Ohlédnutí za MČR Hranice


 
» Peky (9.5.2012)

V pátek 4. května jsme se vydali na setkání MŽ do Hranice na Moravě. Po zdlouhavé cestě jsme se usídlili v příjemné ubytovně. Po vybalení věcí jsme šli na večeři, po které následoval klid a příprava na náročné sobotní zápasy.
Budíček byl nastaven na 7. hodinu ranní, ale někteří hráči nemohli dospat a budili své trenéry už o hodinu dříve. Po vydatné snídani následoval odchod k prvnímu zápasu s 1. SC WOOW Vítkovice. Pro nás prozatím neznámý celek, ke kterému naši hráči přistoupili se zdravým respektem. Kluci nastoupili do zápasu s pokyny od trenérů a postupem času si vytvářeli slibné šance, které prozatím neskončili gólem. Trpělivou hrou se celek USK dostal do vedení 2:0. Druhý poločas se odehrával spíše na holích Slávie, která přidala do konce zápasu ještě 3 branky a tak se zrodilo až nečekaně hladké vítězství 5:0.

Po krátké pauze nastoupili naši borci proti favoritovi skupiny – Bulldogs Brno. Zápas se odehrával ve vysokém tempu, kdy si oba celky vytvářeli slibné šance, ze kterých se první radovali hráči Ústí. V průběhu utkání si naši kluci nedokázali poradit s rozebráním hráčů brněnské obrany, kteří střelou z půlky srovnali stav skóre na 1:1. Po vynikající souhře jsme to byli my, kteří se opět dostali do jednogólového vedení. Po pár neproměněných šancích a našich individuálních chybách jsme inkasovali podobný gól jako v první půli. Po brněnské standartní situaci, při které jsme si nedokázali obsadit volné hráče se stalo to, co jsme si nepřáli a těsně před koncem jsme dostali rozhodující branku na 3:2

Po náročném zápase přišel čas oběda, po kterém se naši hráči vydali opět na halu, kde se začali připravovat na pražské SSK Future. Zápas se pro nás nevyvíjel od začátku podle našich představ a během krátké chvíle jsme inkasovali 3 rychlé góly. Trpělivá hra a bojovnost našeho týmu přinesla ovoce ve formě vstřelené branky. Velkým pressem jsme hráče Future dostali pod tlak, který skončil vlastní brankou Prahy. Hoši byli na koni, což vyprodukovalo další rychlý gól z ústecké florbalové dílny. Ke konci zápasu se odehrálo veliké drama, kde ze šancí obou týmů se jako poslední rozvlnila síťka Future. Důležitým faktorem byl fakt, že kluci i za nepříznivého stavu 0:3 zápas nezabalili a otočili ve svůj prospěch na 4:3!

Poslední zápas ve skupině s místní florbalovou školou přinesl povinné vítězství, kde dostala šanci i 3. formace, která poslala USK do vedení. Po klidném průběhu utkání jsme si dokráčeli pro vítězství ve formě výsledku 3:1. Tato výhra nám zajistila 2. místo ve skupině a přidělila do čtvrtfinále 3. tým ze skupiny B – Gullivers Brno.

Po delší pauze jsme se připravovali na poslední zápas sobotního dne – takzvaný zápas pravdy. V nadcházejícím play – off se začalo hrát systémem 3x10 minut na rozdíl od skupiny, ve které se hrálo 2x10 minut.

Pečlivá příprava a motivace před zápasem vyústila ve 2 slepené góly v náš prospěch. Malá bojovnost a nesoustředěnost zavinila v poslední minutě třetiny srovnání na 2:2. Rychlý nástup do 2. třetiny naše kluky poslal do vedení 3:2. Z jednobrankového vedení jsme se neradovali dlouho a soupeř srovnal na 3:3. Po nekoncentraci jsme obdrželi vlastní gól, který náš tým poslal do kolen a zápas se odehrál v režii Brna. Konečný stav zápas 3:7.

Po obrovském zklamání a velkém vyčerpání nás tento výsledek poslal pouze do bojů o 5. – 8. místo. Tímto pro nás skončila náročná sobota.

Nedělní den pro nás začal již známým soupeřem z Vítkovic. Do zápasu jsme vlétli s vervou a po dvou minutách jsme vedli už 2:0. Do konce třetiny dokázali moravští hráči srovnat na 2:2. Ve 2. třetině pokračoval Vítkovický nápor, který skončil gólem. Odhodlanost a nasazení vyprodukovalo šance pro USK, které nás postupně dostalo do konečného stavu 5:3 a posunulo nás do bitvy o 5. místo s týmem SSK Future.

V posledním zápase na turnaji jsme šli do vedení po krásné souhře na 1:0. Tímto výsledkem skončila 1. třetina. Ve 2. třetině jsme obdrželi tři rychlé branky důsledkem nesoustředěnosti našich hráčů. Do konce třetiny jsme korigovali výsledek na 2:3. Na počátku poslední třetiny bylo nařízeno trestné střílení na naší svatyni, které hráč Future využili a poté hned přidali další branku na 2:5. Naši borci předvedenou hrou a týmovým duchem dokázali srovnat utkání na 5:5. Ačkoliv za nasazení v zápase by si naši hoši zasloužili vítězství, přišla hořká chvíle ve formě obdržené branky, na kterou jsme nedokázali najít odpověď. Při závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 5:6.

Sestava:

Černý M., Kamínek – Jireček, Lank, Lenc, Myslivec, Pazderka, Vicher – Beneš, Černý J., Dvořák, Fořt,  Fuchsig, Poloprutský, Riegert, Weber, Zarcký

Na konci turnaje dostal ocenění za nejlepšího hráče týmu kapitán Jan Zarcký. Tým USK Slávie Ústí nad Labem se umístil na 6. místě. Blahopřejeme.

Závěrem musíme poděkovat celému týmu za předvedené výkony jak v sezoně, tak na závěrečném turnaji, řidiči za bezpečnou cestu a panu Lencovi za ochotu a pomoc při řešení menších nedostatků.

Děkují trenéři týmu: Jan Filipec, Jiří Holub a Lukáš Pekárek


 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Květa
Zítra má svátek Alois

Včera slavil(a) narozeniny
Trčka Ondřej
Dnes slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 2 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Brada Michal