Muži zakončili základní část výhrou nad Znojmem 9:3

» Redakce (26.2.2020)

Nebyl to pouze poslední zápas základní části, ale zároveň i zápas o možnost umístit se v první čtyřce a tím získat možnost volby soupeře a začínat playoff na domácí palubovce. Zápas začal celkem vyrovnaně, oba týmy totiž proměnily svoji první střelu. Druhá třetina ani jeden tým nepřiblížila k vítězství, a proto se muselo rozhodovat v poslední části, kterou zvládli ústečtí hráči lépe. Smutnou zprávou je, že se zranil druhý nejproduktivnější hráč týmu Miroslav Fořt.
TJ Znojmo LAUFEN CZ - Florbal Ústí 3:9
branky: 5. Petr Mašek, 25. Tomáš Kucharič, 49. Tomáš Kucharič - 3. David Stummer, 6. Ondřej Kawulok, 18. Radim Kühnel, 28. Dan Semerád, 41. Ondřej Kawulok, 42. Lukáš Täuber, 43. Jan Peška, 55. Ondřej Kawulok, 60. Dan Semerád; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 153; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 19 - Tadeáš Dittrich 23; po třetinách: 1:3, 1:1, 1:5

Zápas začal z obou stran stejně, první střelou si otevřely oba týmy brankový účet. V páté minutě vrátil vedení na ústeckou stranu Ondřej Kawulok a už to vypadalo na brankovou honičku. V deváté minutě se muselo srdce každého fanouška zastavit, protože po souboji zůstal ležet na zemi Míra Fořt a držel se za operované koleno, které ho vyřadilo ze hry na celou minulou sezonu. Doufáme, že to nebude nic vážného. Ústí se ze zranění Mirka otřepalo ke konci třetiny, kdy přidal třetí branku Radim Kuhnel.

Domácí vstoupili do druhé části lépe než naši hráči a vytěžili z toho druhou branku v zápase, na tu ale odpověděl o tři minuty později Dan Semerád, který tímto vstřelil vítěznou branku. Druhá třetina nenabídla více zajímavých momentů, a proto se odcházelo do šaten za otevřeného stavu.

Poslední část však ukázala, který z týmů byl v zápase favoritem. Ústí přidalo v prvních dvou minutách tři branky, konkrétně se o ně postaral Jan Peška, Lukáš Tauber a Ondřej Kawulok, tímto si Ústí zaručilo dostatečný náskok. Ústečtí hráči sice nechali domácí, aby hráli třikrát v početní výhodě, ti ale přesilovou hru využili pouze jedou. Ondřej Kawulok završil hattrick a osm sekund před koncem ukončil zápas ze situace tři na nikoho Dan Semerád

Pozápasové vyjádření trenéra Davida Derky: “Jsem rád, že jsme dokázali i přes zdravotní problémy v týdnu předvést velice kvalitní výkon podpořen devíti vstřelenými góly. Výhru bych vyměnil za uzdravení Míry atímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky na Slunetu na první čtvrtfinálový zápas. Děkuji”

autor: Dominik Hrabě