Ústí ztratilo první domácí utkání poměrem 3:4, čtvrtfinálovou sérii srovnali v neděli vítězstvím 7:4

» Redakce (10.3.2020)

Je to tady! Playoff 1. ligy mužů začalo tento víkend a Ústí si díky čtvrté pozici v tabulce zajistilo hraní prvních dvou zápasů před domácím publikem. Derby s rivalem z Chomutova se neobešlo bez osobních trestů a několika vyhrocených situací. V obou zápasech si domácí vytvořili v první polovině zápasu náskok, vítězně však skončilo pouze nedělní klání.
Florbal Ústí - HEROS Florbal Chomutov 3:4
branky: 11. Vojtěch Esterka, 13. Dominik Beneš, 20. Vít Pavelka - 6. Jakub Štěrba, 32. Jakub Štěrba, 46. Jakub Štěrba, 47. Tomáš Novotný; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 0 + David Stummer (UST) ČK2 + (UST) 5:5; využití: 1:0; diváků: 404; zásahy brankářů: Marek Netopilík 16 - Jan Vlček 23; po třetinách: 3:1, 0:1, 0:2

Brankový účet prvního čtvrtfinálového duelu otevřel chomutovský celek, když se prosadil střelou ze vzduchu Tomáš Novotný. Chomutov dvěma fauly v krátkém časovém intervalu nabídl domácím přesilovou hru 5 na 3, ti výhodu využili a za dvě minuty převrátili vedení na svoji stranu. Jako slepý k houslím se dostal Vít Pavelka ke třetí brance, která padla společně s konečným hvizdem první třetiny.

Ve druhé třetině však začala bitva. Ústí začalo dobře a opět si vybojovalo výhodu jednoho hráče. V sedmadvacáté minutě přišla osudová chvíle, kdy si hostující hráči podali mladého Ondřeje Kawuloka, kterého přišel zachránit kapitán David Stummer. Rozhodčí však jeho konání odměnili červenou kartou, která znamenala pět minut v oslabení a stopku jak do konce zápasu tak na další utkání. V krátkém sledu čtyř minut bylo uděleno pět trestů a pětiminutový trest nakonec nebyl takovou přítěží. Hosté nakonec snížili ústecké vedení, když se míček odrazil od nohy Vojty Esterky přímo do odkryté části ústecké branky.

Třetí třetina nebyla pro naše hráče úspěšná. Chomutov dokázal vstřelit dvě branky, což jim stačilo k vítězství. Za zmínku stojí určitě konečná hra v šesti, ve které se domácí hráči prezentovali kvalitní hrou. Bohužel hráči vyhořeli v koncovce, a proto zápas nedovedli alespoň do prodloužení.

Florbal Ústí - HEROS Florbal Chomutov 7:4
branky: 20. Martin Fuchsig, 24. Dominik Beneš, 32. Jan Peška, 34. Václav Vavruška, 35. Ondřej Kawulok, 57. Ondřej Kawulok, 59. Dan Semerád - 24. Zbyněk Hlaváček, 34. Ondřej Halej, 41. Tomáš Novotný, 48. Ondřej Šarša; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 4 + Dan Semerád (UST) OS:3; využití: 1:1; diváků: 304; zásahy brankářů: Marek Netopilík 25 - Jan Vlček 24; po třetinách: 1:0, 4:2, 2:2

Chomutov měl cíl na víkend splněn už ze sobotního zápasu, naopak Ústí nutně potřebovalo vyhrát. Oba týmy šli do utkání naplno hned od počátečního hvizdu. V urputné bitvě o první branku zvítězilo Ústí, když Martin Fuchsig otevřel minutu před koncem třetiny brankový účet.

Hned ze začátku druhé části mohl Chomutov srovnat stav, ale nařízené trestné střílení však domácí Marek Netopilík dokázal vychytat. Prokázalo se klasické pravidlo “nedáš, dostaneš”, protože minutu po nevyužitém trestném střílení navýšil vedení domácích Dominik Beneš. Vedení o dvě branky nevydrželo déle jak třicet sekund a bylo to opět o jednu branku. Pytel s góly se roztrhnul ve třicáté minutě, kdy za tři minuty vstřelili domácí hráči tři branky a Chomutov vsítil jednu. Zápas se neobešel bez osobního trestu, který vyfasoval Dan Semerád za nesportovní chování.

V poklidném vedení domácích 5:2 začala poslední perioda. To, že Chomutov se ještě nevzdal, dokázal Tomáš Novotný, který po čtyřech sekundách vsítil třetí branku. V přesilové hře přidali hosté čtvrtou branku a tříbrankové vedení bylo rázem smazané. Ústecké hry v početní výhodě naštěstí začali v playoff fungovat a díky vyloučení Ericha Kellermana mohl vstřelit šestou branku Ondřej Kawulok. Poslední hřebík do rakve zatloukl Dan Semerád.

autor: Dominik Hrabě