Turnaj ve Spořicích

» Jíťa (25.10.2011)

Na náš první turnaj sezony v 2. lize žen jsme jely v sobotu 22.10.2011 do Spořic u Chomutova. Jelikož jsme hrály odpolední zápasy turnaj II. kola soutěže už byl v plném proudu a v nás rostla nervozita z prvních zápasů sezony. Tím víc, že nás hned na úvod čekaly zápasy s nováčky soutěže.
K prvnímu zápasu proti FBC Vipers Most jsme nastoupily oproti loňské sezoně v pozměněné sestavě. Jelikož náš tým opustila gólmanka Líba Masárová, které bychom tímto chtěly poděkovat za skvěle odchytanou sezonu v našich barvách a popřát jí mnoho úspěchů v extraligovém Liberci, usedla do branky Lucka Beranová. Dále naše řady posílily Veronika Eberlová a Káťa Fousková, které se do týmu vrátily po několikaleté pauze a hostující Martina Egersdorfová (Egi).
Skóre zápasu bylo otevřeno ve čtvrté minutě první třetiny soupeřovou brankou. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a na konci páté minuty vsítila vyrovnávací gól Verča Eberlová. První třetina utekla jako voda, ale stav už se do přestávky nezměnil. Do druhé třetiny jsme nastoupily za vyrovnaného stavu, který ale dlouho nevydržel. Síťka v soupeřově brance se po spolupráci Ali a Egi rozvlnila podruhé, když na světelné tabuli svítil čas 1:55 a my poprvé v zápase vedly. Bohužel v polovině sedmé minuty soupeř skóre vyrovnal. Do konce třetiny oba týmy své branky ubránily a tak se šlo do šaten za stavu 2:2.
Do třetí třetiny jsme nastoupily s bojovou náladou a to se nám vyplatilo, na konci čtvrté minuty jsme se po spolupráci Káti a Domči ujaly vedení. Radost nám, ale po chvilce pokazil střet Domči se soupeřkou při němž si Domča poranila kotník. Bohužel bolest nedovolila Domče se do zápasu vrátit. V sedmé minutě Verča upevnila vedení gólem po Evíkově nahrávce, ale soupeř se nedal zahanbit a snížil naše dvoubrankové vedení a první zápas tak skončil 4:3.

K druhému zápasu jsme nastoupily až v 19 hodin a bez zraněné Domči v útoku.
První třetinu jsme proti druhému nováčkovi sezony hrály rozvážně. Na začátku desáté minuty se Evíkovi konečně podařilo vstřelit branku po přihrávce Verči Eberlové.
V druhé třetině jsme spustily pomyslný kulomet. Nejprve se ve čtvrté minutě vydařila osvědčená spolupráce Evík a Verča, hned v páté minutě se po samostatné akci trefila Evča Krauskopfová, o několik sekund později opět Evík Pavlatová, tentokrát ve spolupráci s Věrkou Grünerovou alias Ali a ke konci šesté minuty vstřelila po Evíkově přihrávce 5. gól zápasu Verča. Poté jsme nechaly soupeře chvíli vydechnout, když v jedenácté minutě rozvlnila síťku v soupeřově brance opět Věrča po přihrávce Ali. Pomyslný gól do šatny na konci druhé třetiny vsítila Evča po nahrávce od Jíti.
S úsměvem na rtech jsme nastoupily do třetí třetiny. Skóre v ní otevřela dorážkou Ála po přihrávce od Jitky. V sedmé minutě se ještě podařilo Egi vstřelit devátou branku zápasu, na níž jí přihrávala Ali. I když byla snaha o vsítění desátého góla veliká, padl bohužel desátý gól utkání za záda naší golmanky. A zápas tak skončil 9:1. I když Lucík několik sezon nechytala, byla v těchto dvou utkání v naší brance skutečnou oporou, za což jí patří náš dík. Ostatně to celému týmu, který bojoval od začátku až do konce.