nedrželi jsme se jednoduchých věcí které jsme si řekli a které by na soupeřovo obrachu platily. Chomutov bránil důrazně a dost nám hru znepříjemnil, naopak do útoku byli ve většině případech rychlejší a tím si vytvářel šance”

autor: Dominik Hrabě 

29.1. Sekretariát
Sekretariát bude v únoru fungovat v omezeném režimu...


 
««    »»
Únor 2020
1 Muži B: SC SLUNETA Ústí n./L
Muži C: SH Kadaň
Dorost B: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Jateční
Ženy A: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
2 Muži B: Kadaň
Mladší žáci: SH Chemik Lovosice
Ženy A: CHomutov
345678 Muži A: Městská SH Chomutov
Veteráni: SC SLUNETA Ústí n./L
Junioři: SC Sluneta
Starší žáci A: Ústí, Kadaň, Žatec, Semily, Louny, Liberec
9 Junioři: SC Sluneta
Ženy B: SC SLUNETA Ústí n./L
1011 Muži A: Kladno
12131415 Muži A: SC Sluneta
Muži B: Městská SH Teplice
Mladší žáci: SH SŠT Most Velebudice
Mladší žáci: Gym. Jatečka
Ženy A: SC Sluneta
Dorostenky: Chomutov
16 Dorost: dle koše
Dorost B: SC SLUNETA Ústí n./L
Elévové: Vojanova Děčín
Ženy A: SH Krupka
1718192021 Junioři: Pardubice
22 Muži A: SH TJ Znojmo
Muži B: SH TJ Jiskra Nový Bor
Veteráni: SH města Benátky nad Jizerou
Starší žáci A: SH Krupka
23 Junioři: SH SOŠ Dopravní Ostrava
Ženy B: SH ZŠ Smržovka
Dorostenky: SH SŠT Most Velebudice
242526272829 Dorost B: Městská SH Louny
Elévové: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy A: SC SLUNETA Ústí n./L

 
Muži A
 
VS
Znojmo  -  FbÚ
SH TJ Znojmo
22.2.2020 18:00-20:00

Další týmy
Starší žáci A
22.2.: SH Krupka
Veteráni
22.2.: SH města Benátky nad Jizerou
Muži B
22.2.: SH TJ Jiskra Nový Bor
16:30-18:30

Dorostenky
23.2.: SH SŠT Most Velebudice
Ženy B
23.2.: SH ZŠ Smržovka
Junioři
23.2.: SH SOŠ Dopravní Ostrava
11:00-13:00


  
Dnes má svátek Petr
Zítra má svátek Svatopluk

Včera slavil(a) narozeniny
Novák Matyáš Gary
Dnes slaví narozeniny
Bendlmajer Jan
Nepraš Matěj
Za 2 dny slaví narozeniny
Kopta Petr
Štorek Vladimír ml.